Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mernétek kérni ilyen mértékű...

Mernétek kérni ilyen mértékű emelést ennek tudatában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Következő hónapban lesz esedékes a fizetésemelés munkahelyemen. Irodai munkáról lenne szó, másfél éve dolgozom itt. Pár hónapja bejelentették, hogy azok között vagyok, akiknek adnának emelést, de nem tudjuk, mennyiről lesz szó.

Múlt alkalommal beszélgettem egy kollégával erről, juniorként jött hozzánk később, mint én, kevesebb munkatapasztalattal. Mondtuk neki egy kolleganőmmel, hogy mi lehet anno túl keveset mondtunk be kezdésnek, ezért most nagyobb emelés kérésén gondolkozunk. Erre kifutott a munkatársunk száján, hogy hát ő anno elfogadta amit neki ajánlottak, ami történetesen br 150k-val több, mint az én fizetésem.. Én ezt panaszkodva mondva, hát lepleztem, de belül rendesen leesett az állam. Azért kolléganőmön is láttam némi meglepettséget, pedig ő még régebben van itt, mint mondjuk én.

Ugyanabban a pozícióban vagyunk konkrétan, csak ő jóval frissebben érkezett. Egy helyen dolgozott csak előtte, ami nem releváns, valamint nekem az egyetemi végzettségem is a pozícióhoz illő.

Rendben, elismerem én, ha én kértem túl keveset, mert nem mertem pofátlan lenni friss diplomásként, de több éves gyakorlati tapasztalattal, azonban akkor sem tartom túl igazságosnak.

Eleinte egy 15%-kot tűztem ki magam elé, de így ennek ismeretében, valamint hogy majd’ egy évig húztam úgy, hogy lejárt az SZJA mentességem, én legalább azt vissza szeretném kérni, tehát a 25%-ot. És az az igazság, hogy még úgy is az említett kollega alatt lenne a keresetem valamivel.


Mit gondoltok, mernétek ezután “pofátlannak” lenni és elkérni? Jófejek egyébként a menedzsereink szerencsére, lehet velük rendesen beszélni, természetesen nem említeném meg, hogy tudok az irreális bérkülönbségekről.


Legyetek kedvesek normális választ adni, ne legyen a kommentekben kötözködés és tiszteljük egymás véleményét, ha kérhetem.



febr. 11. 13:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Az igazság az hogy nagyon sokszor fordul elő hogy egy újonnan jött jóval többet kap mint egy ottlévő ugyanannyi tapasztalattal.


Az emelések szinte minden esetben rosszabbak lesznek mint a piaci bér amit megkaphatsz.


Kérhetsz te 25% os emelést de az esélyed hogy megkapjad elég csekély .

Ha több fizut akarsz akkor váltanod kell helyet szinte minden esetben. Persze mehetsz ellenanánlattal is de én személy szerint ha elmegyek interjúzni és jóval jobb ajánlatot kapok akkor szimplán elmegyek

febr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak úgy bemondod hogy 25% emelést kérsz, mert kevés a fizu, lejárt az SZJA, magas az infláció és ilyen egyéb baromságokra hivatkozva szinte biztos, hogy nem fogják megadni.


Egy lehetőséged van - elmész szépen interjúzni más helyre, kapsz onnan egy ajánlatot, majd utána mondod a főnöknek, hogy vagy 25% emelést megadják vagy azonnal felmondasz mert kaptál jobb ajánlatot.


Ilyenkor ha látják hogy jól dolgozol, termelsz, ráadásul egy teljesen új munkavállalót sem tudnának lényegesen alacsonyabb bérért felvenni általában meg szokták adni az emelést. Ha pedig mégsem akkor szépen felmondasz és az új helyen folytatod normális bérért.

febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Baluba ***** válasza:
100%

Ilyenkor keményke kell lenni. Megmondod, hogy beszéltél recruiterekkel, cégekkel, stb, és ez alapján a te piaci béred erre a pozícióra, amit kiválóan ellátszt (hiszen emelni akarnak), nagyjából X+50 és x+150 között van, ahol X a frissen jött kollégád bére. Elmondhatod, hogy szeretsz itt dolgozni, szívesen maradsz, de ha az emelés után is ilyen hatlamas különbség van a fizetésed és apiaci bér között, akkor kénytelen leszel más lhetőségeket megfontolni.


Ha nem ostobák, akkor minimum azt megkapod, mint amit a kollégád keres most, hiszen első kézből tudják, hogy annál olcsóbban nem tudnak pótolni, plusz persze az extra kockázatok, hogy találnak-e megfelelő embert.


Ha nem adják meg, akkor viszont tényleg komolyan meg kell fomtolnod a váltást, hiszen azt jelzi, hogy itt nem partnerként tekintenek rád, hanem egy birkára, akit ki lehet használni.

febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3

És ez még igaz is. Volt pár olyan megkeresésem, hogy 450 nettonál kezdődött a belépő fizu.

De egy kollégám mondta is már, hogy ő többször őszintén bemondott ilyet nekik, hogy tudjanak róla, hogy jóval a piaci bér alatt vagyunk és őt milyen ajánlatokkal keresik már. Fontolja is, hogy le fog lépni, hiába a jó közeg.

Amúgy köszi, nagyon jókat írtok.

febr. 11. 16:52
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
10 százalék reális,ha nem vagy pótolhatatlan.Válság van.
febr. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a pozíció és te mit tudsz felmutatni(papír,tapasztalat,nyelvtudás)?
febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi konkrét ajánlat a kezedben, akkor nem fognak jelentősen emelni.
febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25% igazából a "semmire". Ha fel tudsz mutatni valami pluszt, vagy új skillt, vagy pozíciót, vagy bármit, akkor reális. Csak azért, mert eltelt másfél év, ez túlzás még ilyen inflációs környezetben is túlzás
febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8

Hát bocsáss meg, nem változtat a tényen, hogy full kezdő junior kolléga többet kap :D azért ezt akárhogyan nézzük nem oké. Ugyanezt üzenem, aki a “mit tudsz felmutatni” válaszoló volt:

Talán azt, hogy nekem korábban is releváns munkatapasztalataim voltak, üzleti szinten beszélem az angolt mert az itt alap, és ha elolvastad volna végig a kérdésem, a papír részét meg sem kérdezted volna, mivel a pozícióhoz illő szakot végeztem, sőt, még a spacializációm is stimmel.

A kolléga és az én kezdésem között 7 hónap különbség volt, ez alatt az időintervallum alatt nem történt akkora infláció, hogy br 150 ezer különbség legyen két bér között, én úgy érzem.

A többi válasz teljesen érthető számomra, már a valós ajánlatokkal fogok előállni.

febr. 11. 20:54
 10/19 A kérdező kommentje:
De egyébként az sem biztos, hogy van bármi beleszólásunk itt ebbe. Erről eddig vegyes véleményeket hallottam a többiektől. Viszont akkor annyit tehetek, hogy elkönyvelek magamban egy minimumot amit elvárnék, ha az alatt lenne, akkor sajnos váltani kell.
febr. 11. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!