Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mindenkinek jár az éves...

Mindenkinek jár az éves fizetett szabadság?!

Figyelt kérdés
Párom egy személyszállító Bt-nél dolgozik sofőrként több mint 3 éve,és még soha nem volt szabadságon,amit fizettek volna.Szabadnapokat kap,de ugye arra nem jár fizetés.Hiába állítom,hogy minden cégre vonatkozik a törvény,ami a szabadságok kiadását határozza meg,de ő állandóan azt mondja,hogy itt nincs.Simán be lehetne perelni szerintem.Vagy nem jól tudom?
2010. okt. 27. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy a törvény szerint van 20 nap alap szabadság ami az évek növekedésével emelkedik..(ha jól emlékszem 3 évente jár 1 nap)

Így a férjed cége nagyon nem jól csinál valamit...Ott is kell hogy legyen szabi..

2010. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek jár szabadság, de sok ember nem kapja meg.

Perelni lehet érte, meg is nyeri, jó esetben kap néhány forintot, aztán kereshet más munkát magának.

Ma nálunk rabszolgaság van, mi választottuk magunknak, nem érdemes érte reklamálni.

2010. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen törvénytelen, amit csinálnak. A Munkaügyi Felügyelet milliókra büntetné őket.

Lehet perelni, meg is nyerheti, de ha nem is küldik el, akkor biztos tesznek majd róla, hogy jobbnak lássa utána felmondani.

2010. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve

130. § (1) A munkavállalót minden munkaviszonyban töltött naptári évben rendes szabadság illeti meg, amely alap- és pótszabadságból áll.

2010. okt. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!