Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy működik a felmondás?...

Hogy működik a felmondás? Először felmondok, és utána írok alá az új helyen, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom felnőtt ember tudhatná... Ez lesz az első váltásom. Szüleim az államnak dolgoztak egész életükben, a feleségem külföldi és nem ismeri a Mo-i szokásokat, a barátaim meg inkább nem kérdezem meg ilyennel, szóval itt vagyok.



Hol írok alá először?

Mire érdemes figyelni?


BP, multis környezet egyébként.



márc. 16. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan az ajánlat, felmondhatsz. Az új hely úgyis csak munkába álláskor fog szerződést adni. És ha adna is most, azt is visszamondhatják kezdés előtt, vagy felmondhatnak az első napodon, szóval az se lenne garancia semmire.
márc. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem, amikor ajánlatot kapsz és elfogadod azt. Ez történjen írásban (is). Én is mostanában tervezek váltani és így fogom csinálni. Munkaszerződést azt majd az első munkanapon adják szerintem.
márc. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az irasos ajanlat elfogadasa utan mondtam fel eddig minden esetben.
márc. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:
88%

"Először felmondok, és utána írok alá az új helyen, vagy fordítva?"

Olyan sorrendben, ahogy neked és a körülményeknek megfelel. Csak arra kell ügyelni, hogy az új helyen ne vállalj munkábaállást olyan határidővel, ami még beleesik a ledolgozandó felmondási idődbe.

márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Én mindig felmondtam egyből, amikor szóban megegyeztünk. Lehet, hogy ez kicsit kockázatosabb, de n volt belőle probléma és ennyivel is gyorsabb a folyamat
márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Aloha8 ***** válasza:
33%

Az ajanlat meg nem szerzödes, azt meg megvaltoztathatja az uj munkaado. Tehat nem 100%-ban biztos.

Elöször a munkaszerzödes irasban, aztan a felmondas a mostani munkahelyen. Ilyen sorrendben.

márc. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Nincs kötelező sorrend, ahogy neked és a körülményeknek megfelel.


Arra kell ügyelni, hogy ha mindkét helyen egyszerre van munkavégzési kötelezettséged, azoknak eleget tudj tenni-> Régi helyen még a felmondási idődet töltöd, de már az új helyen is fennáll a munkaviszonyod. De ha te ezt egyszerre meg tudod oldani, akkor hajrá.

Ezeket kell végiggondolni...

márc. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Először írsz alá az új helyen, és utána mondasz föl a régin. Ahogy a 6. is írta.
márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!