Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügyi/ bankszektor, de...

Heni93 kérdése:

Pénzügyi/ bankszektor, de távmunka, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

10+ éve dolgozom a banki szektorban mint privát banki tanácsadó. Főként befektetési alapokkal, állampapírokkal foglalkozom, portfóliót építek magas vagyonú ügyfeleknek.


Már nem szeretnék a továbbiakban ügyfelekkel foglalkozni, a jövőben egy háttérterületen képzelem el magam, viszont az összes banknak Budapest a központja és én onnan 90 km-re lakom.


Felköltözés nem opció, 3 éve költöztünk le és vettünk házat :) Olyan munkahelyet szeretnék, ahol megoldható a heti 1, de nagyon max 2 nap bejárás és a többi működik home officeban.


A banki szektorban folyamatosan pályázgatok, de ahol interjún voltam, eddig a legjobb ajánlat is heti 2 nap volt, amit lehetett home officeban tölteni. A 3 nap feljárás hetente nekem nagyon sok lenne hosszú távon.


Valaki ismer esetleg olyan céget, ami jó munkáltatói szempontból, jók a juttatások, hasonló pályán tevékenykedik és működik a táv-vagy hibrid munkavégzés? Előny még, ha szimpatikus a vállalati kultúra, és fiatalos a környezet. Amik érdekelnének: üzletfejlesztési támogatás, termékmenedzsment (főként bef. alapok, de akár hitelek is), folyamatszervezés, befektetési alapkezelőknél lévő lehetőségek.


Természetesen keresgélek, és valószínű is, hogy nem itt fogom megtalálni álmaim munkáját, de egy próbát megér. Viszont a leírásokban mindig csak annyi van, hogy "home office lehetőség". Sajnos ebből nem derül ki, és el kell mennem interjúra, hogy megtudjam, igazából csak a péntek home office... ami szintén egy felesleges kör, mert nem tudom megoldani. Így olyan emberek válaszait várom, akik tapasztalatból tudják, hogy ténylegesen működik a home office heti 3-4 napban is akár.


Legjobb lenne Kelenföld, 11. kerület, vagy ami még max 20 percre van a Kelenföldi, vagy a déli vasútállomástól, hogy Pesten belül már ne kelljen annyit utazni. Előre is nagyon köszönöm!



febr. 26. 10:08
 1/7 anonim válasza:
Szerrintem működhet, irodai munkáknál, viszont bankoknál nem hiszem. Maximum IT munkakörben hallottam. Olyat kellene keresned, ami kőzel van hozzád. Én is nézem az állásokat, de banki home officet csak IT állásokban láttam. Mondjuk nem sok full home officel találkoztam amúgy sem. Én vidéki vagyok és mivel a környéken nincsen semmi, távmunkát akartam.
febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát... Nehéz egyszerre mindent.

Banki back office melót akarsz, ahhoz kell egy bank. A 11-ker déli vonalon ott az MNB a Moszkva téren a Postapalotában, illetve picit arrébb a Fényes Elek utcában a Cib. Egyik hely sem arról híres, hogy nagyon ho barát lenne.

Ott van még a Csalogányban a Hiventures, illetve a Mom parknál a BDO-nak az M&A részlege, nálunk nem tudom mi a HO policy de szem rosszabb.


Én keresnék vmi pesti ssc-t.

febr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztosítók alapkezelőinél is körül lehet nézni.


Illetve ahol a legnagyobb HO intenzitást látom az a fintech szektor. A Wise és a Revolut is létszámbővít mostanában.

febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gránit Banknál van HO heti 3x simán, de nem tudom, hogy milyen lehetőségek vannak ott perpill.
febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Első kettő, nagyon köszi! Megnéztem ezeket is, sajnos nem találtam jelenleg relevánsat, de harmadik köszi, megnéztem a biztosítókat és itt találtam többet, ezekre beadtam. Generali, NN és Allianz kiemelkedő, beleírták a hirdetésbe, hogy heti 1-2 nap iroda. Ez már tökéletes lenne nekem :) A wise-nál és revolutnál jelenleg nem találtam magyarországi pozit, de még nézegetek. Negyedik, nagyon köszönöm, itt találtam egy befektetési termékszakértő állást és be is adtam!:) Itt nem tüntették fel, mennyi ho-iroda arány, de ha lehetséges amit írsz, akkor jó lehet. Igazán hasznos ez az oldal, köszi mindenkinek :)
febr. 27. 22:49
 6/7 anonim ***** válasza:
sok sikert mindegyik jelentkezéshez! :) ha nem nagy fáradtság, néhány hét múlva meg tudnád írni az eredményét. Kíváncsi vagyok, most milyen a munkaerőpiac és hogy milyen tapasztalaid lesznek ezekkel a cégekkel.
febr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Természetesen megírom, amennyiben lesz bármilyen eredmény :)
febr. 28. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!