Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha a jelentést nem befolyásolj...

Ha a jelentést nem befolyásolja, mennyi nevetséges az anyanyelvűek/profik számára, ha az ember beleront az angol vonzatokba (könnyen belecsúszhatok)?

Figyelt kérdés
Például: nem crowded with, hanem mondjuk crowded by vagy hasonlók... elnézik?

2021. márc. 21. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdéseket kár feltenni. Nem itt, hanem magadnak. A nyelvtanulást végig kell élni. Az elején az ember többet hibázik. Ha valaki fintorogna, köpd le. Lélekben. :D Mellesleg ezért kell vonzattal együtt tanulni, ami miatt kell egy jó szótár. Aztán, ha előfordul nyelvhasználatodban a kifejezés párszor, akkor helyesen jön.
2021. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Tanulom és jönnek a sikerélmények is, úgy érzem. Csak kíváncsiságból kérdezem, mert az angol "világnyelv" lett és érdekel, mennyire nézik el ezt.
2021. márc. 21. 13:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Elnézik, de tanuld meg. Van, ahol egyáltalán nem mindegy, melyik vonzatot használod, mert más-mást jelent.
2021. márc. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem nevetnek ki, atsiklanak rajta. Eszreveszik, hogy nem anyanyelvu vagy, de ennyi.

Nem olyanok, mint a magyarok, hogy akcentusokon bogicselnek.

2021. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek! Igen, azt tudom, hogy mást jelentő kapcsolatoknál ez gondot okozhat (ezt be is írtam a kérdésbe). Csak véletlenül becsúszhat ilyen hiba, ha nincs mindennapos beszédszituációkban az ember, sajnos...
2021. márc. 21. 15:23
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Angol nyelvterületen éltem évekig és rengeteg olyan emberrel dolgoztam együtt, akiknek angol irodalomból volt diplomája, mégsem nevetett ki soha senki, ha ilyesfajta hibát ejtettem.
2021. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem nevetnek ki. Ha nagyon félremondasz valamit, akkor visszakérdeznek hogy mit karattyolsz :) De kisebb hibákon nem akadnak meg, ha rendesek akkor ki is javítanak.

Sokáig éltem külföldön, hozzá vannak szokva hogy kézzel-lábbal beszél sok ember mert minimál a nyelvtudása, ahhoz képest egy ilyen baki mint amit te írsz, semmi.

2021. márc. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%
#6, hát, mit mondjak, nagyon irigyellek. Hol lehetett ez, hogy rengeteg angol irodalmár volt veled egy irodában? Mert ahogy publikációkat nézek, még az egyetemen oktatók fele is Csang meg Hmong. És hogy volt ez, egy fedett sportcsarnokban, hogy rengetegen elfértetek?
2021. márc. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit írtam, hogy angol irodalmat tanultak az egyetemen, nem azt, hogy elismert írókkal vagy tudósokkal voltam körülvéve.

Egyébként én nem felvágni akartam, csak a saját tapasztalataimat megosztani a kérdezővel, hogy önbizalmat adjak neki.

De köszönöm a kedves hangulatú, nem támadó jellegű érdeklődést a karrierem iránt! :)

2021. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Csak eszembe jutottak mosogató honfitársaink. :)


"csak annyit írtam, hogy angol irodalmat tanultak az egyetemen"

Na! :) Tegnap még diplomájuk volt. :D

2021. márc. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!