Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Normális ez a féle ugrás...

Normális ez a féle ugrás feladatok komolysága szempontjából egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Rólam annyit röviden, hogy nemrég végeztem az egyetemen, és Junior vagyok 1 éves tapasztalattal. 1 hónapja kezdtem egy cégnél mint fejlesztő.


Ez az 1 hónap úgy nézett ki, hogy 2 hétig beteg volt a PM, és ezért kb. nem tudtam elkezdeni a betanulást, csak courserás kurzusokat kellett csinálnom.

Visszajött a főni, megkezdték a betanításom, tettek mellém mentort, meg mindent, megkönnyebbültem, mert egész jó fordulatot vettek a dolgok. Így az első hónap végére elkezdtem nagyjából érteni, hogy hogyan működik a cég, mik a sajátosságok, stb. De még nyilván nem full részletekbe.

Viszont ma mondta a managerem, hogy elmegy tőlünk egy senior, és nekem kell átvenni egy projektjét, de ne aggódjak, készen van, nemsok dolgom lesz vele. Na hát ez aztán úgy nézett ki, hogy leült velem a senior aki elmegy átnyálazni a projektet. Több ezer soros kód, több fájlban, minden féle szinten egymásba ágyazott függvények. Ezeken fél óra alatt átment, hogy mindent megfogok érteni, nem is nehéz stb. És ezek után kiderült, hogy nekem kell majd karban tartani az egészet, ha hiba esik ki a projektből, nekem kell megkeresnem, kijavítanom, stb...

Jeleztem a manageremnek, hogy nem érzem magam még felkészültnek egy ilyen projekthez, valami egyszerűbbet kérnék. Erre az volt a válasz, hogy ezel én azt mondom, hogy nem értek a szakmámhoz? Meg amúgy is itt vagyok már 1 hónapja, és nem termeltem semmi hasznot, épp itt az ideje valami értéket teremteni...


Nem tudom mi tévő legyek.



febr. 9. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Üdv a való világban.

Mitévő legyél? Duráld neki magad, és a mentortól konkrét kérdésekben kérj segítséget. Jön a hétvége, kapd össze magad agyilag. Itt a lehetőség már nagyon korán bizonyítani. A többség ölne ezért a lehetőségért.


Nyilván, ha valóban nem értesz a szakmához, akkor tipli, mert itt elvárás is van, nem úgy mint az oktatásban.

febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát, szerintem ez nem egy jó kezdet a főnök szempontjából, főnökök nem akarnak ilyeneket hallani, hogy valamit nem tudsz megcsinálni. Ez úgy jön le a főnöknek, hogy nem jó a munkához való hozzáállásod.


Azt kellett volna mondanod, hogy rendben van, megpróbálom, de az lenne a kérésem, hogyha segítségre van szükségem, akkor a senior kollega álljon a rendelkezésemre.


Direktben ilyenre nem szabad nemet mondani.

febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 ???????



#2 #3


Csak őszinte szerettem volna lenni. 0-ról rámbíztak egy több hónap alatt elkészített projektet, és én azt lássam át, értsem meg keddig. Nem érzem reálisnek ezt az én szintemen.

febr. 9. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

#3: Nulla tapasztalattal szerintem nem neked kell eldönteni mi a reális. Kiválasztottak, nem véletlenül.

Ahogy #2 is írta, rossz benyomás az a "nem tudom megcsinálni, adjatok könnyebb melót" duma. Pláne, hogy egy év múlva meg már a senior bérért akarod majd tartani a markod.

Csinálni kell és kész, ha nem megy, konkrét kérdésekkel, időben segítséget kérni. A meló nem olyan, mint a dolgozat a suliban, hogy amit nem tudsz azon ülsz óra végéig idegben aztán kész. Pont ellenkezője.


#1 (volt egy válasz töröve)

febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
Mindig ez lesz, seniorként is, nehogy azt hidd hogy könnyebb. Volt olyan, hogy bekerültem egy bankhoz, az első nap jön lelkesen a scrum master, hogy hát itt vannak ezek a taskok, ezekről kéne specifikáció három nap múlva. Azt tudtam, hogy nagyjából mit csinál a rendszer, de ennyi. Meg kellett oldani, megoldottam. Te is megoldod majd, közben meg tanulsz rengeteget.
febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

"Több ezer soros kód, több fájlban"


Ne haragudj de mégis mit hittél, hogy 10 soros Móricka kódokat kell majd írnod vagy mi? Ez még csak nem is sok, amikor Junior Data Engineer voltam az egyik ETL pipeline kódja 125 000 soros volt amit refaktorálnom és optimalizálnom kellett.


Másfelől nehogy már ne szoruljon beléd annyi önállóság, hogy leülsz és elkezded debuggolni / értelmezni, ha pedig valahol megakadsz akkor szólsz akár tapasztaltabb kollégának akár a főnöknek. Ez nem az óvoda, hogy évekig fogják a kezedet meg mentorálgatnak jófejségből. Nyugtasson a tény hogy máshol sem lesz könnyebb. Ha nagy falatnak érzed akkor vedd a fáradtságot, tedd bele azt az extrát hogy olyan szintre hozd a tudásodat, hogy ne okozzon gondot, ha pedig ez nem megy akkor egyszerűen nem neked való a szoftverfejlesztő karrier. Nem fognak arra milliókat fizetni, hogy udemy videókat nézegess vagy épp kedved szerint a legegyszerűbb feladatokat csinálgasd...

febr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Láthatóan nem ismered a mottójukat.


Termelni,termelni,termelni!Eladni,eladni,aladni!

febr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!