Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szoktatok röhögni a volt...

Szoktatok röhögni a volt osztálytársakon?

Figyelt kérdés

Aki végig tanulták a a fiatalkorúkat, diplomát szereztek és most szinte éhbérért dolgoznak. Legyen az mérnök, jogász, pénzügyes. Szóval még csak nem is bölcsész.


Nekem sok ilyen iskolatársam van. Mindig nagy volt az arcuk. Én a legtöbb tárgyból 2-3 voltam és nem egyszer kaptam meg tőlük is (tanártól is), hogy nem kesz belőlem senki.


Most van egy építőipari vállalkozásom. Többszörösét keresem mindegyik bérének, pedig rajtam kívül csak két segédmunkásom van.


Már harmadikhoz mentem felmérni, ajánlotott tenni és mindhárman csak pislogtak, panaszkodtak, hogy ők egy messze nem jeresnek ennyit.


Szerintem nagyon vicces. A sok jó tanuló szarul keres, míg a rossz tanulók (akiknek volt eszük szakmát tanulni) meg sokkal jobban élnek.


ápr. 6. 10:05
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
56%

Én sajnálni szoktam őket nem röhögni rajtuk.


Szegények tényleg sokat tanultak, sokan diákhitelt is felvették most meg meg vannak lőve. Egy van aki IT szakra járt. Egyedül ő keres jól. A többinél alkalmazott ácsként többet keresek.

ápr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Vazze, durva dolog a természet.
ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktam, a sajat dolgommal foglalkozok.
ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem igazán értem hogy miért kéne röhögni a másikon csak azért mert nem visznek haza milliókat.


Én max "jó" tanuló voltam közel sem kitűnő, elvégeztem az egyetemet, jó karrierem van egy kényelmes iroda/home office kombinációban és bőven átlag felett keresek. Tanáraim sohasem gondolták volna hogy idáig eljutok de őszintén több örömöm van az életben, minthogy mások szerencsétlenségén kárörvendjek.


Arról nem beszélve hogy szerintem a te eseted a kivétel és nem pedig az átlag. Általános iskolás osztálytársaim akiknek 2-3 masaik voltak azoknak a többsége gyárban dolgozik vagy pénztáros/árufeltöltő.

ápr. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

"A többinél alkalmazott ácsként többet keresek"


Nekem is van sok ismerősöm, aki nem hajlandó alja fizikai munkáig lealacsonyodni akkor sem, ha úgy többet keresne (ezért van ugye hiány szakmunkásokból).

Szerintem teljesen jól van így, hogy mindenki maga dönti el milyen munkát végez.

ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
86%

Elég primitív lehetsz, ha neked a fizetés az egyetlen tényező.


Lehet, valaki azért lett orvos, mert vágyott arra, hogy emberi életeket mentsen. Feltételezem, neked ez túl elvont, hogy felfogd.

ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Mi a párommal informatikusok vagyunk, de nem szoktunk röhögni senkin. Pár hete burkolták nálunk a fürdőszobát és pont erről beszéltünk, hogy mi mennyiért lennénk hajlandóak megcsinálni, amit ezek a szerencsétlenek csinálnak es arra jutottunk, hogy max akkor, ha nem lenne más választásunk.

Kimondottan örülünk neki, hogy van, aki elvégzi ezt a munkát és nem nekünk kell. Ugyanígy nem röhögnénk ki egy kukást vagy egy buszsofőrt sem például, akkor sem, ha többet keresnének nálunk.

ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%
Én nem röhögök a volt osztálytársaimon, nem is tartom velük a kapcsolatot, azt se tudom mi van velük, nem is érdekelnek. Jól megvagyok nélkülük.
ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
88%
Egyiket sem láttam a ballagás óta. Más rossz sorsán, nyomorán meg nem szoktam nevetni, ebből is látszik, nem vagyunk egyformák...
ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
87%
Ez van ha egy fajparaszt "jol keres", attol meg a fajparasztsaga mindig ott lesz neki
ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!