Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 15 éve ingyen csináltam a 6...

15 éve ingyen csináltam a 6 lakásos társasháznak a közös képviselői munkáját mert én is ott lakom. Elköltözöm, ezért baráti alap helyett pénzért csinálnám tovább. Mit tehetek, hogy ezt elérjem a lakóknál?

Figyelt kérdés

ápr. 7. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Körbe kell nézni hogy milyen áron mennek ezek a megbízások, és kicsi alá kell ajánlani. Ha az ingyenes szolgáltatásod megszűnik, kénytelenek lesznek megbízni valakit pénzért; és még mindig akkor lesz jobb esélyed, ha nem találnak olyan árban mást és te leszel az olcsó alternatíva.

Az sem érdeke senkinek, ha egy idegen csinálja olcsón és szarul, miközben te ott vagy a megbízható rutinnal.

ápr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ugy, hogy vagy fizetnek, vagy nem csinálod tovább.
ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az 1 esnek Köszönöm megfogadom körülnézek.

A 2 esnek köszönöm, hogy azt mondta, hogy ne csináljam tovább de hogyan mondhatok le addig amíg nincs másik helyettem?

Tehát ez is lehetne egy út részemre, hogy nem mindenáron csinánám tovább.

Aláíratok velük egy lemondó nyilatkozatot, hogy nem folytatom tovább akkor az elég lesz?

A társasház bankszámlái, elszámolások, befizetések, kiadások (számlák) akkor is a nevemre fognak jönni, miközben én már nem lakom ott. Csak gyűlni fog a levelek tucatja senki nem nyitja fel nem ellenőrzi és nincs akinek szóljanak a problémákkal.

Tudom az lenne ideális ha maguknak keresnének közösen egy megfelelő embert de ők mind kényelmesek, nem lehet elérni őket még egy gyűlést sem lehet összehozni, ahol szavazhatnának akár mellettem akár másra.

ápr. 8. 13:19
 4/5 A kérdező kommentje:
1 estől kérdezném. Azzal, hogy bekérek pár ajánlatot attól még a lakóknak kellene dönteni, hogy engem vagy valamelyik másikat válasszák. De mit tehetek ha nem döntenek hónapokig. Nincs érdekükben. Hogyan tudnám én ezt gyorsan tisztázni.
ápr. 8. 13:30
 5/5 anonim ***** válasza:

A társashaz egy jogi személy, címmel. A jogi személy nevére kellene, hogy jöjjenek a számlák.

Amúgy meg ha helyesen jartál volna el, akkor lenne szerződésed, amiben benne lenne egy felmondási idő. Így lehet hogy jogilag valami gixer van a dologban, ha minden a te nevedre jön, közben meg sem vagy bízva.

ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!