Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mostmár ez lesz a "szokás" a...

Mostmár ez lesz a "szokás" a magyar munkáltatásban? Havi 15 nap "EFO" 6 hónapig, minden második hónapba aztán következő évbe kezdődik előlről? Ennyire Luxus a Járulékfizetés? :O

Figyelt kérdés

Ez volt a harmadik "interjúm" a hónapban ami ezzel jött szembe..

Sima eladói, szervízes, futár melók.



márc. 28. 14:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Így akkor gondolom a fizetett szabadságnak is lehet integetni...

Vagy nem?

márc. 28. 14:19
 2/12 anonim ***** válasza:
Fizetett szabadság a gyárakban van vagy komolyabb melohelyeken
márc. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ugyanmár, bármilyen márkakereskedésben, vagy multinál van fizetett szabadság meg járulékfizetés is, ettől lenne "komolyabb melohely"?
márc. 28. 15:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Se táppénz, se szabi, meg fizetheted mellé a tb-ét.

Az még a jobbik eset, ha 15 nap, 2 helybe is belefutottam, ahol úgy gondolták, hogy egész hónapban menni kell, az egyiken pluszba még 1-2 szombat is elvárt lett volna alkalmi munkában. A szombatos egy könyvelőiroda, a masik valami csomagolás lett volna, ott még a nő volt kiakadva, mikor megkérdeztem, hogy heti hány napra gondoltak.

márc. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudod te! Akkor hajrá
márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ennyire Luxus a Járulékfizetés? :O"


EFO után is fizet a foglalkoztató. Tehát nem ez az oka, hogy sokan ezt részesítik előnyben.

Az oka az, hogy hosszú távra nem alkalmaznak, mert így könnyebb megválni a dolgozótól, nem kell szabadságot biztosítani neki, ha beteg, nem jön, de fizetést sem kap rá. Szóval ilyesmikért.

A valódi célját nem éri el a dolog, valójában másra nem is jó, csak arra, hogy visszaéljenek vele.


Én már régen betiltottam volna, ha rajtam múlt volna.

márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nincs ezzel baj, ha annyit fizetnek, mint egy alvállalkozónak. az kiadja a fizetett es a betegszabadságot is a maradék 15 napra.
márc. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
De igenis nagy bajok vannak az EFO-val. Évek óta! Semmi másra nem jó, csak visszaélni vele.
márc. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kis magyar kkv-nak ezért nem dolgoznék trukkoznek minden xaron. Vagy multi vagy hazai cég ami már méretben nagyobb
ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Más meg nincs, akkora a túljelenkezés mindenhol, hogy esélye nincs az embernek, de még ennél is durvább az, hogy innentől a munkáltatónak sem feltétlenül érdeke megtartania a felvett embert, hanem inkább a végletekig lebutítja a munkakört vagy leosztja 2-3 fős "csapatra" aminek az élére kinevez egy "seniorabb", de már inkább mellőzötebb emberét, a többi meg csak pörög alatta "próbaidős" ciklusba, vagy max évente persze nem túl magas pénzért.
ápr. 3. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!