Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van hogy álláshirdetések...

Miért van hogy álláshirdetésekben vagy szinte semmit nem kérnek, vagy diplomát és az ágazatukban tapasztalatot többféle speciális tudással?

Mintha diploma felsőfokú nyelvvizsgával nagyon kevés lenne, a másik típus meg a szinte semmit nem kérő boltok, gyár, vendéglátás.

márc. 21. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

A munkakörtől függ. Attól függ, hogy mi az érdekük.

Ha nincs nyelvvizsgád, de anyanyelvi szinten bilingvis, kétnyelvű vagy, akkor kapva kapnak utánad olyan helyen, ahol ez nagyon fontos.

Ha a munkaköröd betöltéséhez nekik szükséges a magas szintű képzettséged gyakorlattal, akkor azt fogják kérni.

márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Például reklámügynökségnél kérik, hogy diploma és jó német nyelvtudás mellé a CRM szoftvereket, SEO-t, médiaipart, Power BI-t is ismerjed.
márc. 21. 21:10
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Mert vagy betanított értelmiségi munka, amelyekhez nem kell szakismeret, “csak” jó kommunikàciós készség, emberekkel bánás, precizitás, intelligencia (ilyen például az office menedzser, recepciós, ügyintéző stb.) – vagy pedig komoly szakismeret kell hozzá, ide pedig értelemszerűen kell a szakismeret, speciális tudás és tapasztalat.

Azért ez utóbbitól sem kell hasraesni, már egyetem alatt is könnyedén szerezhető 2 év szakmai tapasztalat + pár fontos hard skill és ennyi.

Nagyon kevés munkakör van, ahol ennél sokkal több kell.

márc. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért mert sittet bárki tud lapátolni, agysebészethez meg kéne tudás is...
márc. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor meg miért nem ad az egyetem tudást, minek járunk akkor oda a papírgyárba.
márc. 22. 20:52
 6/7 anonim ***** válasza:
melegedni
márc. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok azaknak alacsony a piaci erteke, de ez mar akkor is nyilvanvalo amikor elkezdik.

Toek foeloesleges olyan elvarasokat allitani amit par ora megtanulni.

márc. 24. 01:22