Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hétvégére valóban nem járna...

Hétvégére valóban nem járna betegállomány?

Figyelt kérdés

Nem folyamatos munkarendben dolgozom 12 órákat, idősek otthonában. Az elmúlt szombat-vasárnap nem tudtam bemenni dolgozni, mert magas lázam volt. Jeleztem a főnővérnek, hogy legközelebb talán pénteken tudok menni, mert még nem vagyok jól, de a betegállományos papírt szerdán eljutattom, hogy tudjanak bérszámfejteni.

Mire közölte velem a főnővér hogy nem tudnam hétvégére betegállományt bérszámfejteni (magyarul azt nekem majd le kell dolgozni), a többi napra meg szabadságot írkál ki nekem..

Ez így mennyire normális vagy szabályos?

3 éve dolgozok itt, még sosem volt ilyen, nem vettem még betegácsit igénybe.

De most ezen teljesen fel vagyok háborodva…valóbam csinálhatnak ilyet?

Előre is köszönöm a válaszokat!



jan. 30. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
A fizetés is a ledolgozott munkanapokra jár.
jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem járnak el szabályosan.
jan. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabályos, nem lehet ilyet csinálni.
jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1: hát ezaz, hogy nekem ugye mindkettő munkanap lett volna, a szombat és a vasárnap is, csak a betegség miatt nem tudtam megjelenni.

És akkor erre azt mondták hogy hétvégére nem jár betegállomány.

A hétköznapra meg szabit írnak..

Hová tudok fordulni akkor ebben az esetben, vagy mit tehetek?

jan. 30. 09:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nem helyes!

HAAA szabadsagon lettel volna, es megbetegszel - amiröl nyilvan van orvosi igazolasod, abban az esetben is a betegseg mindig felülirja a szabadsagot, es a szabadsag napjaidat visszakapod.

Ne hagyd annyiban. Az orvosi igazolason az szerepel,hogy hetöföl pentekig? (pl, jan22töl jan.26ig) vagy pedig,hogy vasarnapig? (jan 28)

jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az orvosi igazolás múlt hét szombattól (01.27) szól e hét péntekig (02.02).

Tudja az orvosom hogy idősotthonban dolgozom. És mivel szombattól nem tudtam menni dolgozni, így írta a papírt is.

jan. 30. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Orvosi igazolást fénymásold le (biztos, ami biztos!), és nyújtsd be a munkáltató felé, hogy tudják számfejteni rá az ellátást. Lehetőség szerint igazolt módon add át (fénymásolaton dátummal átveteted velük, ha már ilyenek), tehát ne tudják letagadni, hogy átadtad nekik.


Köteles annak megfelelően számfejteni a béred, ellátásod.

jan. 31. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól tanácsolja a #7-es, hogy mindent dokumentálj. Mert ebből nagy galiba lesz, majd amikor összeér a TB rendszere a NAV rendszerével. És a táppénzes papírból legyen fénymásolatod. Ragaszkodj ahhoz, hogy te táppénzen voltál azon időpontok közt, amiről a táppénzes papírod szól.
febr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!