Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mosogatásért...

Szerintetek mosogatásért mennyi pénzt lehetne elkérni ha nem is órabérről lenne szó?

Figyelt kérdés

márc. 11. 18:41
 1/10 A kérdező kommentje:

Meg valamikor néha azon is agyalok, hogyha el is megyek mosogatni persze csak alkalmi munkásként, hogy mi van olyankor ha ezért mások csak kiröhögnek engem vagy szekálnak vagy csak szimplán hülyének néznek?

Igaz lehet, hogy nem kéne ezzel foglalkozni hiszen mindenki pénzből él csak valamikor ezek jutnak az eszembe.

márc. 11. 18:43
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze a koromat tekintve 28 vagyok lassan 29
márc. 11. 18:47
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit adnak érte.
márc. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
Amennyibe egy db mosogató tabletta kerül.
márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

“hogy mi van olyankor ha ezért mások csak kiröhögnek engem vagy szekálnak vagy csak szimplán hülyének néznek?”


Tudnád, hogy itt GyMS-be mennyien járnak ki mosogatni… ők 1300€-t kapnak.


Egyébként meg, ha ennyire érdekel mások véleménye akkor tartsanak el, teszem hozzá, szerintem még egy Lidlben is többet kapnál.

márc. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Önmagában a mosogatással, mint munkával semmi gond nincs. Ha ezzel tudsz pénzt keresni, akkor keress ezzel! Senkinek semmi köze hozzá, hogy miből élsz. Nem véletlenül mondják, hogy "a pénznek nincs szaga". Vannak, akik wc pucolásból élnek és ha azt gondolod, hogy ez alja meló, akkor gyorsan gondolj arra, hogy mennyire ülnél szívesen olyan wc-re, amit valaki más előtted nem pucolt ki, hogy tiszta legyen? Kukás, takarító, wc pucoló, mosogató és még hosszan lehetne sorolni. Ezek mind nélkülözhetetlenül fontos munkák, amiket el kell valakinek végeznie - és meg is kéne fizetni őket azzal arányban, hogy mennyire fontosak.


Hogy mennyit kérhetsz érte, az már egy nehezebb kérdés. Klasszikus piaci elv, hogy te annyit kérsz, amennyit te akarsz, a munkáltató meg annyit fizet, amennyit kénytelen érte kifizetni. Ha talál nálad olcsóbb munkaerőt, akkor annyi lesz a munka ára, amennyiért valaki hajlandó elvégezni. Ha az az ember nem dolgozik elég jó minőségben, akkor a munkaadó mérlegeli, hogy megpróbálja több pénzzel jobb munkára ösztönözni, vagy kirúgja és keres olyat, aki ugyanannyiért jobb munkát végez - vagy esetleg következőre már nem a legolcsóbbat választja ki és jobban megköveteli a minőséget.


Sajnos az ilyen egyszerűbb fizikai munka nem igényel komolyabb szaktudást és nehéz a várható minőséget egzaktan, referenciák alapján és pláne előre megbecsülni. Nem nagyon van olyan, hogy ha te elvégeztél X iskolát, akkor várhatóan jobb munkát fogsz majd végezni, mint aki nem végzett semmilyen iskolát, vagy csak az Y, gyengébb iskolába járt.

Emiatt sajnos mindenki egyformán csereszabatos és nem túl értékes munkaerő ezekben a pozíciókban. Felvesznek, ha el tudod végezni, akkor maradsz, ha nem, akkor keresnek mást és pont ennyit is érsz ebben a munkakörben. Rengeteg a képzetlen jelentkező, végtelenül lehet köztük válogatni és nincs igazán komoly tétje, hogy egyik vagy másik jelentkező csinálja.


Pont emiatt 28-29 évesen már érdemes lenne valami olyan szaktudást, munka tapasztalatot, vagy bármi egyéb olyan képességet felmutatni, amivel ennél kvalifikáltabb munkát is meg tudsz szerezni, hogy ne a csak mosogatáshoz értő emberekkel legyél képes versenyezni a munkaerő piacon.

márc. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kb. egy éve kaptam 12 órára 15 ezret, most már inkább 20 ezer körül szoktam látni.
márc. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy huzamba folyam
márc. 21. 20:48
 9/10 A kérdező kommentje:

Egy huzamba folyamatosan? 12 óra? 15 ezer? Az szerintem kevés lenne hozzá én szerintem tuti , hogy nem csinálnám annyiért.

Ha csak több háznál csináltad pár órában és úgy jött ki a 12 óra mert az azért más de hát az meg megint hosszú, hogy házról házra járni hogy kijöjjön a 12 órás fizetés. Meg még úgy időzíteni is.

márc. 21. 20:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy étteremben mosogattam 12 órában, de csak alkalmanként, egy-egy napot. Minden nap semmiképp nem csinálnám, pláne 15 ezerért...
márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!