Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mondja mindenki, hogy...

Miért mondja mindenki, hogy Budapesten vagy Pest megyében jobban fizető állások vannak, mint máshol? Most keresgéltem vagy 2 órán át különböző helyeken de nem látom, hogy valóban több lenne ott a fizu.

Figyelt kérdés
Most 10-20-30 ezerrel többért nem éri meg ingázni messzebbről Pestre.. felköltözni meg végképp nem mert ellenben az albérlet árak tényleg drágábbak de valahogy az állásoknál nem ezt látom. Ha valaki tudja hol bujkálnak azok a jobban fizető állások az ossza meg!
márc. 1. 00:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Értem, tehát ezt 2 óra keresgèlès alapján állapitottad meg?


Miket keresgèltèl, milyen állásokat?

márc. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%

"Most 10-20-30 ezerrel többért nem éri meg ingázni messzebbről Pestre."


Nekem meg nem éri meg tanyára kiutazgatni pesti lakosként, hogy ráadásul 10-20-30 ezerrel még kevesebbet is keressek.

márc. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Érdemben hozzászólni nem tudó de bele kötök mert nem bírom ki emberek már megjöttek.. megvárom amíg lesz normális hozzászólás is.
márc. 1. 04:26
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Mert igy van
márc. 1. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Az én szakmámban, mikor 2022-ben Budapesti cégnél interjúztam, a hölgy mondta, hogy nagyon alacsony a bérigényem, azt is mondta legalább bruttó 650.000 az alja + magán egészségügyi ellátások, többféle bérenkívüli juttatás. 2022-ben, itthon 400.000-430.000 volt a bruttó (cafetéria Szép kártya, 0 és 20 ezer forint között/ hó), 2024-ben 525.000.

Megelőzőm a kérdést, jelenleg nem tudunk költözni, családi okok miatt, leghamarabb talán 2 év múlva lehetséges. Addig azon dolgozom, hogy legyen minél több hasznosabb releváns tapasztalatom a szakmámban, nyelvet tanulok, hogy magabiztos legyek egy angol interjún is, de amint lehet én innen elmegyek.

márc. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Biorobotnak ugyanannyit fizetnek mindenhol
márc. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
nemtom, én vidéken is millió nettó fölött keresek
márc. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Jobban főleg a magasabban képzett pozíciókban fizetnek, szimplán azért mert az ilyen állások a fővároson kívül nem elérhetőek, a pozíció maga nem létezik.


Ilyen esetbe pedig nem 20-30 ezer forintokról van szó hanem akár több 100 ezer forintról.

márc. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Milyen állásokat néztél?


Budapesten a diplomás munkák húzzák fel nagyon a fizetéseket és ezeken tudsz kiemelkedően jobban keresni vagy egyáltalán van sok olyan munka amit nem is nagyon találsz vidéken meg.


Nyílván nem a bolti eladó fog annyival többet kapni, hogy megérje Budapestre menni, de mérnökként nagy eséllyel sokkal jobb opcióid vannak Budapesten, mint bárhol máshol vidéken.


De a vendéglátás is egy jövedelmezőbb opció tud lenni, meg a szakmunkások sem járnak rosszul, mert rengeteg több éves projekt fut + Budapesten sokaknak nincs ideje és/vagy nem értenek otthoni egyszerű dolgok megcsinálásához. Pl ha valami elromlik, akkor párom otthon marad és hívok valakit, hogy csinálja meg hétköznap, mert a szabadidőm többet ér, mint most az a pár tízezer forint.


De átlagban nézve ha kivennénk a diplomás munkákat akkor azért tényleg nem kapsz annyival többet ez igaz.



Egyébként nem mindenki jár rosszabbul a lakhatással. Ha pl kocsival kell 30km-et ingázni oda-vissza naponta vidéken (ami gyakori tud lenni), akkor már megéri Bp-re költözni, mert kb semmi szükséged nem lesz autóta és nem is kell ehhez a belvárosban lakni. TUDOM, nem mindenkinek ilyen a helyzete, csak mellékesen szerettem volna megjegyezni, hogy vannak azért sokan, akiknek Bp egy 4-5 hónapos lakás kutakodás után még spórolás lenne vidékhez képest.

márc. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Azoknál az állásoknál van több százezer forinttal több fizetés Budapesten, amik jellemzően szellemi munkák, valamelyik multi cég budapesti székhelyű kirendeltségén, vagy leányvállalatánál. Pénzügy, IT, egyéb fejlesztői munkák, projektmenedzsment, stb. Illetve azoknál a fizikai szakmunkáknál, ahol jellemzően (nem kizárólag) a lakossági ügyfélkör tehetősebb, ezért a cégek is 1,5-2x akkora bevétellel dolgoznak azonos létszám mellett.


Rengeteg mérnöki állásnál pont hogy nem Budapesten, hanem egyéb térségekben van normális fizu. Alacsonyabb hozzáadott értékű munkánál meg az általad is említett, pár 10 eft-os differenciáció van a főváros és vidék között, ami ha nem budapesti lakos vagy, nyilván nem kifizetődő.


De egyébként változik a piac, jellemzően az IT-ban és egyéb irodai munkáknál terjed a home office, ami a lakhelyedet a cég székhelyétől teljesen függetleníti. Az ügyvédek, magánorvosok meg mindig is jobban kerestek a fővárosban. Kereslet-kínálat érvényesül itt is.

márc. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!