Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy mehet egy cég ennyire...

Hogy mehet egy cég ennyire egy bérigény alá, ha már az első körön is túl voltunk?

Figyelt kérdés

A pályázatot bérigénnyel kellett leadni.


Esetemben bruttó 750.000 Ft amit ekkor leadtam.


Felhívtak, jött egy első kör, ami nagyon jó hangulatban telt és jelezték is már közben, hogy velem biztosan folytatjuk, mert nagyon szimpi vagyok.


Jött a második kör, ahol első kérdés, hogy mikor is tudnék kezdeni, a másik, hogy a bérigényem nagyon magas és ők csak bruttó 500.000 (!) forintot tudnának fizetni.


(IT melóról van szó, nem pályakezdő szint, vannak elvárások, de persze nem olyan top szint, ahol már bruttó millióról beszélünk...)


Ez mégis mi? Veletek volt hasonló, hogy nem az elején közölték, hogy ennyire olcsó jancsik?



ápr. 19. 19:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem volt.

Váltani akartam és jártam interjúra.


Szuper, jó drágán bérelt iroda, steril környezet és a végén kiderült,hogy kevesebbet akarnak adni, mint amit az akkori helyemen kerestem.

Utána hívogattak,hogy akkor többért, de még mindig nem volt versenyképes.

ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Persze, ilyen megesik sokszor, egyszerűen próbálkoznak a jó jelölteknél, hátha elfogadja. Ha meg nem akkor jöhet a következő, most az IT-ban sincs annyi állás üresen ám mint 2 éve...


Nekem fejvadász már azt is akarta megmagyarázni, hogy túl magas a bérigényem és szerinte azért, mert "túl gyorsan lépkedtem előre a ranglétrán", és higyjem el ez nem lesz mindig így meg szerinte ezért el kéne fogadnom az alacsony béres ajánlatot. Kicsit megsértődött amikor kiröhögtem, de hát istenem :D

ápr. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%

"jelezték is már közben, hogy velem biztosan folytatjuk, mert nagyon szimpi vagyok."

Hazugság, ilyet sosem mond egy cég sem még a hívás közben.

ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem csak szórakoztak veled. Már maga a behívásod is egy megrendezett előadás volt csak. Eszükben sem volt téged felvenni.
ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
3: nem gyakori, de velem már megesett ez előtt is. Kikérem magamnak, hogy hazugnak nevezel, mert neked nem volt ilyen tapasztalatod.
ápr. 19. 19:50
 6/15 A kérdező kommentje:

4: ilyen éhbérért biztosan engem választottak volna egy kezdő ellenében.


Itt igazából az az érdekes, hogy miért nem rögtön az elején közölték, hogy ilyen pályakezdő vagy inkább árúfeltöltő fizut szándékoznak adni amikor látták a bérigényem, ami ráadásul ők kértek a jelentkezéshez.

ápr. 19. 19:54
 7/15 anonim ***** válasza:
11%
Milyen IT munkakör fizet bruttó 500-750-at? Nekem a nettóm ennek a duplája.
ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7es : manuál tesztelő
ápr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ilyet mondanak akkor nyilván nem egymást keresitek!

Ekkorát még a lengyel piacon de még az ázsiacenterbe se lehet alkudni!


Majd szóljanak ha lesz pénzük alkalmazotti tudásra!

ápr. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es, vidéken adnak ennyit sajnos, főleg kisebb cégek. Ezért inkább csak vezető multikhoz érdemes jelentkezni, de még ott is lehetnek meglepik.

Amúgy igen, jártam én is így. Reménykednek, hogy lejjebb adod, aki munkanélküli, az lehet, hogy megteszi. Kérdés, hogy nekik miért jó, ha találsz jobbat, lelépsz.

ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!