Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozók, nektek is ilyen...

Programozók, nektek is ilyen nehezen megy?

Figyelt kérdés

Szóval 8 éve dolgozok cégeknél programozóként. Az, hogy ez sikernek számít-e, érdekes kérdés...

Most rúgtak ki harmadjára...

Volt, ahol 1 évet voltam, volt, ahol majdnem 3-at.

Elvileg ezzel így el lehet evickélni évtizedekig, gondolom én. Ha jelentkezek valahova, nyilván azt mondom, hogy projektekre voltam felvéve, ilyesmi. De azért mégis bennem van, hogy a valódi ok a kódminőség volt. Ennyi év alatt gondolom elvárható lenne, hogy a kódminőséggel 0 probléma legyen, ezért azt gondolom, fel sem vennének, ha elmondanám teljesen őszintén, hogy mi a helyzet.


Ezek a cégek nincsenek kapcsolatban egymással, van bennük magyar és külföldi is.

Ugyanakkor mégis az az érzésem, hogy valahogyan ez visszaüthet.


Ezeket úgy "sikerült" elérnem, hogy sokat túlóráztam, szinte minden héten volt egy-egy nap, amikor 9 vagy 10 órát is eltöltöttem a feladataimmal. Illetve nem egyszer hétvégén is foglalkoznom kellett vele, hogy tartani tudjam a határidőket és a kívánt kódminőséget (legalább a saját magam számára, ami sajnos nem mindig volt jó így sem).


Mit tudtok tanácsolni?



ápr. 10. 17:30
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
61%
Nem.
ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk nem.
ápr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
54%
Nekem se.
ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Értem. Tapasztalati évet írtok? Meg hogy hol mennyi évet tudtatok eltölteni?

És mit tudtok tanácsolni?

ápr. 10. 17:53
 6/48 A kérdező kommentje:

Meg mindegyikőtök kapott code review-kat az évek alatt? Hány évet töltöttetek el úgy, hogy code review-kat kaptatok?


Milyen volt a matek és infó érettségitek? Emelt vagy középszint?

ápr. 10. 17:56
 7/48 anonim ***** válasza:
79%
10 ev tapasztalat, 4. munkahelyemen vagyok, alap minden normalis helyen a code review, 5-os matek es 4-es info erettsegi, kozepszint mindketto.
ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Én 4 cégnél voltam, de csak egy helyen volt code review...
ápr. 10. 18:02
 9/48 anonim ***** válasza:
29%

Lehet nyers leszek de őszinte - ha neked 8 év alatt nem sikerült elsajátítanod megfelelő szinten a programozást, valamint a 3. helyről is kirúgtak, neked komoly gondok lehetnek a kompetenciáiddal. Nem mindenkinek való és nem mindenki alkalmas a programozásra, ettől függetlenül találhatsz olyan pozit ahol ellébecolsz mint a langyos fos de világmegváltó terveid ne legyenek a programozást illetően.


Kérdéseidre válaszolva:

"Milyen volt a matek és infó érettségitek? Emelt vagy középszint?"


Emelt matek 98%, emelt infó 97%, BSc diploma minősítés: kiváló, MSc: kitüntetéses, PhD: summa cum laude


"Meg mindegyikőtök kapott code review-kat az évek alatt?"


Normális cégnél code review nélkül ki sem kerülhet a kódod production környezetbe...


"Tapasztalati évet írtok? Meg hogy hol mennyi évet tudtatok eltölteni?"


Doktoranduszként 3 évet voltam mesterséges intelligencia kutató és tudományos segédmunkatárs pozícióban a MTA Extragalaktikus Asztrofizikai kutatócsoportban, majd 1,5 évet a World Quantnál Quantitive Developer poziban, onnan váltottam az Interactive Brokershez Mid AI Dev pozira 2 évig, jelenleg pedig contractorként dolgozom a NOAA (Nemzeti Óceán és Légkörkutatási Hivatalnál) AI Researcher (Scientist III.) pozícióban. Minden esetben én váltottam a tudásom bővítését illető lehetőségek, valamint a jobb fizetés végett.

ápr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

Ja értem...


Hát igen, valószínűleg nem én voltam a legélesebb a kés a fiókban már akkor sem, amikor átgondolatlanul ezt a szakmát választottam.


Viszont nem nagyon van lelki erőm teljesen újat tanulni. Túl sok időt öltem már ebbe bele.

Nem tudtok valami olyan pozíciót, ami még mehetne nekem is és nem kellene hozzá teljesen újat éveken át tanulni?


Nem lehet, hogy csak annyi volt a baj, hogy nem kaptam sosem code review-kat?

ápr. 10. 18:24
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!