Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mernétek kérni ilyen mértékű...

Mernétek kérni ilyen mértékű emelést ennek tudatában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Következő hónapban lesz esedékes a fizetésemelés munkahelyemen. Irodai munkáról lenne szó, másfél éve dolgozom itt. Pár hónapja bejelentették, hogy azok között vagyok, akiknek adnának emelést, de nem tudjuk, mennyiről lesz szó.

Múlt alkalommal beszélgettem egy kollégával erről, juniorként jött hozzánk később, mint én, kevesebb munkatapasztalattal. Mondtuk neki egy kolleganőmmel, hogy mi lehet anno túl keveset mondtunk be kezdésnek, ezért most nagyobb emelés kérésén gondolkozunk. Erre kifutott a munkatársunk száján, hogy hát ő anno elfogadta amit neki ajánlottak, ami történetesen br 150k-val több, mint az én fizetésem.. Én ezt panaszkodva mondva, hát lepleztem, de belül rendesen leesett az állam. Azért kolléganőmön is láttam némi meglepettséget, pedig ő még régebben van itt, mint mondjuk én.

Ugyanabban a pozícióban vagyunk konkrétan, csak ő jóval frissebben érkezett. Egy helyen dolgozott csak előtte, ami nem releváns, valamint nekem az egyetemi végzettségem is a pozícióhoz illő.

Rendben, elismerem én, ha én kértem túl keveset, mert nem mertem pofátlan lenni friss diplomásként, de több éves gyakorlati tapasztalattal, azonban akkor sem tartom túl igazságosnak.

Eleinte egy 15%-kot tűztem ki magam elé, de így ennek ismeretében, valamint hogy majd’ egy évig húztam úgy, hogy lejárt az SZJA mentességem, én legalább azt vissza szeretném kérni, tehát a 25%-ot. És az az igazság, hogy még úgy is az említett kollega alatt lenne a keresetem valamivel.


Mit gondoltok, mernétek ezután “pofátlannak” lenni és elkérni? Jófejek egyébként a menedzsereink szerencsére, lehet velük rendesen beszélni, természetesen nem említeném meg, hogy tudok az irreális bérkülönbségekről.


Legyetek kedvesek normális választ adni, ne legyen a kommentekben kötözködés és tiszteljük egymás véleményét, ha kérhetem.



febr. 11. 13:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Látom,hogy a kérdező már be is hisztizett.Az angol már kb. mindenhol alap,én még ennyit sem adnék neki ilyen kamudiplomás melóra.Kb. nulla dolgot tud lerakni az asztalra.
febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#9: Tőlem nem kell bocsánatot kérned... Igazából senkitől sem kell. Téged így árazott a piac.

Pár dolgot vegyél figyelembe, mielőtt nem csak itt, hanem a melóhelyen is elkezded verni az asztalt.

Angol ma már alap. De nyilván ezen a pozíción nincs szükség rá olyan szinten, ami neked van, mert a kolléga is megvan a saját szintjével. A papírnak onnantól nincs nagy jelentősége, hogy elindult a pályád. Adott feladatra vesznek fel, nem arra amit tanultál. Nyilván kell, hogy legyen, de mint látszik lehet boldogulni nélküle is. Ismételten, ha a pozíciót el lehet látni a papír nélkül is, akkor a tiéd kvázi felesleges, mert nincs tőle nagyobb, relevánsabb tudásod. Harmadik, valahogy kerülöd a százalékos megfogalmazást. De mennyi is százalékban a bérkülönbség? 15%? Ha belegondolsz volt ennyi infláció ebben az időszakban. Simán ment vele a munkaerőpiac is. Aztán meg ott van, ami aztán igazán fájni fog. Van aki jobban el tudja adni magát, nagyobb bért tud kihajtani magának. És vagy felnősz ehhez a feladathoz is, vagy életed végéig hisztizhetsz rajta.

Azzal nem állhatsz oda a főnök elé, hogy a másik többet keres, ezért durci vagy és neked is adjanak többet. Sőt, ha ilyennel nyitsz, elzavarnak a f/szba, mert hisztis kis p/tsának tűnsz. Egyszer ajánlottak valamit, elfogadtad, ez számít, nem a másik bére.

Ha több bért akarsz, akkor értelmesen kell tárgyalni. Szóba sem hozva, hogy ki mennyit keres. Vagyis de, csak nem a szomszéd asztalnál ülő bérét kell felhozni, mert az gyerekes, hanem a releváns iparági statisztikákat. Nyilván ilyen jól tájékozottként tagja vagy szakmai szervezeteknek, fórumoknak, tudod mennyi a reális bér, és azt is, hogy mekkora kereslet van a tudásodra, reális-e az emelés. Még jobb, ha van egy konkrét ajánlat a zsebedben. Ilyenkor előadhatod azokat a dolgokat, amiket erénynek gondolsz és szembeállíthatod vele, hogy máshol ez mennyit ér. És nem egyetemi szakirányt kell felhozni, hanem a releváns szakmai tapasztalatot, szaktudást stb. Másik lehetőség pedig a karrierépítés. Rámutatsz arra, hogy ahhoz képest amikor felvettek, te mennyivel érsz többet most. Ezeket meg már címszavakban felsoroltam.


#8

febr. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#11 Először szegezzük le, hogy senki nem hisztizik, nem tudom te milyen hangnemben olvasod az üzeneteim. Imádom, hogy kedves kis hazánkban amint egy nő kiáll magáért hozzáteszem, egy olyan felé tett megjegyzésre, hogy mit tudsz letenni az asztalra (egy idegentől), egyből hisztis picsának van elkönyvelve, azért egy picit álljon már meg a menet… Nem tudsz rólam és a tapasztalataimról semmit, de emberséges magaviseletből például kiderült, hogy fixen többet, mint te.

Tovább: ki a fene mondott itt nektek olyat, hogy én odamegyek azzal érvelni, hogy XY többet keres nálam? :D Most vicceltek, ugye? Ezt így a mondandóm mely szakaszából szalajtottátok? Amikor épp, hogy kihangsúlyoztam az írásomban, hogy nyilván nem mennék ezzel oda.

Kedves 11-es ezt még neked szegezném: igen az angol olyannyira alap, hogy képzeld, le sincs szarva, ha te más nyelven is beszélnél egy olyan pozícióban, amihez csupán ez elvárt C1-es szinten, amit hozok. Nem tolmácsnak, vagy német call centeresnek mentem. Tehát hülyeséget beszélsz. A “kamudiploma” nem tudom a te vonzatodban mit jelent, de nem holmi bölcsész szakot végeztem el.. Nincs ilyen eleve, hogy “kamudiploma”, de remélem te idegsebész vagy minimum.. Na jó bocs :D próbálom nem felvenni a stílust.

De fel sem fogtad miről van itt most szó, nem az én kompetenciáim feszegetésére kellene itt kiéleződni - de mivel ezen az oldalon mindenki folyamatosan a kérdezők kérdését kívánja megkérdőjelezni(?) direkt kértem, hogy ezt mellőzzük - hanem arra, hogy adott kollégánál igenis többet mutatok fel. Itt a hangsúly. Ez most itt egymáshoz való viszonyítás kérdése. Almát almához. Azonos cég, azonos pozi.

És itt taglaltam többször egymás után, hogy miért vagyok kompetensebb. Ugyanaz a feladatkör, csak nagyobb a tapasztalatom, sokkal nagyobb cégeknél szélesebb munkakörökben fordultam meg stbstb.


#12

Azért köszönöm, hogy te valamivel szebben fogalmaztál, still a “hiszti” meg asztalra csapkodástól el kell tekintsek. A bérünkhöz mérten ez kérlek szépen egy cirka 35%-os netto különbség. Azt hitted kamuzok, vagy én tolom túl? Esküszöm nem.

Hogy cifrábbá tegyem a sztorit: érzezett hozzánk egy új lányzó, szintén ugyanaz a beosztás. Szegény azt taglalta nekem múltkor, hogy fog fájni, ha nem lesz már SZJA mentes. Kérdezte, nekem mennyivel lett kevesebb az annyi, én elmondtam neki, hozzátettem, saját fizetéséhet mérten neki lehet nem ennyi lesz az az 25%, mire hozzátette, hogy de igen, ugyanannyi. Ergo: a lányt kevesebbért vették fel, pedig ő most a legfrissebb kollégánk.

Úgy tűnik ebből, hogy teljesen random mi alapján dönt a munkáltató, így nem értem, miket vesz pontosan számításba. Ugyanakkor a “mit teszek le az asztalra” elven haladva/maradva az az igazság, hogy többet teszek én le, kevesebbért. Már maga a kérdés is erről szólt hiszen.

Bocsánat, ha úgy jött volna le ebben semmi hisztizés nincs most sem, de ebben azért megvédeném magam.

febr. 12. 11:16
 14/19 A kérdező kommentje:

#12

Ja és nagyon köszönöm a tanácsaid a végén. Így kívánom megközelíteni a dolgot, sokat fejlődtem mióta itt vagyok, teljes erőbedobással teszem oda magam, keresem a további lehetőségeket, éves tervem van mikbe szeretnék tovább fejlődni stb. Csupán rendkívül bántó érzés, hogy emeléssel se érném el azt a szintet, amit az említett kolléga. Mert a 25%-ról lemondhatok, de még azzal sem érném el.

febr. 12. 11:25
 15/19 anonim ***** válasza:

#13: "Úgy tűnik ebből, hogy teljesen random mi alapján dönt a munkáltató, így nem értem, miket vesz pontosan számításba." Nem, nem random. Csak nem annyi a kiválasztási kritérium, hogy mennyi papírt halmoztál fel.

Akkor újra, rövidebben, mert még mindig nem ment át:

"Aztán meg ott van, ami aztán igazán fájni fog. Van aki jobban el tudja adni magát, nagyobb bért tud kihajtani magának"

Lehet, hogy te azt gondolod, hogy te mennyivel jobb vagy. De ezt vajon tudod láttatni is?


#12

febr. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%
Lol,még mindig nem tudjuk,hogy milyen diplomád van.Le sem mered írni.
febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
27%
Az az igazság,hogy de,hisztizel,meg terelsz,mert egy egyszerű kérdésre nem válaszolsz.Már előrébb lehetnél,de nem,csak azért is vered a lapátkádat és a vödröcskédet.Te tudod.Viszlát!
febr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
48%

Azért 25 évesen azt gondolni, hogy te milyen tapasztalt vagy eléggé vicces. Főleg a 25%-os igényre, amit nem azért kérnél, mert mennyi mindent letettél az asztalra, hanem mert más ennyit kap...


Kicsit nagyok az igényeid, és még bért tárgyalni sem tudsz. Inkább jelentkezz máshová, ott gyakorold ezt, mielőtt hülyét csinálsz magadból a jelenlegi helyeden.

febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Van azóta fejlemény?

Mennyi emelést kaptál?

febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!