Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mávnál miért csak a diplomások...

Mávnál miért csak a diplomásokat fizetik meg rendesen?

Figyelt kérdés

Ha az ember szerez diplomát, dolgozik pár évet egyből mehet szakértőnek a MÁVhoz, ahol a legkisebb szakértői bér bruttó 870 ezer, ami nettó 580 ezer Ft. Legmagasabb bruttó 1,070 e Ft, ami nettó 700 ezer.


Volt sulistársam 4 év tapasztalattal forgalmi szakértő lett logisztikai mérnök diplomával keres nettó 600at.


Én kalauz vagyok, 300 nettót kapok, haverom lakatos a vasúti járműjavítoban nettó 260 ezerért.


ápr. 26. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Két haverodról fogalmam sincs, de sajna az van hogy kalaúznak mindenki el tud menni aki épp elméjű felnőtt, s még nem is sorolnám a fizikailag nehéz feladatok közé, így nincs túl sok bértárgyalási erőd.
ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Kőkemény forgalmi vizsgákat tettem. Meg alkalmasági is elég kemény.
ápr. 26. 13:44
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Mert szakemberből kevés van, kalauznak meg egy majom is alkalmas.
ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Kereslet-kínálat. Egyrészt, mint a mellékelt ábra is mutatja, felesleges ennél többet fizetni, hiszen te is és a haverod is ott vagytok még, és valószínűleg találnának mást a helyetekre, ha elmennétek. A mérnököknek pedig felteszem, nem szívjóságból fizetnek, ennyit, hanem azért, mert ha nem adnak ennyit, elmennek máshova. Azért ne felejtsük el, hogy a logisztikai mérnökökre a tisztán versenyszférában is van igény. Nem teheti meg a MÁV, hogy bagóért foglalkoztatja őket, mert akkor fogják magukat, és elmennek bármelyik logisztikai nagyvállalathoz.

Másrészt elhiszem, hogy nehezek voltak azok a vizsgák, amiket letettél, de az mennyi idő is volt? Pár hónap? Míg az, hogy valaki logisztikai mérnök legyen 4 év tapasztalattal, alsó hangon azt jelenti, hogy 3,5 év egyetem (feltéve, ha nem csúszik semmivel, ami azért nem gyakori a műszaki képzéseknél), és utána 4 év. Tehát legalább 7,5-8 év a nulláról - és a nullát itt úgy értem, hogy már produkáltál olyan érettségi eredményeket egyszer, ami alapján felvesznek az egyetemre. Ezzel csak arra akarok utalni, hogy ha Gipsz Jakab most kiesik az iskolából, nyilván sokkal könnyebben és gyorsabban tudsz belőle akár kalaúzt, akár járműjavítót csinálni, mint egy logisztikai mérnököt - ezt nyilván meg kell fizetni.

ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Lilluci27 ***** válasza:
89%
Akkor csinálj egy dipomát és keress anynit te is
ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy logisztikus lenyomott 3 évnyi egyetemi matekot, tanult egy rakás tervezést, kell tudnia rendesen legalább angolul. Ilyen paraméterekkel máshol is kapna munkát, ha a MÁV nem, akkor majd egy másik cég megfizeti.
ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Csak az azért nekünk is meg kéne tudnunk élni, azért valljuk be 260 nettóból elég nehéz ma egyről a kettőre jutni, a MÁVnál a végrehajtó állományt semmibe nézik.
ápr. 26. 15:13
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező az hogy a fizetésetek ennyi, sajnos ez van, a kereslet-kínálat itt is jelen van. Lehet hogy vizsgát kellett tenned a dologért, de nem hinném hogy olyan nehéz lenne ez a vizsga különben a fizetés is magasabb lenne mert kevesen mennének át rajta.


Azért egy érettségit meg egy mérnöki diplomát ne akarjunk egy szintre tenni. Azért ahhoz le kell tenned valamit az asztalra hogy megszerezzed (plusz 3.5+ évet az életedből) és nem mindenki tudja elvégezni, azaz az értéke is magasabb a képzésnek.

ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem egy kaller kereshetne kevesebbet is.

A lakatos viszont kaphatna többet is.

ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Lilluci27 ***** válasza:
83%
Ha nem vagy elégedett a fizetéssel, mondj fel
ápr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!