Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor érdemes bérkorrekciót...

Mikor érdemes bérkorrekciót kérnem?

Figyelt kérdés
A hónapban kezdtem az új munkahelyemen, 2 másik új kollégával együtt. Tudom, nem érdemes mások fizetéséhez mérni a sajátunkat, de sikerült eléggé felhúznom magam. A másik 2 kolléga 200E Ft-tal több fizetést kap, mint én, pedig teljesen ugyanabba a munkakörbe vettek fel mindhármunkat. Végzettség alapján pedig kettőjük között vagyok, diplomával. Mikor érdemes jeleznem a vezetőnek, hogy ezt nem tartom fairnek, és szeretnék én is hasonló fizetést? Irreálisnak tartom az egészet, de azt is, hogy nekem egyből ennyit emelnének. Ti hogy látjátok ezt?

ápr. 10. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Majd egy ev mulva.


Meg meg sem szaradt a tinta a szerzodeseden, nem hiszem hogy okos pattogni.


Gondolom ala mondtal a masik kettonek a bertargyalason. Szal sajat magadra vess.

ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Majd 1 év múlva, de nyílván nem fogsz akkora emelést kapni, csak 5-10% körül.
ápr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Aktív Szál ***** válasza:
82%

Bevett gyakorlat sok cégnél, hogy kevesebb fizetést adnak annak, aki nem elég tökös, hogy megkérje az árat.

Saját hibámon tanultam meg, hogy bizony muszáj pofátlannak lenni, amikor a bérigényről van szó. Ha ugyanis alálövöd, akkor annyit kapsz, ha viszont fölé, akkor legfeljebb megegyeztek valahol. A 200 ezer különbség még istenes is. Jópár éve nekem volt, hogy véletlen megláttam a kolléga bérpapírját és láttam, hogy hétjegyű a fizetése, míg én akkor ugyanabban a csapatban, ugyanolyan szinten, ugyanolyan munkakörben kaptam bruttó 650-et.


Majd egy év múlva kérj emelést, de akkor legyél pofátlan!

ápr. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Azt az embert ennyiért tudták idecsábítani.
ápr. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 BeefEater ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul alkudtál interjú közben.

Ha már felvettek, nagyon nehéz lesz. A legjobb esélyed, ha be tudod bizonyítani, hogy több értéket teremtesz a cégnek, mint azok, akik nálad többet keresnek. Ez az attól is függ, hogy a 200 kHUF mekkora része a fizetésednek. Ha 1M -t keresel, akkor amit írtam működhet. Ha csak 400 ezret, akkor nem.


Ha nem pályakezdő vagy, a végzettségnél a tapasztalat sokkal többet számít, hacsak nem olyan helyen vagy ahol a végzettséged a munkavégzés feltétele (bizonyos mérnöki, jogi, orvosi, stb pozíciók).

Ha szakszervezeti tag vagy, akkor beszélj a szakszervezet jogászával, bizonyos helyzetekben lehet, hogy tudnak segíteni (pl ha nő vagy és másik két kollégád aki jelentősen többet keres az férfi - akkor felmerülhet, hogy amit a munkáltatód csinál illegális).

ápr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Volt bertargyalas, vagy azt mondtak ennyit kapsz es kesz?
ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Bérigényt kérdeztek az interjún. Tisztában voltam vele, hogy egy ismerősöm ugyanitt, ugyanebben a pozícióban mennyit keres középfokú végzettséggel, ennél kicsit többet kértem a végzettségem miatt. Nagyobb összeget nem mertem bemondani, mert az állásra szükségem volt és attól féltem, pofán röhögnek és elküldenek, mást vesznek fel. Nagyon haragszom magamra.
ápr. 10. 11:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
#7: ezek alapján ez egy sikersztori, hiszen felvettek
ápr. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés?
ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Nem veletlenul, nalunk civilizaltabb orszagokban a ber tabutema. Mindenki annyit keres amennyit er. Vagy amrnnyire bearazza magat. Mondjuk abban biztos lehetsz hogy a kollegakat nem nagyon fogod utolerni, jovore is ennyivel tobbet fognak keresni mint te, mert 1ev utan akarmekkora zseni vagy nem fognak 10 20%nal tobbet emelni. Es ugye ok is velhetoen tobbet fognak keresni.
ápr. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!