Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mitől lesznek nagyon gazdagok...

Mitől lesznek nagyon gazdagok az emberek? (fiatalon)

Figyelt kérdés

Bár elég hülye kérdés, hiszen ha erre ilyen egyszerű lenne válaszolni, akkor mindenki nagyon gazdag lenne. És most nem azokra gondolok, akik örökölnek, meg gazdagokkal házasodnak, hanem önerőből. (Mondjuk az is jó kérdés, hogy mitől olyan gazdagok azok, akikkel házasodnak, meg akiktől örökölnek..)


Tegyük fel, valaki keres nettó 6-700 ezer forintot havonta, az már elég jó fizetés. De egy fiatal, egy frissen végzett egyetemista egészen biztosan nem keres ennyit, ez évek kérdése. (mondjuk egy sima gazdasági képzésnél, nem ilyen informatikai meg mérnöki meg nem tudom milyen képzésnél, ott nyilván többről indul az ember.)


De akkor is. Tegyük fel, szeretnék venni egy Porschet. Fiatalon. Akár használtan is, évekig kéne gyűjtenem rá, de még megoldható lenne. De nyilván laknom is kell valahol, még mielőtt az összes vagyonom egy Porschera költöm. Honnan lesz pénzem lakásra? Esetleg házra? Esetleg egy szép házra?? Lehetetlen ennyi pénzt összegyűjteni. Töltsem a fél életem azzal, hogy gyűjtögetek? Persze, amíg nincs pénzem lakásra, addig a szüleimnél élek. Éljek ott 40 éves koromig?? Vagy menjek albérletbe, ami mellett főleg keveset lehet félretenni?


Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy mégis mit csinál az, aki viszonylag kényelmesen megengedheti magának, hogy Porschet vegyen, szép helyen lakjon, emellett legyen mit ennie, stb....


A kérdésem nem igazán konkrét, inkább egy beszélgetést szeretnék elindítani. És jóindulatú válaszokat várok, mert itt gyakorin sokszor megtalálnak a bunkók...



márc. 7. 12:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
63%
@28 Vékonyan is megvan a havi átlag 1.5 millió nettó, de az utolsó ötletem lenne autót venni. Amennyibe kerül a fenntartása egynek, abból évi plusz 2-4 hetet nyaralok bárhol a világon és még a nyugdíjalapba is jut belőle. Balatonra le tudok ugrani vonattal is, de amúgy meg évi 3-4 napnál hosszabb ideig nem érdekel. Nagybevásárolni autóval sem mennék, cipekedjen a rosseb, ha házhoz hozzák és nem kell a boltban és válogatni.
márc. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
#31 Azért egy egyszerű kisautó fenttartása megvan évi max 400 ezerből, abból nem csapsz 2 hetes külföldi nyaralást. Kocsi nélkül sokszor elég nehéz meglenni, mert a tömegközlekedés Magyarországon drága és lassú.
márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
31-es, mit csinálsz, hogy ennyit keresel? 🥹
márc. 8. 20:28
 34/36 anonim ***** válasza:
@33 IT. Részben értékesítés, részben tanácsadás, de messze nem fejlesztői szinten, csak sok minden hasznos került a CV-be az elmúlt 10 évben. Ennek egy része bónusz, jutalék, üzleti útra járó napidíj, stb.
márc. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
#34 Hány éves vagy? 10 éves CV-ben követhető nyommal ritka a fiatal. Vagy csak én éreztem azt, hogy ez a 18-24 éveseknek szól?
márc. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Most miért? Én pl 19 éves korom óta dolgozok főállásban, az egyetemet munka mellett, levelezőn csináltam meg és 29 éves koromra már elég szép tapasztalatot tudtam beleírni a CV-be, de azért még szerintem fiatalnak számítottam.
márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!