Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Könyvelő gyakornoki helyet...

Könyvelő gyakornoki helyet keresek, de eddig nem jártam sikerrel. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék a jövőben könyvelőként dolgozni, ezért beíratkoztam a mérlegképes tanfolyamra tavaly októberben.

A cég, ahol dolgozom sajnos nem támogatja ezirányú törekvéseim, ezért elkezdtem releváns pozíciókat/munkahelyeket keresni.

Több mint 12 év után újra belevetettem magam az álláskeresésbe, "megszültem" az önéletrajzomat, és küldözgetni kezdtem.

Pár helyre behívtak interjúra, de ennél tovább nem jutottam, gyakorlat hiányában visszautasítottak.

Oké, lehet hogy én ülök fordítva a lovon, rég voltam már kezdő, ezért elkezdtem hívogatni (és személyesen keresni) a lakóhelyemhez közeli könyvelőket/könyvelő irodákat, hogy ingyen, vagyis tapasztalatért/gyakorlatért cserébe elvégzem a kulimunkát délutánonként (még bejelenteni sem kellett volna, hisz van főállásom). Szintén visszautasítás.

Oké, próbáljuk meg a közszférában, a gyakorlat az gyakorlat bárhol is csinálja az ember. Az sem jött össze, pedig még kis települések meghirdetett pályázataira is jelentkeztem. (Mondjuk ott meg kihalási/ismeretségi úton lehet csak bekerülni, többször is belefutottam, hogy már be volt töltve adott pozíció).


Rólam:

- 3 éve üzemadminisztrátor (2 üzemvezető "szárnysegédje", közel 170 ember munkájának menedzselése)

- 7 év termelésiranyítóként

- nyelvekkel hadilábon állok, angolul konyhanyelven vegetálok

- 39 éves nő vagyok, tudok kulturáltan viselkedni, és még talán normális is vagyok 🙂

- büfészak diploma (közgáz)

- nincs valóságtól elrugaszkodott bérigényem, tudom milyen végigjárni a szamárlétrát.


Nem adom fel, továbbra is keresem a gyakorlati helyem, de tippeket/tanácsokat kérnék Tőletek, mit tehetnék még, hogy végre tapasztalatot szerezzek könyvelésben.


Köszönöm, ha bármilyen ötleded megosztom velem.



márc. 30. 15:52
 1/10 A kérdező kommentje:
megosztod
márc. 30. 15:57
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a járató út, amit már csinálsz is, hogy megpróbálod magad besírni magad valahova gyakornoknak. Talán nem kellene ingyen kínálgatni a munkádat, olcsó húsnak híg a leve, ha kezdő vagy is, a munka akkor is munka, aminek kell, hogy legyen értéke. Kisebb irodáknál talán nagyobb esélyed van. Másrészt ismeretséget kellene felhajtani. Tartani a kapcsolatot évfolyamtársakkal, tanárokkal. Ha elutasítanak valahol, kérdezz rá, hogy van-e tudomásuk arról, hogy esetleg valaki keres új munkaerőt. Hátha össze tudnak hozni valakivel.

Ne add fel!

márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jogos a felvetésed, már aktivizáltam a tágabb ismeretségi körömet is (de még onnan sem jött érdemi válasz).


Vidéki lakosként a munkaadók a szűk keresztmetszet, így leginkább csak kisebb cégekhez jelentkeztem.

márc. 30. 16:34
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Normális cég könyvelőt keres, nem kulimunkát, avagy feketén dolgozót. Hogyha nem ezt kommunikálod, minden normális munkahelyet elüldözöl.


Hogyha gyakorlati helyet keresel és eddig nem találtál, keress nagyobb távolságban és dolgozz a bemutatkozódon.

márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod Neked is. Igen ezt az "ingyen kulimunkát" át kell értékelnem. Ne érts félre, nem célom feketén dolgozni, de azt hittem ez járható út lesz. (Főiskolásként sokat dolgoztam így annó)


Nem zárkózom el attól sem, hogy tapasztalt HR-s átnézze az önéletrajzom.

márc. 30. 17:29
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
keress tovább
márc. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyileg hol keresel?
márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Monor lenne a legideálisabb.
márc. 30. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:

"Monor lenne a legideálisabb"


Most te viccelsz? Onnan egy köpés Budapest...

márc. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Majdnem. Nem Monoron lakom, hanem annak vonzáskörzetében egy kistelepülésen. Jelenleg is Pesten dolgozom, de mivel még autóval is napi 2 órát ingázok (tömegközlekedéssel ez több, mint 3 óra, 20 éve bejárok), így mindenképp egy közeli hely lenne a legjobb.
márc. 31. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!