Amwayről röviden?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Röviden vázolom, egy facebook ismeros keresett meg hogy csatlakozzak, legyek resze az amway online marketingnek, egyenlore olyan nagyon reszletes leirast nem kaptam rola, hogy ez mivel is jarna. Ez a tipusu vallalkozas mibol is tevodik ki? Nem akarom azt elhinni hogy emberek hivasaval (insta, facen pl.) es az amway termekek kinalatanak ajanlasaval (ebbe hogy mi alapjan ajanlom ne menjunk bele) szert tudnek tenni a passziv jovedelemre, nekem olyan parasztvakitasnak tunik, mert megis csak megkeresesve lettem es semmi kulonosebb kapcsolat vagy ismeretsegem nincs. Voltam egy zoom meetingen is, meg beszeltunk is rola, de van esetleg olyan aki bovebb tapasztalatokkal is tud szolgalni? Azert nem fektetnek bele idot elso korben meg mellette penzt is hogy egy puccs legyen a vege. Regebbi kerdest mar olvastam rola, ott nem ajanlottak, viszont azota eltelt megint egy kis ido es hatha tud segiteni nekem. koszonom elore is a valaszokat.:)

#Amway #passzivjovedelem
febr. 21. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan azt kell csinálnod amit az ismerősöd csinál.


Kéretlenül zaklatni az ismerőseidet, hogy csatlakozzanak alád a hálózatba, és költség a pénzt a hálózaton belül a termékekre, amiknek az eladása után te valami %-os jutalékra tehetsz szert.


Neked kell tudni hogy ez vállalható-e a számodra.

febr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Illetve mivel csak gondolom, de az ilyen rendszereknél van több szintű jutalék is, ezért az ismerőseidet is ugyan erre kell ösztönözni, hogy szervezzenek fizető vásárlókat maguk alá, és az ő ismerőseik is csinálják ugyan ezt, és ez végtelen spirálba.
febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
MLM = Piramisjáték = Csalódottság, elfuserált élet, tönkretett kapcsolatok
febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Van még Amway? Van még olyan ember, aki nem hallott róla? Kb. 30 éve engem is beakartak szervezni, de gyorsan rájöttem, hogy humbug.
febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Tipikus piramisjáték. Ha már erről van szó, hogy bárminemű előképzettség nem kell hozzá, és ők hajkurásznak téged, nyilvánvalóan azért van, mert jutalékot kapnak utánad. Utána majd neked kell ugyanígy bepalizni másokat, hogy jutalékot szerezz, hogy ne maradj mínuszban az anyagiakkal. Ezek a hasonló parasztvakítások ugyanilyen konstrukcióban működnek már évtizedek óta. Mindig ilyen kiscsoportos agymosások zajlanak. Nézz utána az MLM-eknek.


https://www.youtube.com/watch?v=q7jqdAHek3I

febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Te eddig barlangban éltél? Az Amway kb a legrégebbi MLM rendszer, már vagy 30 éve megy itthon is.

Amúgy nem éri meg, mert mint minden MLM, lemorzsolja az emberi kapcsolataidat és cserébe max kis zsebpénzt kapsz.

febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%

A korábban válaszoló trollokat kérdezném.


A piramisjáték bűncselekmény, és börtön jár érte. Miért nincs az összes MLM/Amway-hálózatépítő börtönben?


Miért van az, hogy a jobb gazdasági egyetemeken az MLM a tananyag része?


Miért van az, hogy a piramisjátékok két-három év után összeomlanak, míg az Amway és a többi nagy network marketing cég évtizedek óta virágzik?

febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4%
nincs az
febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
Még az a troll, aki nem dől be az MLM-nek, LoL :) :) :) :) :)
febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Az MLM magyar wikipedia cikke elég béna, de az angol cikket ha lefordíttatod, azért más lesz a kép:

"A Szövetségi Kereskedelmi Bizottság honlapján közzétett jelentés szerint, amely 350 MLM-vállalat üzleti modelljét vizsgálta az Egyesült Államokban, az MLM-vállalkozásokhoz csatlakozók legalább 99%-a pénzt veszít.[9][10]. Ennek ellenére az MLM cégek azért működnek, mert a később beszervezetteket

arra ösztönzik, hogy ragaszkodjanak ahhoz a hithez, hogy nagy nyereséget érhetnek el, miközben ennek statisztikai valószínűtlenségét nem hangsúlyozzák. Az MLM cégeket a hagyományos piramisjáték változataiként meghatározva illegálissá vagy más módon szigorúan szabályozottá tették egyes joghatóságokban.[11][12]"


"A piramisjáték bűncselekmény, és börtön jár érte. Miért nincs az összes MLM/Amway-hálózatépítő börtönben?"

Mert jogi kiskapukat használnak ki. Tulajdonképpen csak termékeket értékesítenek MLM rendszerben, az legális. Mindenki aki csatlakozik, mint értékesítő, aláírja, hogy ha nem értékesít eleget a termékből, az az ő vesztesége.


"Miért van az, hogy a jobb gazdasági egyetemeken az MLM a tananyag része?"

Attól, hogy valami a tananyag része, még nem lesz egy jó rendszer. Akkor a kommunizmus is egy remek rendszer, csak mert a tananyag része?

Az MLM egy értékesítési forma. De sokkal rosszabb, mint a hagyományosak, mert a többszintű (Multi-Level) jellege miatt minden szintnek le kéne emelnie a maga hasznát, épp ezért túlárazott lesz a termék.


"Miért van az, hogy a piramisjátékok két-három év után összeomlanak, míg az Amway és a többi nagy network marketing cég évtizedek óta virágzik?"

Piramisjátékok sem omlanak össze két-három év után, legfeljebb ha betiltják őket. Ezek mindaddig működnek, amíg újabb és újabb embereket lehet beetetni vele. Szekták miért nem omlanak össze? A szcientológia miért nem omlott össze évtizedek alatt?

És nem az MLM cégek virágoznak, csak a legeslegtetején lévők virágoznak. Az összes többi beszállót az ő "virágzásukkal" csalogatnak be, hogy ki lehessen zsákmányolni. És a kizsákmányolt új beszállók pedig a gödörből való kimászás érdekében motiválódnak a további új beszállók beetetésére és kizsákmányolására.

febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!