Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasháznál szerződések...

Társasháznál szerződések szövegezésében vállalta egy házban dolgozó ügyvéd hogy segít ingyen a háznak. Ne hívjunk külsős jogi képviselőt. Ez egyértelmű előny mert olcsó, vagy van benne bármi kockázat a házra nézve?

Figyelt kérdés

Tehát összességében érdemes-e belemenni?

Kockázatnál arra gondoltam, hogy ha valami baj van a szerződéssel akkor felelősség kérdése. Nem kér -e valami szívességet ezért a házi ügyvéd stb.


Évek óta van a háznak külsős ügyvédje és még fog is kelleni majd nagyobb munkáknál. Szóval lehet ez is rossz fényt szül, ha nem ő csinálja ezeket.


Másik hogy egy szolgáltatásért jobban szeretek (szeretünk) fizetni tisztább ügy, mint szívességi dolog.

Tulajdonos vagyok a házban.



2023. máj. 4. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nyugodtan mondd el az aggályaidat a többieknek mielőtt döntötök róla.

Az ügyvéd lakó nyilván jót akart, hiszen sokba kerül egy ügyvéd munkája - ezt ő jól tudja. Azonban lehetnek buktatói, pl. ha nem ér rá vagy esetleg ellenérdekelt egy ügyben.

Ha egyes szerződésekről van szó, akkor nyugodtan igénybe vehetitek a segítségét, nyilván ő sem úgy gondolta, hogy innentől mindent ő fog majd ingyen csinálni.

Dönthettek úgy, hogy mindig aktuálisan eldöntitek kit kértek meg és az ügyvéd lakónak köszönjétek meg az ajánlatát, de mondjátok el, hogy nem akarjátok kihasználni sem. Vagyis jobb ha marad a vegyes rendszer - amikor nem gond és rá is ér akkor bízzátok nyugodtan a lakótársra, mivel az ő neve fog ott állni hát jól is fogja megcsinálni. De legyenek ügyek - főleg a nagyobb munkák amiket továbbra is a másik ügyvéddel intéztettek. Hiszen lehet hogy épp nem ér rá a lakótárs vagy nem lesz az országban amikor ügyvéd kellene, meg idővel el is költözhet.

2023. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem olcsó hanem ingyen van. Nyilván naív az ügyvéd. Én műszaki ellenőr vagyok, engem is felkértek hogy ingyen műszaki ellenőrizzem a társasház egy nagyobb felújítását, visszautasítottam. Nem fogok ingyen dolgozni másokért és felelősséget vállalni ingyen.
2023. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kérdés hogy az ingyen munka jó munka-e.

Ha baj van ő mondhatja hogy ingyen volt és no felelősség.


Nekem kétségeim vannak már jártam ilyennek pórul.

2023. máj. 4. 15:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha aláírja, ellenjegyzi, felelősséget vállal. Nem a fizetés jelenti a felelősséget.

Ha nem adja a személyét semmihez, akkor felelőssége sem lesz, ez már kérdéses akkor.

2023. máj. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak szövegezés - ahogy írtam. Majd a közös képviselő aláírja. Bérbeadás, házirend, vállalkozói, pályázat esetleg.
2023. máj. 4. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Jó hülye az ügyvéd ha ingyen vállalja. Felelősséget vállal idegenek miatt, a kamarai tagságát is bevonhatják.
2023. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont az ilyen kételkedők miatt kell jó drágán elvállalni a jogi ügyeket, mert a sok hülye rögtön gyanakodni kezd.

Én a szokásos ár háromszorosát kértem volna el, hogy hadd lássák, hogy ennyire jó és mennyire komoly ügyvéd vagyok.

2023. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!