Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cég kötelezhet arra, hogy...

Egy cég kötelezhet arra, hogy használt, koszos, büdös védőfelszerelést viseljenek a dolgozók?

Figyelt kérdés

Munkavédelmi cipőt biztosítottak, de valami elképesztő undorítóakat.

Gondolom évek óta ebbe járnak az új kollégák.

Hozni nem lehet sajátot.

Azt mondták ha minimum egy hetet itt vagyunk majd adnak új cipőt és levonják a bérből.


Mivel pakolós munka biztosítottak kesztyűt. Ilyen undorító büdös olajos mocskos kesztyűket én még nem láttam. Mikor kérdeztem új nincsen? Azt a választ kaptam nincs


+ védősapkát is kötelező volt felvenni szintén szerintem már évek óta ezt hordják mások is és nem tisztítják ezeket.


Szerintetek ez legális?



márc. 7. 09:27
A kérdező szavazást indított:
Igen, legális
Illegális
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
Ezeknek van egy szavatossága. Azt próbáld megnézni vagy kideríteni valahogy.
márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Legális de valószínűleg ez egy csóró szar cég, versenyképtelen. (Abból megítèlve hogy ilyen védőfelszereléseket amik nem nagy tételek nem bír újat vagy legalább tisztát biztosítani)


Pattanni kell onnan, mielőtt a kifizetetlen béred miatt kezdhetsz bosszankodni…

márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

"Azt mondták ha minimum egy hetet itt vagyunk majd adnak új cipőt és levonják a bérből."


Munkavédelmi cipő árát levonják a bérből? Ugye ez csak vicc!

Munkaruhát köteles biztosítani a munkáltató, ha a munkavégzés a saját ruházatodat koszolhatja, tönkre teheti. De nem a másik dolgozótól levetettett adjuk oda! Sajátot kap mindenki, és a munkaruháknak van kihordási ideje. Ha azon belül szűnik meg a jogviszonyod, akkor a munkaruha beszerzési árát időarányosan levonhatja a béredből úgy, hogy viszed magaddal a munkaruhát, mert az már a tied. A munkaruha tisztán tartásáról a dolgozó köteles gondoskodni. Ha elszakad munka közben, akkor újat kell, hogy kapjál, újra induló kihordási idővel. Ez a munkacipőkre ugyanúgy vonatkozik.


A munkavédelmi felszerelés, ruha megint más kategória. Az sosem lesz a tied, az a munkáltató tulajdonában marad és ő köteles a fenntartási, egyéb költségeit is viselni. Az vándorolhat a dolgozók között. Nyilván nem cipőről és alsóneműről beszélünk ilyenkor, hanem például gumiruha (szennyvízben mászkálsz), védőpajzs (hegesztesz), védőszemüveg, fülvédő stb.

Ezek árát akkor sem vonhatja le a béredből, ha elszakad, eltörik, stb. pótolnia kell minél előbb. Nyilván ha direkt teszed tönkre, akkor kártérítésként meg kell fizetned a munkáltatónak okozott kárt.


Tehát a munkaruha és védőruha két különböző kategória.


A munkáltatód el van kalibrálva. Nem is kicsit. Én nem fogadnám el más levetett cuccát munkaruhaként.


Mint mondtam, a védőruha más!

márc. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!