Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet bekerülni önkormá...

Hogyan lehet bekerülni önkormányzathoz/polg. mesteri hivatalba ügyintézőként?

Figyelt kérdés

Jelenleg versenyszférában dolgozom, de váltani szeretnék a közigbe.

Sok helyen olvasom: kell az ember, mert nem mennek oda az alacsony fizetések miatt, burjánzik a bürokrácia stb, de akkor itt megkérdezném Tőletek, hogy minek vannak kint az álláshirdetések, ha a szabályszerűen beküldött pályázataimra egyáltalán nem válaszolnak. Kb. 50 helyre beadtam az elmúlt fél évben és sehonnan semmi reakció.

Kíváncsiságból jelentkeztem pár versenyszférás hirdetésre,mert lehet, hogy velem van a baj, de onnan többször is visszajeleztek, interjúkra hívtak.

Tudom, kellenek a kapcsolatok, de akinek nincs az be sem juthat?

Közigben dolgozók válaszát várnám elsősorban.


Köszönöm, ha válaszolsz



ápr. 3. 19:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"No azért annyira öreg nem vagyok (40N), nyugdíjhoz még igencsak fiatal😀"

Én úgy értettem, addig ha tudtál venni már 2-3 lakást, amit kiadsz, megvan a megélhetésetekhez szükséges bevétel, fölösleges dolgozni.


20 év szolgálati idő pedig még az öregségi nyugdíjhoz is elég, 15 a résznyugdíjhoz, az gondolom, megvan.


"keressünk másik munkakört"

De én munkaidőmódosításra vagy más foglalkoztatási státuszra (pl. külsős tanácsadó) gondolok. Mi van, ha azt mondod, már csak heti 10-15 órát akarsz dolgozni, szükséged van szabadidőre...?



10: Én is voltam úgy, jogellenes volt már akkor is. Több száz embert bocsátottak el, hogy közmunkában vegyék vissza őket...

Most valószínű már nem csinálják.

Nem érdemes közmunkába menni, a munkábajárással annyi plusz költség van az otthon éléshez képest, hogy nem amrad semmi belőle.

Pláne akinek kertje is van, érdemesebb gyümölcsfákat gondozni, konyhakertet csinálni, mint közmunkába elmenni.

ápr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
6- os milyen munkakör?
ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%
Egyet nem értek, ha ennyire nem számít a pénz, akkor miért nem maradsz otthon?
ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

#11: természetesen dolgozni továbbra is szeretnék, nem célom, hogy itthon pihengessek, emberek között is szeretek lenni, tehát a korai nyugdíjazásom nem opció.


Munkaidőn nem kell módosítani, akkor jövök még megyek amikor akarok, és annyit vagyok bent amennyit szeretnék (nyilván nem csak 1 órára ugrom be kvzni). Itt azzal van a gond, hogyha letelik a munkaidőm még akkor is betalálnak a gyártási folyamatok során felmerülő problémákkal. És van belőle bőven, sajnos. Pedig nem csak nekem van ezügyben döntési jogköröm. Tudom, ne vegyem fel a telefont, ha itthon vagyok. Rajta vagyok az ügyön, de azért ez nem olyan egyszerű.

ápr. 4. 21:44
 15/18 A kérdező kommentje:

#13: szerintem azt sehol sem említem, hogy nem számít a pénz.

Itt leginkább arra lettem volna kíváncsi, hogy miként lehet bejutni ügyintézőként a közigbe, csak nagyon elkanyarodtunk a kérdéstől.

ápr. 4. 21:54
 16/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem említed, de utalsz rá.
ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
A kérdés lényeget nem értem, Elnezest. Miként? Pályázol? Utolsó vagyok. Borítékolom, hogy zavarni fog a kevesebb pénz, és mi a garancia, hogy az egy nyugis munkakör lesz?
ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ráadásul ha emberekkel kell foglalkoznod az stresszes, uh ezt gondold át szerintem.
ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!