Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik állást választanátok a...

Melyik állást választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Két állás között vacillálok és kíváncsi vagyok ismeretlen emberek kívülről hogy látják.


1) Takarék csoportnál szakmailag nemcsak érdekesebb, de komolyabb is a pozíció. Nagyobb lépés karrierszinten, ráadásul a fejlődést is talán jobban segíti. Komolyabb dolgokkal lehetne foglalkozni.


Viszont a Takarékbank illetve Takarékcsoport hát a bankok között meg egyáltalán a nagyvállalatok között nem a legjobban csengő név.


2) Másik kereskedelmi bank, nemzetközi háttérrel.

A cég neve mindenképpen értékesebb.

A pozíció viszont kisebb valamivel és úgy látszik a feladatok is jobban egysíkúak lennének.

Nagybank, az előrelépés így végülis benne van, de úgy gondolom innen, kevesebbet tanulnék, fejlődnék mint a másik pozícióval.



Fizetésről szándékosan nem írok, azt csak magamban mérlegelem.


A Takarék Csoport kapcsán kérlek, hogy ne jöjjetek a Fidesz-közeli háttérrel.

Nem akarok ebben állást foglalni, van álláspontom, de én most a fenti szempontok alapján szeretnék tanácsot kapni.


Szakmai szempontok alapján.


Köszönöm!



2022. okt. 17. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Felfejlődni takarék csoportnál, aztán komolyabb tapasztalattal nagy, nemzetközi bankhoz menni. Nekem ez lenne a választásom.
2022. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

A 2. Mivel ott a nemzetközi háttér és ki tudja lehet még jól jön ha innen menni kell.

A fejlődés mindkettőnél megvan

2022. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Egyértelműen a 2.


A nemzetközi háttér miatt.

2022. okt. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

A 2.-at választanám, a nemzetközi háttér miatt. SSC-ben dolgoztam egy időben, már szakmai tevékenységet végeztem ott bőven, de amikor "rendes céghez" akartam átvenni, kb. csak páran vettek komolyan.

Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy az ember hiába van magasabb beosztásban rosszabb hírnevű helyen, sőt még ha ténylegesen szakmai tevékenységet is végez, a "rendes" nagyvállalatok ezt nem sokba nézik.

2022. okt. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, várom a további válaszokat!


#1

Én is valami ilyen megoldással szimpatizálok. Munkaszerződést köt az ember, nem házasságot, lehet később váltani is.


#2

A nemzetközi háttér jó dolog, de szerintem nem minden. Egyébként biztos lehet fejlődni a második helyen is, de a Takaréknál lévő pozícióban több fejlődési potenciál látszik és önmagában is nagyobb előrelépés.


#3

A nemzetközi háttér szerinted miért visz mindent?


#4

Itt valami félreértés van szerintem.

Egyik sem SSC a két állás közül.

Amit te írsz szerintem éppen arra példa, hogy nem vettek később komolyan, SSC miatt, na de a Takarék nem az. Nincs is SSC egysége, tehát alapból kizárt, hogy az legyen.



Nem írtam még, de nem fióki állásról van szó és nem is sima adminisztratív, hanem szakmai állás.

Jogász állás.

2022. okt. 17. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A nemzetközi háttér feltételez némi stabilitást, későbbi külföldi lehetőségeket, jobb előrelépést.


De mondjuk jogászként valóban sokkal könnyebb útnak tűnik a hazai Takarék...

2022. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
#4-es voltam. Az SSC-t párhuzamként írtam, hogy egy Takarékot kevésbé vesznek komolyan, mintha a Raiffesenbe mennél, hiába magasabb a pozíció, mert a cég/bank stb. megítélése a tapasztalataim szerint többet nyom a latba, mint a pozíció.
2022. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm! Én belföldi karrierben gondolkozom (már csak személyes okokból is) ezért ez nem játszik. Országon belül pedig szerintem a Takarék Csoport már nem azt jelenti mint tíz éve, amikor tényleg kevésbé volt vállalható.


Mármint könnyebb útnak azért tűnik mert magasabb pozíció? Én is így látom.



#7 aki a #4-es:

Igen, ez az alap dilemma, de azért ha egy állásinterjú során illetve önéletrajzban azt tudod elmondani, leírni, hogy magasabb szakmaiságú, összetettebb, komolyabb dolgokkal foglalkoztál az szerintem nem keveset ér.

Nem tudom, hogy te milyen területen dolgozol, mi a végzettséged. De szerintem országon belül, ahol azért ismerik a Takarékot is, kevésbé számít, mint nemzetközi szinten ahol a nemzetközi nagy márkák jelenteken garanciát.


Mondom én, aztán javíts ki ha máshogy látod.

2022. okt. 19. 22:27
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyértelműen az 1 es. Magasabb poziból egyenes út fog vezetni egy értékesebb bankfiókba vagy máshova.

Teljesen mindegy hogy a 2 jól csengő cég, ha ott unalmas pozid van szürke egérként amit millióan ugyanúgy betöltenek mások is.

Hidd el, van HR tapasztalatom.

2022. okt. 20. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem bankfióki állásról van szó, hanem háttérterület.


Egyébként egyetértenék veled nagyjából, mármint ha nem fióki állásokra is hasonló a véleményed.

2022. okt. 22. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!