Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztria építészmérnökként...

Ausztria építészmérnökként kevés tapasztalattal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A legjobb barátnőmről van szó. Elvégzett egy építészmérnök alapszakot, majd ment is volna tovább Msc-re. Időközben rátalált a szerelem, és ez felborított mindent...(fontos kiemelni, hogy a srácnak nincs semmilyen felsőfokú végzettsége, de a jó nyelvtudása miatt ügyfélszolgálati munkát végez Ausztriában). Szóval, a barátnőm hirtelen felindulásból úgy döntött, hogy kiiratkozik a mesterképzésről, és most nyáron a srác után kimegy ő is Ausztriába. Fél éve kezdett el kb németül tanulni, ez még nem hiszem, hogy elég lenne kint...illetve nagyjából 1 éves munkatapasztalata van itthon. Kinti fejvadász cégekkel már kapcsolatban áll, de csak elutasítást kap a szakmájában.. A családja és én is aggódunk érte, hogy rosszul dönt, és eltékozolja így a karrierjét. Mivel nyilván így be kell érnie valami más munkával, amellett pedig ki tudja mennyi ideje lesz tanulni. Ti esetleg ismertek olyat, akinek így is sikerült kint elhelyezkedni?

márc. 29. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Ausztria melyik része? Nagyobb városokban vagy Bécsben biztos talál valami munkát, ha megfelelő szinten lesz a német nyelvtudása. Mèg ha nem is a szakmájában.

Egyébként is, alapvetően a férfi feladata eltartani a családját (ha lesz nekik) ha ez nem megy neki akkor keressen egy olyan pasit aki nem egy totális balfék lúzer.

márc. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bécs. De pont az lenne a lényeg, hogy idővel a szakmájában kapjon munkát, mert elég karrierista..de pl ha kap valami vendéglátós, vagy más melót, és ott lenne 2-3 évig, amíg mondjuk belerázódik jól a németbe, akkor meg már hogy vennék fel építészmérnöknek ilyen vegyes CV-vel? :/


Szerintem ezt nagyon elkapkodja...beszélt vele a család is, én is próbáltam jobb belátásra bírni..de hajthatatlan.

márc. 29. 10:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtudás nélkül, kezdőként? Esetleg mehet mosogatni egy konyhába vagy hűtőházat takarítani, de hogy építészmérnökként senki nem fogja alkalmazni az fix.


Akkor van esélyed magasabb egzisztenciájú pozíció (mérnöki, IT, gazdasági stb...) betöltésére külföldön ha az adott célország nyelvét (jelen esetben német) felsőfokon beszéled ÉS több éves szakmai tapasztalattal rendelkezel ÉS megfelelő végzettséggel.

márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pontosan így gondolom én is. Ezzel most hülyeséget csinál..
márc. 29. 10:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Epitesz kepzes van Sopronba. Bécsből egy óra kocsival

. Hétvégén levelezőn csinálja meg.

márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A győri egyetemre ment volna mesterire.

Már tavaly nyár óta ott is él..és ott van a munkája jelenleg.

De a pasi nagyon telebeszélhette a fejét, mert a munkahelyen felmondott..és most kb két szék közt a földre fog huppanni, attól félek :(

márc. 29. 13:40
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Annyiban igaza van a pasijának, hogy kint még kulimunkával is jobban fog keresni, mint itthon kezdő építészként.
márc. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az egy dolog. De neki pont, hogy nincs is rossz anyagi helyzete, mert örökölt egy lakást, ami most kb 40 milliót ér...szóval neki nem az élete múlik azon (mint sokaknak), hogy kimenjen...így meg lesz egy 50000000. kulimunkás, ahelyett, hogy építész lenne :/ amivel persze nem lenne semmi gond, de ő nagyon a karrierjére akart fókuszálni..de ezáltal a kapcsolat által szerintem nem lát tisztán.
márc. 29. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
semmi baj, majd ha a pasi megunta és más után néz, visszakotródik oda ahonnan jött, és megy hozzád sírbakolni... nem kell neki kinyitni az ajtót. ti szóltatok, ő jobban tudja, mert egy frissdiplomás kis értelmiségi mindenkinél okosabb, csinálja csak ha ilyen nagylány már.
márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Müszakirajzólónak föl veszik igyis ha nincs magas bérigénye, onnan pedig csak egy lépés hogy mérnöki munkákat is csináljon.


Az msc munka mellet is befejezhető.


Nem ettől fog fügni hogy tönkre teszi a karierjét vagy nem.

ápr. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!