Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában lehetséges,hogy...

Ausztriában lehetséges,hogy ilyen gyengén fizetnek vagy csak engem akarnak átverni?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök végzettségem van és járműiparban dolgozok.

Van már több éves tapasztalatom és a fizetésemet is sikerült feltornázni, br 1,1 millióra.

Viszont, úgy érzem elértem az országban a plafont.Pályázok, nézelődök, de nem sikerül feljebb jutni.Br 1,5 millió lenne a cél, annak a nettója már van 1 millió forint.Azzal elégedett lennék.


Ausztriában többnyire olyan interjúkon voltam, ahol nem adnának többet évi bruttó 50000 eurónál, olyan hely is volt,ami csak 48000-et kínált volna.


Na, ha az 50 ezret lebonjuk hónapokra, 4166 euró bruttó.Forintosítva durván havi másfél millióra jön ki.

Ez, meg azért kint nem annyira magas bér, főleg az árakat nézve.

Gyakorlatilag mag sem éri ilyen fizetésért kimenni.


febr. 10. 16:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Kereslet kínálat.
febr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Szerinted a magyar munkaero mennyit er? Igen, annyit.
febr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Igen nagyjából passzol, Ausztriában kb ezzela végzetséggel kb nettó 2500 és 3000 nettó között vana fizetés. (amit persze 14szer kapsz)

Nekem osztrák mesterszakos diplomám nemzetközi közgazdaságtanból és én keresek nettó 2880 eurót.

febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
16%
En takaritokent mentem ki, akkor kerestem cirka ~2800 nettot. Most mar takarito fonok vagyok mar kapok juttatasokat, meg mindenfele tamogatast 8000 brutto.
febr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
75%

4) Ne heragudj de ezt nem hiszem el. Ausztriában a takarítók átlagkeresete kb nettó 1200-1500 euró, annak függvényében, hogy melyik részén vagy az országnak. Max ha szezonális munkára mész, akkor kereshetsz valamennyivel jobban, de az megint más kérdés, hogy mennyire hivatalosan.

Összehaosnlítás képpen az orvosok átlagfizetése kb 5680 euro burttó ausztriában. Forrás: [link]


Egy orvos megy kb 8000 bruttóval fizetéssel nyugdíjba Austriába, kb/közel 40 év szolgálati idő után.

febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
20%
Ugyan ez van Németországban is, szóval ez egy általános dolog. Az utóbbi 10 évben sokkal gyorsabban nőttek a bérek itthon, mint nyugat-eu-ban. Nincs már olyan hű, de nagy különbség. Nekem Münchenben éltek ismerősök, de hazajöttek, mert már nem akarták fizetni a havi 2000 eurós albérletet. Inkább itthon vettek egy lakást. München jobb részein (ahol nincsenek arabok) 130-160 M Ft egy átlagos lakás.
febr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
28%
Igaz nem ismert helyen lech-ben dolgoztam svajc meg liechtenstein kozeleben. Meg persze Nemeto. közel. Hat eloszor kezdtem Inssburgban utana jarkaltam erre arra, ismerosok meg ajanlottak, hogy menjek oda. Lech be, ott nyugisabb az elet. Meg ok is ott elnek. Beadtam a jelentkezest egy sipalyanak ahol van kavezo meg ilyenek, elvileg az egy eleg hires hely pont ezert mert hataron van. Hat igy. Egy volt a hatrany, az utazas oda. picit messzebb is laktam de hat ennyi bajom legyen ott kint.
febr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
45%
Irodai tökvakargatásra felveszik a bennszülötteket, legfeljebb 1-2 alja cég keres külföldit fele fizetésért. Amire megéri kijárni: szakmunka, kamionozás, buszozás, tehát olyan dolgok amit a bennszülött nem vállal, mert menni kell éjjel, ünnepnapokon, vagy kényelmetlen, mert fizikai munka. Én is ilyen össze-vissza munkarendben járok ki dolgozni, mert osztrákot már alig találnak erre, így évi kb 45 000 euro landol a számlámon. Van egy érettségim, egy szakmám meg egy középfokú német nyelvvizsgám. Az irodában nem találsz magyart vagy szlovákot.
febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

Ausztria csak a végzettség nélküli, falusi söpredékeknek kánaán akik Magyarországon még a minimálbért sem keresik meg, mert nem kellenek sehova. Az ilyenek kimennek, megkapják az 1500 €-t egy munkásszállón lakva 5 román-ukrán vendégmunkással egybezárva és örülnek hogy "höö nyugaton milyen jó az élet, 2 havi fizuból tudtan venni törött, rohadt 30 éves béemvét"


Egyébként ausztria egy lepratelep ha világviszonylatban nézzük a fizetést szellemi munkakörökben és beleszámítjuk a megélhetési költségeket.


Svájc, Írország, Luxemburg ahol nagyjából korrekt a bér EU-n belül, én pl: Dublinban évi 130k EU-t keresek Platform Engineerként.

febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%
Az igaz, hogy a svájci határ közelében Ausztriában osztrák átlegfölöttiek a fizetések plána, ha szezonális munkában nyomod. De azért egy takarítónak teljesen hivatalosan 2700 nettó az irreális ott is(még bruttóban is, nemhaogy nettóban) , max. borravaló meg ilyenekkel együtt meg lehet szeonálisan , de telejesen hivatalosan ez nem reális.
febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!