Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Saját autó nélkül külföldi...

Saját autó nélkül külföldi munka lehetséges?( Ausztria, Németo.)

Figyelt kérdés
Van olyan aki így dolgozik/dolgozott kint? Szeretnék kimenni dolgozni, elsősorban csomagfutár vagy komissiózó munka érdekelne

márc. 22. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Pont ugyanúgy ezer és egy munkakör van külföldön is, amihez nem kell autó. Én dolgoztam úgy 4 kontinensen, hogy jogsim sincs.


Ellenben pl csomagfutárként nem árt ha van min futárkodni, ez nem külföld-specifikus elvárás.

márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

"Ellenben pl csomagfutárként nem árt ha van min futárkodni,"


Futárnak akar menni, nem furikárnak, tehát lehetséges, ha gyalog futkos a holmival. :D

márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, Geretsriedbe szinte mindig keresnek GLS-hez, DPD-hez futikat
márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lilluci27 ***** válasza:
igen
márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Attol fugg hova mesz. En 7 eve jottem ki Ausztriaba, akkor meg nem volt jogositvanyom. Elotte vagy feltucat helyrol dobtak vissza az oneletrajzom, a nemettudasom es atapasztalatom ellenere, mert nem volt jogositvanyom. Nemetorszagrol nem tudok nyilatkozni, de itt Ausztriaban a vonatot leszamitva, nincs olyan kifejlett tomegkozlekedes mint pl Magyarorszagon, ahol meg az utolso utani egyutcas faluba is bemegy a munkasjarat orankent. Peldaul En Pichl bei Welsben laktam, ez egy kis falu, a legkozelebbi varos ugy 15-20 km-re volt, Wels. Oda ugy tudtam bejutni , hogy a falu egyetlen buszmegallojahoz erkezett egy busz, onnan elmentunk Eberstalzellbe durvan fel ora alatt, ott vartam 20-25 percet, majd onnan megint 25 perc busz Welsig. Ha nagyobb varosba koltozol, pl Becs, Linz, Wels, Salzburg stb, akkor persze a tomegkozlekedes adott, de falun sokkal nehezebb kivitelezni. Egy masik pelda. En Guntramsdorfban dolgozom, most fogok elkoltozni Münchendorfba. Kocsival durvan 10-12 perc a munkahelyem es a lakasom kozti tavolsag. Ugyanez a tav vonattal MASFEL ORA. (15 perc seta a vasutig, utana S3 vonat 2 megallo - 6 perc, aztan 216-os busz 13 megallo - 23 perc, es vegul 1.3 km gyaloglas haza, kb 20 perc). Szoval igen, komplikaltabb mint otthon, de persze nem lehetetlen.
márc. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van jogsim, autóm nincs
márc. 22. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:

A csomagos futár munkához nem kell, mert az céges autóval megy.

A munkába járást sokan úgy oldják meg, hogy többen járnak be a szállásról egy kocsival. Bejársz egy kollégával és beszállsz a költségébe, ez neki is, neked is jó. A hazautazás hasonló eset.

Ha lenne magyar rendszámos autód, rövid időn belül akkor is le kellene majd cserélned mémet rendszámosra. Elég venned egy olcsó, de megbízhatóbb típust használtan, valamelyik helyi eladótól. Ha nincs megspórolt pénzed rá, akkor az első havi fizetés után. Addigra legalább el tudod dönteni, hogy tetszik-e az állás és tényleg minden úgy van-e, ahogy hirdették az állást. Addig is hozzácsapódsz másik kollégához. Beleírhatod az önéletrajzodba, hogy autód nincs, de ott helyben veszel, ha szükség van rá. Az is lehet, hogy pár hónap után már lakhelyedre járhatsz a céges furgonnal, mert ilyen is van. Persze akkor is jól jön a saját autó, mert akkor nem függsz másoktól.

ápr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!