Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol találom azt a törvényt,...

Hol találom azt a törvényt, ami kimondja hogy Motoros fűrésszel/ Motoros kaszával nem lehet egyedül munkát végezni egy adott területen?

Figyelt kérdés

Hali!


Tudom hogy van erre törvény valahol, de arra sajnos nem emlékszem, hogy most a munka törvény könyve mondja ki, vagy a munkavédelmi anyagban lelhető fel? Esetleg még gondolok arra hogy a motorfűrész kezelő tanfolyam anyagába volt ez benne.


Problémánk az, hogy a telepvezetőnk mindig azzal áll elő, hogy azért kell hetekig és hónapokig egyedül munkát végezni motoros kaszával, mert a vezetőség ezt mondta.... Velünk betartatnak minden apró előírást, mert ugye bekell, de kétlem hogy a felső vezetés ezzel foglalkozna hogy 8 szerencsétlen kaszást egyedül helyezzenek el a város különböző pontjain. Nem ritka az hogy az embert kiküldik a város határán kívül húzódó kerékpárút mellett füvet nyírni a nyári melegben, ahol persze napontba 3 bicajos megy el..... Szokott még olyan is lenni, hogy véletlenül üveget vágunk szét a nagy fűben, és az üvegszilánk bármikor elkaphat egy olyan pontot az emberek ami elég hamar elvérzéshez vezethet, és a rovarcsípésekről nem is beszélve. Közvetlen vezetőnk egy pökhendi hozzá nem értő figura, aki élvezi ha gyötörheti az embert, és biztosak vagyunk benne hogy az ő marhasága ez évek óta hogy "egyedül kell menni"....


Megköszönném ha valaki leírná hogy merre is találom ezt a törvényt, és végre a képébe lehetne törölni....ha meg nem segít akkor feljebb menni a már sokszor emlegetett felsőbb vezetőhöz... Köszi előre is



márc. 29. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

1993. évi XCIII. törvény

a munkavédelemről


51. § (1) * A munka egészséget nem veszélyeztető és biztonságos elvégzéséhez elegendő számú és – ha erre vonatkozó szabály ezt előírja – megfelelő szakmai képesítéssel rendelkező munkavállalót kell biztosítani.


(2) * Ahol veszély fenyeget, egyedül munkát végezni nem szabad, és ilyen helyre csak erre is kiterjedő oktatásban (55. §) részesült munkavállalók léphetnek be.

márc. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs megfelelő védőeszköz, akkor nem a munkabeosztást kellene keresni a törvényben
márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem írtam olyat, hogy nincs meg a védőfelszerelésünk, csak hogy olyan helyen is megköveteli a sárga mellényt, ahol indokolatlan....mondjuk egy önkormányzati portára nemigen fog bejönni autó ami elüssön. Ez csak arról szól, hogy vegyed fel a 40 fokba, és még az is rohadjon rajtad.
márc. 30. 23:53
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

#3: A védőfelszerleés nem a sára mellény. Kevered a szezont a fazonnal már. Indultunk az egyedüli munkavégzéstől most meg már a védőruhán át a munkavégzés helyénél járunk.

Közben meg úgy érzem, puzstán szelektálod a szabályokat, és ami nem tetszik, nem akarod alkalmazni, csak be akarod bizonyítani, hogy együtt nyírjátok a füvet a haverral. Tisztára mint Baki meg Szifon

márc. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Te kezdtél el a védőfelszerelés hiányáról papolni itt, holott 1 szóval sem mondtam hogy nincs meg, és tisztában vagyok vele hogy nem csak a sárga mellény a védő felszerelés.....csupán 1 példa volt a sok közül. Sajnos az értő olvasás nem megy csak a kötekedés második hozzá szólás óta.... Leírom akkor röviden neked.....Ha velem betartatnak minden szabályt kőkeményen, akkor elvárható ez vissza felé is. Nem baj ha nem tudod az idő illő passzust, én sem tudom ezért kérdeztem. Nem szégyen az. Nem akarok bizonygatni semmit....és azt sem hogy haverral akarok füvet nyírni...Pont leszarom. Azt sem bánom ha az ember mellé löknek egy közmunkást aki egész nap ül az árnyékban (már ha talál sokszor), csak igen is tartsuk be ezt a szabályt is akkor.....kötelezettségeimet napi szinten hallok, jogaimról viszont sosem. Örülnék neki ha befejeznéd a kötekedést, mert pont nem érdekel, az első hozzászólónak meg köszönöm a hozzászólást!
márc. 31. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!