Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet bekerülni önkormá...

Hogyan lehet bekerülni önkormányzathoz/polg. mesteri hivatalba ügyintézőként?

Figyelt kérdés

Jelenleg versenyszférában dolgozom, de váltani szeretnék a közigbe.

Sok helyen olvasom: kell az ember, mert nem mennek oda az alacsony fizetések miatt, burjánzik a bürokrácia stb, de akkor itt megkérdezném Tőletek, hogy minek vannak kint az álláshirdetések, ha a szabályszerűen beküldött pályázataimra egyáltalán nem válaszolnak. Kb. 50 helyre beadtam az elmúlt fél évben és sehonnan semmi reakció.

Kíváncsiságból jelentkeztem pár versenyszférás hirdetésre,mert lehet, hogy velem van a baj, de onnan többször is visszajeleztek, interjúkra hívtak.

Tudom, kellenek a kapcsolatok, de akinek nincs az be sem juthat?

Közigben dolgozók válaszát várnám elsősorban.


Köszönöm, ha válaszolsz



ápr. 3. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Csak nehezen és szr helyre juthatsz be. De elképzelhető. Nem törekednék egy pedofidesz által kizsigerelt rendszerbe bekerülni.
ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Kb. 50 helyre beadtam az elmúlt fél évben és sehonnan semmi reakció."

Hívd fel a kapcsolattartót!

Milyen végzettséged van?

Jogász és közig. szakember is annyi van, mint a pelyva.

Gondolom, közülük is sok a jelentkező.

Hol vannak ezek a hirdetések?

ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Közgáz diploma, illetve most csinálom a mérlegképes könyvelőit. Leginkább a pénzügyes pozíciókat pályázom.

A közszolgálláson szoktam nézelődni.


Kössz a tippet! Felhívom a kapcsolattártót!

ápr. 3. 21:46
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Majd mondd meg, mi derült ki, mert ez valóban nagyon furcsa.


Nekem konkrétan volt, hogy feljött az ÁF-re közig. állásbörzére standot állítani a Honvédelmi Minisztérium, és ott volt egy fiatal ürge, nem maradt a standban, spontán leszólított minden arra járó diákot, hogy nekik nagyon kell közigazgatász, minél több, minél előbb.

Akkoriban még úgy volt, hogy már a végzősöket is elkapkodták a szakmák, rendszerváltáskor volt, szóba nem jött, hogy valaha bárkinek is majd állást KERESNIE kell, meg pályázgatnia kell egy diplomásnak.

Be is adtam a jelentkezést.

1 év múlva jött a válasz, hogy "az ön végzettségével sajnos nem tudunk állást biztosítani a Minisztériumnál." WTF??!...


Sajnos az akkori viszonyok miatt én nem dokumentáltam az álláskereséseim menetét, nem tudom, hol van most a névjegykártyája a srácnak, úgy felhívnám/felhívtam volna...

Az biztos, több időt töltöttem életem során álláskereséssel, mint állásban.

Naggyon bizarr.

ápr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Miért akarsz a versenyszférából a kozigbe menni? Onnan nehéz lesz visszamenni azt mondjak..
ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Rendőrségből nekem szinte rögtön visszahívtak , úgy 2 hétre.
ápr. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#2: felhívtam a kapcsolatottartót, tipikus sablon választ kaptam. "Nagyon sokan jelentkeztek, időbe telik, mire átnézik az összes pályázatot, de mindenképpen értesítenek...." 😆 Tipikus visszautasítás, azért várom a választ..


#5: nekem bőven elég volt közel 20 év belőle. Mióta pedig gyerekem is van kicsit (nagyon) megváltozott az értékrendem. Hiába adtam vissza a céges eszközöket, munkaidő után is folyton csörög a magán telefonom.... és ez csak a kisebbik probléma. Nem vágyom vezető pozícióba sem, csak nyugodt, kiszámítható, stabil munkakörnyezetre.

ápr. 4. 17:21
 8/18 anonim ***** válasza:

7: hova jelentkezel amúgy? Intézmények oldalán is van állásajánlat, oktatási hivatal, NAV, stb.

Munkaügyi Központ oldalán is, nem csak regisztrált álláskeresőknek elérhető. De akár regisztrálhatsz is, kiközvetítenek.


Ha a pénz nem olyan fontos, akkor még a közgyűjteményi területeket is megcélozhatod.

Én ott voltam 9 évet, ha kicsit nehezebben nyílt a csap, hazaküldtek minket üzemi meghibásodás jogcímen - túlzok csak, de pl. BKV-sztrájk, ilyesmi az nekünk extra szabadnap volt, egyetemi fűtésszünet szintén... Határidős munka nem volt, kis pofátlansággal napi 6,5-7,5 óra után elmehettél, stb.


Nincs még annyi tartalékod, hogy nyugdíjazd magad?:)


Különben rendszerszervezőként versenyszférába nem jutottam be, mert azt mondták, a 4 évvel korábban végzett közgazdászok elegen vannak rá, és elfogyott a lehetőség, ők pedig nyugdíjig maradnak.

Még mindig szivesen mennék, de már csak részidőbe. Létezik versenyszférában heti 10-15 órás munkalehetőség?

Egyébként te nem tudsz átmenni olyan pozícióba, amiben lehet kevesebbet dolgozni?

Szerintem az pénzben több is, mint egy teljesidős közigállás!

ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8: köszönöm az ötleteket, az általad említett oldalakat meg fogom nézni.

Leginkább vidéki önkormányzatoknál próbálkoztam, de Pesten is beadtam jó pár helyre.

Mikor bejelentettem a cégnél, hogy nem szeretném ezt tovább csinálni, keressünk másik munkakört, inkább adtak fizuemelést (nagyon nem akarnak kiemelni a pozíciómból, ezt meg is mondták)... De érzem, hogy kiégtem és addig szeretnék lépni még testi tünetei nem lesznek. Pedig már így is annyi mindenre nemet mondok, nem vagyok egy bólogató "János", meg sok feladatomat "kiszerveztem" másoknak.


No azért annyira öreg nem vagyok (40N), nyugdíjhoz még igencsak fiatal😀


De ha más nem lesz elmegyek egy kis céghez adminisztrálni.

ápr. 4. 18:17
 10/18 anonim ***** válasza:
Legutóbb közigazgatásban dolgoztam 2 évet, egy szépséghibája volt a közfoglalkoztatási jogviszony, előszeretettel vették fel így az embereket. Többen voltunk ilyen formában, mint a közalkalmazottak. A mi csoportunkból 10-ből 6-an voltunk közmunkásnak felvéve, esély se volt átkerülni, előbb vettek fel a vezetők rokonait/ ismerőseit. Tőlünk elvárás volt a szakirányú végzettség, a protekciósoknak az se kellett.
ápr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!