Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság németül...

Megéri manapság németül tanulni vagy kimenni németbe dolgozni?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 07:59
A kérdező szavazást indított:
Igen, itthon is jól lehet vele keresni
Nem, itthon szakma/diploma mellett sem ér sokat
Csak,ha kiköltözöl
Sehogy sem a világ helyzetet nézve
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Kiutazás nélkül is. Európában az angol után a legfontosabb nyelv, Európa nagy részén azt is megértik.
ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Magában az, hogy tud valaki németül, nem nagy dolog már. Ezzel önmagában nem fogsz állást találni. Én próbáltam, de nem ment. Nagyon sokan tudnak ma már németül
ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Magában a nyelvtudás sosem ért semmit. Milyen szakmai háttér társul hozzá? Ennek ismeretében van értelme a kérdésnek.
ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet tanulni mindig érdemes, mert a tanulás élvezetes, az elmét egészségesen és frissen tartja.
ápr. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itthon is van jó pár pozi, aminél vagy kell, vagy előny a német. Én iskolában sosem tanultam, csak innen-onnan szedtem némi tudást. Idén csak autodidakta módon tanulgatom időszakosan. Egy olyan szintet el akarok érni, hogy az írott német szöveget értsem valamennyire.


De tény, hogy az angol fontosabb, mert a németeknek is azt kell már tanulni.

ápr. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem éri meg, azt az időt amit német nyelv tanulására fordítanál sokkal értékesebb skillek elsajátítására is fordíthatsz.


Az angol a hivatalos nyelve a legtöbb dokumentációnak, keretrendszernek, multiban angolul vannak a meetingek (német kollégákkal is). Én rendelkezem angol és német felsőfokkal is, azon kívül, hogy baráti társaságban néha 1-2 szót szólok németekhez az anyanyelvükön amire kapok egy vállveregetést soha semmi üzleti haszna nem volt neki. Ellenben viszont ha a nyelvismeret mellé nem társulna piacképes gazdasági végzettség, domain tudás valamint egyéb versenyképes hard-skillek akkor önmagában semmit nem érnék a nyelvtudással.


Mostani eszemmel azt mondom, hogy német nyelvet tanulni időpazarlás (főleg az AI korában), angolul tudj minél magasabb szinten és rendelkezz piacképes végzettséggel.

ápr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem gondolom így ,hogy időpazarlás lenne. Mi általánosban emelt óraszámban tanultuk a németet, és ami megmaradt a sulis évekből, az főleg a német és angol nyelvtudásom. Olyan mintha lenne egy plusz dimenzió, amin keresztül nézhetem a világot.
ápr. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os, 7-es: Ez az a fajta kérdés, ahol mindkettőtök válaszát hasznosnak jelöltem.


Teljesen alkati és egyéni dolog. Az biztos, ha valaki életvitel szerűen akar német területen élni, akkor tanulni kell.

ápr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Másrészt az angol és német hasonlít egymásra, szóval annyira nem nehéz. A németben még könnyebb is a kiejtés
ápr. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasznos lehet, de a legtöbb multinál valóban elég az angol. Németországba kimenni? Hát jó kérdés, van, akinek megérheti, de ma már nincs akkora különbség fizetések terén, mint 20-30 éve. Egy jó szakember a versenyszférában közel azon a szinten élhet már itthon is, többet kereshet kint, de a költségek is magasabbak annyival. Nem, nem az élelmiszerek árára gondolok, amivel a legtöbb ember jön, hanem a lakhatás, biztosítások, szolgáltatások költségeire.
ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!