Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki egész életében dolgozott,...

Aki egész életében dolgozott, de mindig csak a minimálbért kereste meg, az a személy milyen nyugdíjra számítson? :)

Figyelt kérdés

ápr. 5. 18:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Nehez ezt beloni, mert nem mindegy hogy 40 vagy mondjuk 50ev ido van. Elobbi lehet egy nok 40es 58eves no, utobbi meg lehet egy 15eves koratol dolgozo ferfi. Utobbinak joval nagyobb lesz mert 10 evvel tobbet dolgozott.


Anyam amikor 21ben nyugdijba ment 40ev utan, kicsit tobbet kapott mint az akkori min ber. Kb az egesz eleteben min bert keresett, talan az utolso nehany ev volt jobb. ( De minden ev egyforman szamit mert valorizalnak)

ápr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Anyósom meg apám felesége is kb 10 éve nyugdíjasok, mindketten közel minimálbért kerestek, 130 ezer körül van a nyugdíjuk.
ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
minimálisra.
ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

18 éves korától dolgozik, varrónő, stb. Most konyhán dolgozik és nettó 160-170 ezer környékére jön ki egy hónapban a fizetése. Semmilyen pótlék és ehhez hasonló sem volt az életében, mivel nem dolgozott 3 műszakban ami meg nyomná a fizetését.

Anyukámról van szó amúgy.

Most még jó neki, mert tudnak hozni kaját a konyháról,szóval nem nagyon kell neki főzni. Mondhatni a kaja ingyen van neki.

De ettől eltekintve a 160 ezer forintos fizetésére nem tudom mennyi nyugdijat fog kapni...

Idős már ahoz, hogy csak úgy ugráljon más munkahelyre, na meg 10 plusz éve itt van.

Csak szinplán elgondolkoztam, hogyha kap pl 140 ezer forintot egy hónapban, abból hogy lehet segítség nélkül megélni a mai világban?!

ápr. 5. 20:19
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem kotelezo sem nok 40nel nyugdijba menni es ahogy a korhatar betoltesekor sem.

Sot nyugdij mellett lehet dolgozni, amibol csak szjat vonnak.


Hany eves anyukad? Tervez elmenni kb 58evesen nyugdijba a nok40nel?

ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
58 éves. 63 évesen mehet azthiszem nyugdíjba. Odébb van még ez azért. Lehetséges, hogy dolgozni fog tovább, ha bírja. Segítem én is majd ha úgy alakul, csak kiváncsi voltam a tapasztalatokra. :) Úgy tudom, hogy azért kevesebb nyugdíjat kapnak az emberek, mint amennyit átlagban kerestek. Lehet nem sokkal, de talán kevesebbet. :)
ápr. 5. 20:50
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha 58 es 18eves kora ota dolgozik akkor hh meg 5evet gondoltok? Ilyen sokat volt munkanelkuli? Mert a gyed is beleszamit a nok40be is. Egy 18evesen munkat kezdo nő ha elete soran alig volt munkanelkuli akkor kb 59evesen eleri a 40 ev szolgalati idot.


Nok 40nel akkor erdemes elmenni nyugdijba, ha eleg az osszeg, ilyet ismerek, vagy tud es akar nyugdij mellett akar reszmunkaidoben dolgozni. Ha mondjuk nyugdij mellett talalna egy heti 20oras munkat, az amig odakerul legalabb 120k fizetest jelentene a nyugdij mellett.

ápr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Uh, én a gyedre nem is gondoltam. Nem tudom mennyit volt munkanélkülin, de talán régen mondott valamit, hogy egy varroda 4 évig nem jelentette be ... Na mindegy igazából. :) Én nem itthon dolgozom, de viszont az árak itthon is magasak. Belegondolok abba hogy nekem 140 ezer forintból kellene megélnem, hát...
ápr. 5. 21:15
 9/11 krwkco ***** válasza:
80%

"De ettől eltekintve a 160 ezer forintos fizetésére nem tudom mennyi nyugdijat fog kapni..."

Ha a valorizációs szorzók a régebbi kereseteit felhozzák 160 ezerre, akkor ennyi lesz a nyugdíjalap.

45 év szolgálati idő esetén a nyugdíjalap 90%-át fogja megkapni. Ha a szolgálati idő néhány évvel több vagy kevesebb lesz, akkor az évenként 2%-kal módosít.

De a pontos értékhez előzetes nyugdíjszámolást kellene kérni a nyugdíjigazgatóságtól.

ápr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki tudod tölteni, akkor egy viszonylag reális összeget kapsz eredményként.

Ha kicsit is értesz a bérszámfejtéshez, akkor ki tudod tölteni a megfelelő adatokkal.


[link]

ápr. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!