Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökinformatikus Bsc végzése...

Mérnökinformatikus Bsc végzése után milyen humánabb Msc-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés

BME Mérnökinfót végeztem és egy ideje programozóként dolgozom.


Webfejlesztésben dolgozom, így hiába értekel a Mérnökinfós Msc nem tűnik annyira logikus választásnak, hiszen a Msc tantárgyak és a webfejelsztés között elég kevés átfedés van.


Viszont a későbbiekben szeretnék majd kicsit humánabb, vezetői pozíciókba migrálni, ami a fejlesztéshez közel van. Tehát mondjuk egy Architect szintre eljutni.


Nyílván ehhez nem kötelező semmilyen Msc-t elvégezni, de a technikai dolgok mindig is könnyen jöttek nekem és szabadidőmben is rengeteget fejlesztem magam benne.


Szeretnék kicsit többet tanulni a különféle vállalatok felépítéséről, managementről és humánabb, szervezeti kihívásokkal kapcsolatban tanulni és közben egy olyan Msc diplomát szerezni, ami a későbbiekben váltásban valamilyen szinten pozitív hatással lesz egy jó architect pozíció megszerzésében.


Melyik BME vagy ELTE Msc-t ajánlanátok, amiből akár van levelező is?


(Azért ez a két intézmény, mert konkrétan mellettük dolgozom és lakom még sok ismerősöm végzett ott)



márc. 4. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Nekem egészen úgy hangzikm mintha MBA-t szeretnél csinálni.
márc. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Bme gazdaságinformatikus msc.
márc. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Semmi ertelme magyar egyetemen csinalni az MSc-t, rengeteg a 100% online, part time MSc/MBA neves kulfoldi egyetemeken, a komolyabb cegek pedig fizetik a tandij nagy reszet/egeszet.
márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy 3-as írja, sokkal rugalmasabban végezhető egy remote képzés és a papír is többet ér, ha mondjuk egy Imperial College London van rajta, nem egy BME.
márc. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Èn valami pénzügyi képzést csinálnék mellé
márc. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha architekt szeretnel lenne, ahhoz nem kell semmilyen mas diploma. Egy architektnek korlatozott mertekben kell csak human iranyultsaggal rendelkezni, mivel - bar szokott emberekkel dolgozni - nincsenek direkt reportjai, azaz ala tartozo emberek.


Ha embereket szeretnel people szempontbol is vezetni, az inkabb teamlead, engineering manager (vagy a legvegen cto) pozicio. Ehhez egy normalisabb vezetokepzes tobbet ad hozza, mint az egyetem.


Ha esetleg a fenti poziciok kozul a CTO lenne az almod, ahhoz esetleg erdekes lenne egy gazdasagis irany, ott mar eleg sokat fogsz a gazdasagi vetulettel is foglalkozni.


Mondjuk MSC-t csak munka mellett probalnam meg, mivel IT-ban nem letezik olyan szcenario, hogy barmilyen egyetem akarcsak megkozeliteni fontossagban az azalatt az ido alatt osszeszedheto munkatapasztalatot.


(25 eve dolgozom IT-ban, freelancer fejleszto poziciobol indulva vegigjarva a rangletrat most CTO-kent dolgozom, 7 csapatot es 3 architektet vezetek, osszesen ~40 ember, fejlesztok es tesztelok vegyesen, leszamitva az SM es a produkt pozikat.)

márc. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Engem is pontozzatok le! Köszi!
márc. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!