Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üdv! Aki tudd valami jogszabál...

Üdv! Aki tudd valami jogszabályt vagy valamit?

Figyelt kérdés
Több éve dolgozok egy cégnél járna végkielégítés viszont nem sokára megszűnik a céges járatom amivel be tudtam járni dolgozni, így a járat nélkül nem tudok munkakezdésre munkába állni. A cég annyival elintézte az egészet, hogy támogatják a 100%os bérletet és a 30ft/km üzemanyagot nyilván az volt a céljuk ezzel, hogy az emberek maguktól mondjanak fel mivel nincs más választásuk és nem tudnak bejárni.
ápr. 10. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Mi a gond ezzel?


Veszel egy Suzukit és bejársz.


Vagy ha tudsz jobbat, akkor nem jársz be. Oda.

ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%

Teljesen jogszeruen jarnak el. Fizetik a munkabajarasod.


Ha felmondasz nem jar vegkielegites.



Megoldas. Bejarsz tomegkozlekedessel vagy ha nem opcio akkor nehanyan osszealltok es osszedobjatok a bejaras koltseget..

ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Egy munkajogászt kellene megkérdezni, valószínűleg a megfelelő hivatalok (pl. Foglalkoztatási Osztály, Munkaügyi Hivatal) tudnak ebben segíteni, de az önkormányzatok is.
ápr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Semmit nem fognak tenni 3as. Semmi nem kotelezi a ceget a veges buszjaratra. Arra vannak kotelezve hogy a nem helyieket tamogassak a bejarasukban. Nem sert semmilyen torvenyt megszuntetni a ceges buszjaratot. Nem sert aenmikyen torvenyt 100%os munkabajaras tamogatast felajanlani, vagy 30ftot adni kmenkent, ami mindket esetben tobb mint a jogszabalyi minimum. Innentol kezdve a munkavalallo feladata bejutni a munkahelyere. Ha nem tud akkor az nem a munkaltato gondja.

Kulonben is, arra alapozni egy munkahelyer hogy orokke majd ceges busszal lehet majd utazni, rohej.

ápr. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
4: A vonatkozó téma nem az utazás. Hanem ha BÁRMI változik a körülményekben, akkor a labda a munkáltatónál pattog, így ez jogalap a munkaviszony megszüntetésére, és NEM A MUNKAVÁLLALÓNAK KELL FELMONDANI.
ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
1: Az a gond, te nagyeszű, hogy ha ő mond fel, akkor nem jár végkielégítés. !!
ápr. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

És miért kellene felmondania, te nagyeszű?


Mert NEKI nem tetszik a helyzet.


Mindig az mond fel, akinek nem tetszik a helyzet.


Miért kellene végkielégítés neki, ha azért mond fel, mert nem tetszik neki a helyzet?


Egyébként, te nagyeszű, autóval bejárni sokkal-sokkal jobb, mint egy szutyok céges busszal.


Persze, ha valaki rabszolgaéletet vállal, akkor azt egyébként sem érdekli a saját élete.

ápr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

7: "Mert NEKI nem tetszik a helyzet.

Mindig az mond fel, akinek nem tetszik a helyzet."

Na, EZ nincs így!

Ezért kell egy munkajogászt megkérdezni.

Én 2 helyről jöttem el úgy, hogy én akartam eljönni, de nem én mondtam fel.

ápr. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
* és az egyik helyen nem végkielégítéssel, hanem jutalommal, a másikban járt volna kártérítés, mert ők szegtek jogszabályt, de végül nem adtak, mert hagytam a témát a fenébe.
ápr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"Miért kellene végkielégítés neki, ha azért mond fel, mert nem tetszik neki a helyzet?"

Végezd el az Államigazgatási Főiskolát, ahogy én, vizsgázz le munkajogból, ahogy én, menj el 2 munkahelyről, a szerződés megszüntetésének lehetőségeit járd körbe alaposan munkajogásszal, tárgyalj a munkáltatókkal órákig, fogalmazzátok meg együtt a munkaviszony megszüntetését, és megtudod.

ápr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!