Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valakinek van szakmája,...

Ha valakinek van szakmája, miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

adott egy nő, akinek van bolti eladó végzettsége.


mégis elképesztően alja munkákat végzett világéletében, és panaszkodott emiatt: volt állatifehérje-feldolgozó üzemben takarító (aki tudja miről van szó, az azt is tudja, hogy ehhez gyomor kell, és a bűz elviselhetetlen, amit ott takarítani kell, ezt nem is bírta...), meg dolgozott napszámban falun, ami hol volt, hol nem, és persze keveset fizetett.


de basszus van, és mindvégig volt neki bolti eladói végzettsége, erről papírja.


az sem istencsászárság, de mégis egy fokkal jobb, mint az állati szart takarítani, meg napszámban kapálni.


ápr. 25. 21:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

az illetőt nem tudom megkérdezni, nem ismerem személyesen, csak hallottam róla... és nem értem, tényleg nem.

létminimum alatt sínylődni évtizedeken át (a közüzemi számláit sem tudta fizetni), és ilyen alja munkákat végezni, mikor van szakma a kezében.

ápr. 25. 21:17
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Bújjál már ki a tojásból gyerek!


-Nincs más a közelben

-Létszámstop van

-Nem fizet eleget

-Vállalhatatlan a beosztás, az elvárások, vagy a kollégák


És ezen kívűl még számtalan ok lehet!


Nekem 6 szakmám van, technikusim és jogsim is, mégsem tudok legtöbbször egyikben sem melózni!

ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
plusz még annyit, hogy a bolti eladói tevékenység jogszabály szerint nem végzettségköteles így a papír is felesleges róla, mivel bárkit fel lehet venni és be lehet tanítani erre a munkára (ahogy a papírral rendelkezőt is muszáj).
ápr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-3


válogasd már meg a szavaidat, és ne ilyen kioktató, lekezelő stílusban irkálj, nem vagyok gyerek!


hát, nagyon benézted, ha azt gondolod, hogy Pest megyében és Bp-en nem lehet elhelyezkedni eladóként, merthogy P. megyei az illető.


olvass már utána a képzési jegyzékben, hogy az egyik legválságállóbb szakma az élelmiszerbolti eladói szakma, arra mindig szükség van, és jelenleg is nagy rá a kereslet, nem kevés pénzért.


az érveid egyébként is buták, azt mondod, nem fizet eleget! mert a napszám jobban fizet, igaz? fogalmad sincs miről beszélsz!

írtam, h. nem tudta fenntartani magát takarításból meg napszámból, és komfort nélküli lakásban sínylődik.

ápr. 25. 21:56
 5/11 A kérdező kommentje:

3 plusz még annyit, hogy a bolti eladói tevékenység jogszabály szerint nem végzettségköteles


rosszul tudod ezt is, íme egy hír erről:


Jelenleg a jogszabály 16 területen írja elő a kötelező képesítést, ilyen az ÉLELMISZER- és vegyi áruk kereskedelme, a húsáruk, sportszerek, játékok értékesítése, vagy az autóeladás.


egyébként meg az illető, akiről ítam, az elmúélt 30 évben sínylődött ilyen módon, szakmával a kezében, amire még abszolút a régi szabályok vonatkoztak.

ápr. 25. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem azt mondtam, hogy nem lehet elhelyezkedni hanem azt , hogy nem előny a vėgzettség hozzá!
ápr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

A jogszabályok elavultak és kivétel nélkül ki vannak kerülve! Én telefonokat javítok és adok el bolti eladóként bejelentve végzettség nélkül! A vegyesboltban is van élelmiszer meg vegyiáru is ahogy a piacokon is, majd kérdezd meg hánynak van

bolti eladói végzettsége főleg a kínaiak közül😂👌🏻


Vagy hány kínai büfébe meg török gyrosba főznek neked végzettséggel rendelkező szakácsok 😊😊

ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Autóeladáshoz se kellett soha végzettség 😂

Én még diákmelósként is csináltam a Budakeszi Opelnél..

ápr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

gumis, épületvillanyász, élelmiszergyártó technikus, fotográfus, földmunkagépkezelő, vagyonőr, targoncás, meg társasházkezelő v3gzettségeim vannak, aztán iphoneokba cserélek akksit meg kijelzőt meg árulok mobilokat üzletbe!


Kényelmesebb, megbecsültebb, tisztább meló.

ápr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

a sok önérzetes, buta a hülye kérdéseivel, és még a stílust is kikéri magának, persze ő az egyetlen, aki kioktathat.

ha mindent így tudsz (bocs, gondolom úgy mondod, hogy mindent IS), akkor mindek teszel fel ilyen kérdést. nyilván képes vagy következtetéseket levonni a nagy eszeddel a rendelkezésedre álló információkból, amikkel annyira tisztában vagy.

ápr. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!