Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létrehozhatom így a saját...

Létrehozhatom így a saját cégemet?

Figyelt kérdés

Dolgozhatok egyszerre könyvelőként egy nagy multinál és mellette létrehozhatom a saját könyvelőcégemet?

Bagy multi mellett ilyet nem szabad tenni? Tehát,hogy ugyanazon a területen hozok létre saját céget,mint amiben dolgozom a multinál.

Még csak gyakornok vagyok , de majd egyszer szeretném ezt meglépni:D

23L



2021. szept. 6. 08:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Ehhez ismerni kellene a munkaszerződésedet. Ha van benne versenytilalom, akkor nem csinálhatsz ilyet. Amúgy jelentési kötelezettséged van a munkáltatód felé.
2021. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
A munkáltató jogos gazdasági érdekeinek védelmébe beletartozik az is, hogy a munkavállaló tartózkodjon a konkurens tevékenységektől, mind másik cég alkalmazásában, mind vállalkozóként. Függetlenül attól, hogy a munkaszerződésed rendelkezik-e ilyen kérdésről (ha tiltja, akkor nincs is kérdés), a munkáltatódat akkor is tájékoztatnod kell erről a tervedről. Nem gondolnám, hogy effektív konkurencia lennél, és a multitól vennéd el a munkát és ügyfeleket, de a multik nagy többsége meglehetősen rugalmatlan ilyen téren.
2021. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez függ a munkaszerződésedtől, valamit be is kell jelentened a főnöknél.


Viszont nem gondolnám, hogy ez konkurens tevékenységnek minősülne, elvégre nem könyvelőiroda vagytok (Gondolom).

2021. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Lehet könyvelő multi is, dolgozhat akár BIG4 cégnél pl vagy akármi.
2021. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk könyvelőként minimum az Mt-t illik ismerni, ergo tudod, hogy tájékoztatási kötelezettséged van, és megtilthatják, ha jogos gazdasági érdeküket sérti.
2021. szept. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Big 4 cégnél vagyok gyakormok.
2021. szept. 6. 10:41
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon jó szakember leszel ha ennek se tudsz utánajárni.
2021. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

A legtöbb multinál benne van a munkaszerződésben, hogy bármilyen "public or business interest outside of your work contract" csak a munkáltató írásbeli engedélyével létesíthető.

A saját cég az kimondottan "business interest".

Nálunk pl. az csapta ki a biztosítékot, hogy a cég hosszas latolgatás után arra jutott, hogy ez arra is vonatkozik, amikor egy kollega egy volt tanárának a temetésén mondott volna 2 perces beszédet (merthogy "közszereplés"). Akit érintettn nagyon utána akart járni, hogy ez a magyar joggal mennyire egyeztethető össze, de nem tudom mire jutottak végül is.

A munaviszonyon kívüli keresőtevékenység engedélyhez kötése viszont teljesen belefér a magyar jogba.

2021. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

A másik 4 kérdésed alatt már kitárgyaltuk, hogy:

-Nem kérhetsz magasabb fizetést, mert munkaidőben nem tudod a fusis vállalkozásodat vinni.

-Nem kérheted a céget, hogy fizesse ki a kieső pénzt, amit a vállalkozásoddal kereshetnél.

-Nem csinálhatod munkaidőben eltitkolva a munkáltatódtól, hogy a saját cégeden dolgozol és nem az ő cégük ügyein.

-Nem nem és nem kaphatsz túlórapénzt arra amíg a fusis céged ügyeit intézed.

2021. szept. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszi! Gyakornokként még nem vagyok annyira rosztában ezzel.

Utolsó: Nem értem milyen másik 4 kérdésről beszélsz,soha nem tettem fel ezekkel kapcsolatban kérdést.

2021. szept. 6. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!