Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges-e ilyen egy cégnél?...

Lehetséges-e ilyen egy cégnél? Többi lent.

Figyelt kérdés

Fizetésemelés időszak van, április 1-től él az emelt összeg, amit majd május 10.-én kapunk meg. A cég kötelezően ad mindenkinek 10%-ot. Erre természetesen lehet adni differenciált emelést. Akik kaptak többet, mondjuk 12%-ot azok már alá is írták a béremelésről szóló szerződést. Eddig én nem kaptam semmit, ezért rákérdeztem, hogy mikor várható a béremelésről szóló papír. Erre azt a választ kaptam, hogy csak azok kapnak új szerződést és csak azoknak kell aláírni, akik többet kapnak, mint a kötelező 10%-os emelés.

Ilyen létezik-e?

Úgy gondolom, hogy mivel változik a bérem, ezért nekem kell belőle kapnom egy példányt. Mi alapján reklamálok, ha következő hónapban nem kapok 10%-al többet? Ha a cégnek esetleg nem is kell egy általam aláírt példány, amit szintén kétlek, akkor is a részemre kell egy példányt adnia, amiben benne van, hogy az alapbérem mondjuk bruttó 400 ezerről nőtt 440 ezer Ft.-ra. Határozatlan idejű szerződésem van és 3 éve a cégnél dolgozok.


Köszönöm az értelmes válaszokat!


ápr. 22. 18:05
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a törvény erejénél fogva emelnek (pl. minimálbér emelés miatt), akkor kell, hogy kapj szerződésmódosítást. Előfordulhat olyan eset (pl. bizonyos letiltás esetén), hogy rosszabbul jön ki valaki, ha magasabb a bére.
ápr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!