Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fizetési igényt adjak...

Milyen fizetési igényt adjak meg felsőoktatási végzettséget igénylő munkakör esetén?

Figyelt kérdés

Egyetemi állásokat szeretnék megpályázni Budapesten, főként adminisztratív, ügyintézői és asszisztensi munkakörökben, és teljesen tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy milyen fizetési igényt jelöljek meg.


Próbáltam utánanézni, persze pont ilyen munkakörről nem találtam sok információt, de idei adatok alapján a tanársegédek bruttója 380.000 Ft, ami nettó 250.000 Ft. Az előző munkahelyemen a teljes munkaidős alapbér 290.000 Ft volt, és nem volt szükség felsőoktatási végzettségre a betöltéséhez, ráadásul ez az összeg kb 2 évvel ezelőtt lett megállapítva. Azóta elég sok változás történt a magyar gazdaságban, meg munkahelyváltáskor eleve szeretne az ember eggyel feljebb lépni, de pofátlanságnak érezném, ha magasabb lenne a bérigényem, mint szerencsétlen tanársegédeknek, vagy akár az adjunktusoknak, akiknek szintén nem túl kedvező a helyzetük ilyen szempontból, és mindezt őszinte empátiával írom...


Több ismerősöm azt tanácsolta viszont, hogy 350.000 nettónál ne adjak meg kevesebbet, mert még az is nagyon kevésnek számít (és ők is egyetemen meg civil szférában dolgoznak, nem pedig vezetők egy multinál), és olyan szempontból ez teljesen jogos, hogy Budapesten egy kisebb albérlet mindennel együtt csak szerencsés esetben jön ki 200.000 Ft-ból, aztán jó lenne enni meg közlekedni is, és neadjisten félretenni/kikapcsolódni néha, ha marad rá pénz🙃


Összességében tehát fogalmam sincs, hogy mi lenne az az összeg, amivel sem alá, sem fölé nem lőnék, és meg tudnék élni belőle Budapesten. Hosszú távra szeretnék munkát találni, és jó lenne olyan fizetésért dolgozni, ami nem inflálódik el pár hónap múlva.



márc. 6. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
5%
Nekem 1 millió a nettóm és csak érettségim van.
márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Senkit nem érdekel hogy neked van-e diplomád vagy sem abban az esetben ha az adott munkakört el tudja végezni egy diploma nélküli akkor elvégeztetik azzal (olcsóbban). Másfelől az sem érdekel senkit hogy mennyibe kerül egy albérlet Budapesten és neked milyen egyéb kiadásaid vannak, szép világot élnénk ha egy albérletben élő azért kapna nettó 200k-val többet tőlem ugyanazért a munkáért csak mert nekem van lakásom Bp-n.


Csak és kizárólag a kereslet és kínálat határozza meg az árakat. Ha neked a felsőoktatási végzettséget igazoló papíron túl nincs semmi speciális készséged aminek van munkaerőpiaci értéke abban az esetben teljesen felesleges volt elvégezni. Másfelől ha csak ilyen kamu ügyintézői / adminisztrátori állásra vagy alkalmas ne lepődj meg ha senki nem fog alkalmazni nettó 350k-ért, simán felvesznek egy érettségivel rendelkezőt 300k ért és szevasz.

márc. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Garantált bérminimum
márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megadhatsz bérsávot, ha tudsz. Én is bepróbálnám a 350.000-t.
márc. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Amint az magában a kérdésben is olvasható, kifejezetten olyan konkrét munkakörökről beszélek, amikhez elvárás a felsőfokú végzettség. Az előző munkahelyemen (ahol elég volt egy érettségi) kapott fizetést csak viszonyításként írtam. Az utolsó bekezdésed nagy részét pedig tisztelettel ignorálnám, szükségtelenül rosszindulatúra sikerült. Viszont annyival talán okosabb lettem, hogy akkor a megítélésed szerint 300k nettó minden gond nélkül megadható, rendben.


4. válaszoló: Köszönöm! Ahol lehet, úgyis igyekszem bérsávot megadni, és rendszerint feltüntetem, hogy alkuképes, hátha ez számít... 🥲

márc. 7. 08:15
 6/7 NTBS ***** válasza:
Próbálj bruttó 500-at.
márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát de 750 bruttót nem egy pincérnő is megkeres?
márc. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!