Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a középiskolában és a...

Ha a középiskolában és a gyakorlati helyeken szinte semmit nem tanultam a szakmával kapcsolatban akkor mit lehet csinálni a jövőben?

Figyelt kérdés
Ráadásul ez is már jó néhány évvel ezelőtt volt. Évekig pizzafutár, gumiszerelő, kőműves segédmunkás, egyéb többnyire fekete munkákat válltam, hogy ne haljak éhen. Most Ausztriába ingázok betanított munkára, az előzőekhez képest sokkal jobban fizet és nem kell napi 10 órát dolgozni, de ez sem állapot hosszútávon. Autószerelő végzettségem van, de a suliban semmit nem lehetett tanulni. Szakmai gyakorlat az iskolával szerződésben álló helyeken volt, szintén nulla tanulás (boltba kellett járni meg takarítani, vagy semmi munka nem volt, a szerelők is csak heherésztek meg sörözgettek). A volt osztályból amúgy össz 2 fő dolgozik autószerelőként, akiknek a rokonának műhelye van, így úgymond beleszülettek. Gondolom fel se vennének már sehova. Ha munka mellett megszereznék valami kapcsolódó szakmát, azzal is kitörölhetném a seggem, mert ahogy hallom, ezekben a felnőttképzési intézményekben is ugyanolyan a színvonal.
márc. 9. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Akkor mi is a kérdés?Nem szeretnél Ausztriában dolgozni.Szoktam egyébként nézelődni ilyen témában.

Buszsofőrnek kitanítansak fél év alatt b jogsiról.Vagy MÁV keres jegyvizsgálót kb 5 hónap a tanulás de erre is adnak némi fizetést.

márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az autószerelés nagyon át fog alakulni 10 éven belül. A mostani tudás nem lesz elég.
márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Gondolom fel se vennének már sehova."

Ha előre eldöntötted ezt így nulla próbálkozással, akkor nincs is mit tenni, kell takarítani a neustadt-i Aldi-ban életed végéig és kész.

márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

0 tapasztalattal, estin csináltam meg az autószerelőit. Jelentkeztem olyan helyekre, ahova vesznek fel pályakezdőket és most ebben dolgozom már kemén 4 hónapja.


Merre laksz egyébként? (Melyik megye?)

márc. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
GyMS megye. Lehet érdemes lenne Ausztriában valami gyakornoki állásra jelentkeznem. Beiskoláznak és még fizut is adnak. Mert jelenleg hiába van felsőfokú nyelvtudásom, csak betanított munkát kapok kint ilyen br 11 euros órabérért.
márc. 11. 00:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy ott. Én is itt lakom.


Győrben a Nádor autó keres pályakezdőket. Óvár waberer’s, GySEV-MÁV vesz fel járműszerelőket bár a pénz nem a legjobb. Volán is keres szerelőt, ha jól emlékszem óváron a Dubnicz is. Hírtelen ennyi ugrott be, de keresgélj és adogasd be az önéletrajzodat.


Próbáld meg a gyakornokságot, de szerintem oda csak nappali tagozatosokat fog ak felvenni. Illetve arra készülj, hogy szar a 11€ bruttó órabér, de itthon még ennyit sem fogsz kapni.

márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%

Választhatsz, hogy kényszervállalkozol 0-24-ben vagy valami NER-es kegyelt cégéhez elmész dolgozni a végzettségeddel, és ha az udvart kell összesöpörni, vagy a wc-ben vállfával felszeletelni a dugulást, akkor halgatsz és megcsinálod.


Mert ha meg van nyerve a pályázat akkor az a pénz már az övék, a piacot lefedik, te meg azt csinálod amit a gazda parancsolt.

márc. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!