Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elméleti kérdés: tegyük fel!...

Elméleti kérdés: tegyük fel! mit csinálnátok a helyében? tobbi lent

Figyelt kérdés
adott egy 19 éves srác, aki egyik nap több milliárdot nyer az 5ös lottón, de még csak szakmát tanul szakközépbe,(magyarországon hiányszakma) és jövőre végezne. olyat amit a szülei ajánlottak fel neki, és csak legyintett rá, hogy jó lesz az csak hagyják békén a továbbtanulás kérdésével. más is érdekli, és más tervei is lennének. amivel foglalkozgat is már, és utánais olvasgat, a kötelességek elvégzése mellett. gondolt egyet, hogy otthagyná az előbb említett külső tényezők által erőltetett ráaggasztott nem kívánatos jövőképet, csakhogy sajátot formáljon magának, hiszen az alapkezdő tőkéje már meglenne hozzá bőven. melyik utat választanátok a helyében? ülnél tovább a seggeden jófiú módjára, hogy ezt a pár hónapot, +1évet még kibírod, de titokba azért tele lennél, vagy egyszerélünk életérzéssel fejetlenül bele vágnád magad a világ rejtelmeibe?
febr. 24. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha milliárdokat nyernék a lottón pont lexarnám a szakmunkás képzést. Minek, soha nem kell kétkezi munkát végeznie annak, aki milliárdokat nyer (ha csak nem teljesen agyhalott és szét nem szórja a pénzt).


Keresnék egy megbízható befektetési tanácsadót, elmennék hozzá, utána kivennék a pénzből max 5%-át és elkezdnék élni, hagynám ülepedni a dolgot, a mardékot meg valami nagyon biztos befektetésbe tenném, állampapír vagy miegymás. Aztán mikor összeszedtem elég infót tanácsadóktól és megtaláltam azt akiben megbízok akkor átfektetném a többi pénzt.

febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a tanulás fontos. Főleg ha valakinek hirtelen óriási összeg kerül a kezébe.


Egyértelmű hogy nem a megélhetésért dolgozik vagy tanul ilyenkor az ember és nem fog mondjuk sori munkákat csinálni.

A vállalkozás és az álmok jók de ha csak belevág az ember végtelen pénzel akkor nagyon gyorsan vége lesz az álomnak és rosszabb helyzetben találhatod magad mint ahonnan indultál.

febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
kokain, prostik
febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
1 év az semmi. Befejezném, amit elkezdtem. Élettapasztalat is kell, ennek az összegnek a töredékének a kezeléséhez is. ÉS ha ezzel a képzéssel végeztem, és van érettségim, kitalálnám, mi az, amit igazán tanulni szeretnék.
febr. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

A lottó nyertesek akik maguktól eleve nem milliomosok, átlagosan 5 év alatt bukják el az egész nyereményüket.


Szóval én tanulnék tovább...

febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

Első körben végiggondolnám, hogy mi az oka, amiért még egy anonim oldalon sem merek E/1-ben álmodozni.


Egyébként #4,5-öt fogadnám meg. Befejezném azt a képzést, már csak azért is, hogy a látszat meglegyen. Így legalább lenne időm a befektetési tanácsadókkal megépíteni a jövőmet anyagi szempontból, na meg lenne időm kitalálni, hogy a szüleimmel mit kezdjek (mennyit mondjak el, milyen a viszony, milyen kapcsolatot akarok velük a jövőben stb.)

febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem mondanam el egy ideig senkinek hogy nyertem.

Sulit befejeznem ha már elkezdtem, addig lenne időm kitalalni mit akarok, és hogyan.

Nem vernem el, befektetési tanácsadot keresnek, (és segítenek pár allatmenhelynek közben.) és ülnek a fenekemen egy ideig.

febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem keresnék befektetési tanácsadót, mert ő lenne a legelső, aki lenyúlná a pénzt.:XD


Vennék egy csomó ingatlant, kiadnám bérbe lepapírozva.


Aztán azt tanulnám, amit szeretnék és senki sem tudna beleszólni, mivel anyagilag független lennék saját ingatlanban élve a befolyt bérleti díjakból.


Mondjuk azért az elgondolkodtató, hogy a saját szüleid előtt is titkolnod kell és nem adnál nekik egy vasat se, de te ismered őket.


Az tuti, hogy ha a lottónyertes és szűk családja nem tudja tartani a száját, akkor a pénzének annyi és még veszélyes is, mert ma már pár forintért is megölhetik az embert!


Én elköltöznék messzire és új életet kezdenék.


Ezt a szakmát már befejezném és beül minden nap vigyorognék, hogy amint vége, vár az új élet!


Ha már annyi energiát fektettél bele, kár lenne abbahagyni szerintem. Később még jól jöhet, ha mondjuk egy földrengés vagy akármi miatt bedőlnének az ingatlanjaid....

febr. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Viszont ez az "egyszerélünk életérzéssel fejetlenül bele vágnád magad a világ rejtelmeibe" a lehető legrosszabb ötlet, mert úgy kifolyik a kezedből a pénz, hogy észre sem veszed és megint csóró leszel, ne legyél hlye!


WÁÁÁ, mé nem én nyertem! :( Mondjuk ahhoz lottóznom kéne. :D

febr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3-as írja jol
febr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!