Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmunkákról miért úgy...

Szakmunkákról miért úgy kommunikálnak mintha arra bárki alkalmas lenne?

Figyelt kérdés

Eleve az alkalmasságot szerintem önmagában valamennyire az is jelzi hogy valaki már eleve önszántából , őszinte érdeklődésből szakmunkásnak tanul és azt magas szinten is csinálja.


De ha már csak a gondolatától a hideg kiráz annak hogy én kétkezi munkát csináljak, fúrjak faragjak stb. akkor ez már előre jelzi azt hogy nem lennék jó szakmunkás.


Ezért értelmetlen az mikor nagy okos emberek megmondják hogy " nem kell ennyi felesleges diploma, el lehet menni buszt vezetni meg autót szerelni, meg vízvezetékszerelőnek, kőművesnek stb."


Nem! Nem lehet elmenni!



febr. 24. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem alkalmas barki szakmunkasnak, teny es valo. Foleg nem az olyan mint te, aki effektive utal dolgozni, tok mindegy mi az. Utalnad te az irodai munkat is, utalnal te barmi mast is ahol megmondjak mit kell csinalni es nem a magad kis vilagaban foglalkozhatsz azzal amit epp kedved szottyan csinalni.
febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az emberek 80%-a nem szereti a munkáját és közel sem önszántából csinálja azt amit.

Senki se rajong mondjuk 12 óra gyári munkáért a szallag mellett.


Az alkalmasság meg a szeretet nem függ össze. Attól hogy szeretsz valamit még nem leszel alkalmas egy munkára. Mondjuk szerethetek én festeni de lehet hogy abszolút nincs hozzá tehetségem. És az ellenkezője is lehet igaz, lehet hogy nem vagyok oda a vezetésért de mondjuk simán lehetek ettől alkalmas arra hogy A helyről B helyre elvigyek embereket.


Nem lesz mindenki mindenre alkalmas, de ezernyi szakmunkavan amihez különböző képességek kellenek.

A diplomát azért szokták felhozni mert sokan azért szereznek hogy legyen, nem pedig azért mert egy adott területen akarnak dolgozni amihez szükséges az a diploma. Ezért sok olyan ember van aki éveket vesztegetett el feleslegesen.

febr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

# 1


na látod ezzel is megerősíted azt amit leírtam.

febr. 24. 12:45
 4/15 A kérdező kommentje:

# 1


# 2


ráadásul addig örüljetek amíg ekkora hiány van szakmunkásból mert addig ilyen sok a fizetésük.


Amint sokan lesznek akkor aztán lehet majd futni a pénz után.

febr. 24. 13:23
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Kispajtas, te kevered a szakmunkast a segedmunkassal.
febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

# 5


szakmunkákat írtam, nem segédmunkákat soroltam fel

febr. 24. 15:32
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
#4 hmm? Ennek mi köze van ahhoz amit #2-es kommentemben megfogalmaztam?
febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha olyan széles palettán nézzük, hogy sofőrtől kőművesig, akkor igen, bárki tudna találni olyan szakmunkát, amire alkalmas és el tudja végezni megfelelő minőségben. Az, hogy valaki önszántából fog valamiben dolgozni még nem kizárólagos feltétel. Pl. szerintem nincs olyan mentálisan ép ember, aki direkt sírásó akar lenni, de attól még nem voltam olyan temetésen, ahol ne végezték volna el becsülettel a munkájukat.
febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Jelenleg én tobb egyetemi végzettet ismerek, vannak köztük mernokok is, akik szakmat tanultak x év után. Es dolgoznak is benne, igaz jórészt mint vállalkozó
febr. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%
Mert mindenki alkalmas rá azért.
febr. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!