Más is érzékelte?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom, hogy manapság egyre nehezebb munkát találni, pedig mindenhol azt hallom, hogy nincs munkaerő stb.

Szerintem a tanult munkaerőre gondolnak itt a cégek. Azonban 3 hónapja próbálnék dolgozni szakmával.

Sok olyan cégekhez is jelentkeztem már ahova nem kell szinte semmi (egy szimpla betanított munka).

Sehonnan nem jeleznek vissza.

Már nagyon bevállalós vagyok munkaterületek terén.

Más is érzékeli ezt a tendenciát?

Szabolcs és Hajdú-Bihar megye.



márc. 12. 23:30
1 2
 1/13 anonim válasza:
85%
Fél éve munka nelkül
márc. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Aki nem akar, nem dolgozik.
márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez most nem releváns.
márc. 12. 23:52
 4/13 anonim ***** válasza:
16%

"Szabolcs és Hajdú-Bihar megye."


Miért ezekben a megyékben valaha volt is munkalehetőség?


Én piacképes diplomával, több éves tapasztalattal, szellemi munkakörben Budapesten semmit nem érzékeltem, ugyanúgy keresnek a recruiterek mint korábban.

márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Én ezt már 20 éve is érzékeltem, el is hagytam gyorsan az országot.
márc. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Jobban fizetnek Debrecenben mint Pesten már szellemi munkakörökben, szóval ez gagyi duma. Saját valós tapasztalat, nem a neten olvastam valami gagyi hvg vagy portfolio cikkben. Ne költözzön pestre, mert ott csak nyomorogni fog, meg harcolni a munkáért a tömérdek mennyiségű diplomással, akik elözönlötték pestet az elmúlt 2 évtizedben.

A recruiterek meg mindenkit keresnek, ez a dolguk, semmit nem jelent. Majd akkkr írjál, ha konkrétan kaptál már ajánlatot magasabb fizetésért, mint a jelenlegi.


Tényleg döglődik a gazdaság amúgy, nincs már semmiféle munkaerőhiány se szellemi, se fizikai munkakörökben.

Vannak bizonyos körök, akiknek még érdeke fenntartani ezt a látszatot (pl. fidesz, hogy megindokolja az ázsiai rabszolgák behozatalát).

márc. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Vége van a jóvilágnak…

Nincs munka egy halom helyen. Nyilván egy-egy szektor még nem érzi, de szépen lassan begyűrűzik mindenhova.


Barátnőm vezeték gyárba dolgozik (én is ott dolgoztam) halomra kellett nyomni a túlórákat, fél éve semmi túlóra nincs. Akiket “lehet” azokat elküldték és 1-2 embert most is küldenek el.


Apósom ausztriába dolgozik, ablakokat gyártanak, most álltak át 1 műszakba, mert nincs munka


Napelem gyár itt a környéken most ment csődbe, mondjuk mindig is szar helyzetben volt…


És ez csak pár példa…

márc. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Jó reggelt, nyakunkon a vendégmunkások.
márc. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk a lakohelynek sok koze nincs ahhoz, hogy talalsz -e ertelmes munkat, mert kb minden full home officebol vegezheto ami nem valami toltelekallas.
márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Persze, észrevettük.

IT területen kívül minden döglődik. A közeli gyárak átálltak 1 műszakra, mert vagy nyersanyag nincs, vagy megrendelés...

márc. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!