Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a gödi Samsung SDI-ben...

Milyen a gödi Samsung SDI-ben dolgozni?

Figyelt kérdés
Operátornak jelentkeztem. Hallottam, hogy vannak területek ahol eléggè veszèlyes dolgozni de jár rà veszélyességi pótlék. Milyen ott dolgozni? Mi a vélemény?
ápr. 3. 13:45
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem ajánlom az ilyen helyeken Nagyon könnyen lehet méreganyagokkal kontaktálodni, ha a fizetés az átlagnál kicsivel jobb is, néhány even belül rákot, máj vesebetegset, vérképző rendszeri zavarokat okozhatnak. Nem beszélve a reprodukciós egészségi hatásokról.
ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

#1 Milyen helyen? Kevesebb propagandat kell olvasni.

A godi Samsungba nem ezert nem erdemes menni. Ird be a keresobe, tobbszor ki lett targyalva.

ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Az index te gazdádnak a tulajdona, és még ők is megírták:

[link]

ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ápr. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
varjuk a hitelesitett forrasokat is..
ápr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Mondom, hogy kevesebb propagandát olvass. Az, hogy egy gyáregység milyen mértékben szennyezi a környezetét, nem úgy működik, nem úgy mérendő, hogy odamegy az Indextől Feri a gyártóegység x-y munkatársához, meg az önkormányzathoz, és egy-egy excelben lekér valamilyen (?) adatokat, majd "toll-papír-ceruza" alapon egy kivonással megállapítjuk, hogy itt bizony súlyos környezetkárosítás történt és pont. Csak azért mert.

Ugyan ezek a bohócok kezdték el egy csónakból méregetni a Duna vizét tavaly Paks mellett, egy szobahőmérővel, majd megállapították hogy a fél országot ellátó atomerőmű teljesítményét csökkenteni kellene. Ne vicceljünk már, ezek külön szakmák, külön hatósági szabályozással, több milliós-milliárdos, rendszeresen hitelesített mérőberendezésekkel. Továbbá az is egy külön téma, hogy mi a protokoll olyan esetben ha valóban meghalaldja 1-1 érték az egészségügyi határértéket, nem mindegy hogy milyen időtartamról, túllépésről beszélünk.

Egyéb iránt a talajterhelés és légszennyezés nem korrelál szorosan, egyértelműen a gyáregységben x-y munkaterületen a-b-c tevékenységet végzőket veszélyeztető szennyezéssel. Bár erre is gyártottak már gyönyörű propaganda videókat, mikor egy asszonyka panaszkodik a véres köhögésére, mindemellett büszkén vállalja hogy munkába állt a megfelelő védőfelszerelés nélkül.


Egyébként a te gazdád propagandája is úgy működik, hogy egymást másolják, teljesen fölösleges volt 3x belinkelni ugyan azt a hülyeséget.

ápr. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
Pedig a méreganyagoktól való félelem igen is valid szerintem, lévén Samsungot még Dél Koreában, hazájában is többször elkapták már nem megfelelő biztonságért. Szerinted tényleg itt MO-án a vietnámiakkal működtetett gyárban fognak jobbak lenni?
ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Nem azt mondtam, hogy nem valós a félelem, csupán az index meg a többi söpredék megállapítását kezelem erős fenntartásokkal.

Egyéb iránt ez nem jobbnak lenni kérdése. De ha mindenképp válaszolni akarok rá, akkor inkább igen mint nem. Ha globálisan nézed az akkumulátorgyártás környezetszennyező hatását, még mindig jobb ha itt történik EU-s keretek között, mint Dél-Koreában, Mexikóban vagy Indiában. Csak ugye most hogy testközelben van azoknak a fogyasztói cikkeknek a gyártása, amit a gödi lakosok és a Samsungban dolgozók is évtizedek óta napi szinten használnak, már megy az óbégatás. Hol voltak ezek akkor, mikor piacra dobták az első lítium akkus telefont, laptopot vagy éppen autót, 15-20 éve?

Nem helyeslem a környezetszennyezést, félre ne érts. Csak egy propagandagyárban létrehozott következtetést nem kell kétsgek nélkül elkönyvelni úgy, ahogyan az le van írva.

Az tény, hogy több, különböző egészség és környezetkárosító anyag kerül a levegőbe, talajba egy ilyen gyáregységnél. A mennyiség és az időtartam ütköztetése a hatósági vagy termékadatlapon feltüntetett határértékekkel, nem a mi feladatunk, és nem is az "újságíróké".

ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nos, akkor kijelenthető ha odamennék dolgozni akkor 10 éven belül rákosbeteg lennék? Mert ha “ majd talán” a válasz, akkor megyek a sorra. Elsősorban az alacsony fizetésemet szeretném leváltani nagyobbra. Nem biztos, hogy 10 évet de egy 2-t lehúznék ha nem “annyira” ártalmas. Valóban olvastam egy két cikket ahol írtak róla mennyire környezetszennyező stb. Ezért írtam a kérdést úgy ki, hogy olyanok is válaszoljanak akiknek van onnan tapasztalatuk. :)
ápr. 5. 01:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezrek dolgoznak ott tizenéve, meg több száz munkafolyamat van, nem lesz tőle semmi bajod ha nem vagy olyan hülye hogy a védőfelszerelést meg munkavédelmi utasítást mellőzöd. Baleset meg nyilván előfordulhat, ahogy más üzemi területen is.
ápr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!