Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy magatok hogy boldogultok...

Egy magatok hogy boldogultok egy albérletben?

Figyelt kérdés

Albérlet,közös költség,Rezsi:140K

Egy kis város árait mondom ahol élek.Ez csak egy példa.

Ha van kocsid:Benzin 30-50K

Kaja:100K keveset is mondtam valószínüleg.

Fizu:300-350K

Ez élet???????

Külön költözésen gondolkodom a szülőktöl de ha belegondolunk azért dolgozunk hogy ne haljunk éhen.Bekéne vonulnom katonának ott legalább eltartanak.Az a szomorú hogy ilyenek is megfordulnak az ember fejébe.Ti nektek mi a véleményetek a mai gazdaságról?

(22F)



máj. 2. 01:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem divat hogy huszonévesen önerő és szülői segítség nélkül egyedül albérletben lakjanak az emberek. Inkább szobatárssal vagy párral van ennek realitása, amennyiben a szülői lakhely a munkahelytől távol esik.

Az egyedülállók többsége egészen 30éves koráig, de még tovább is a szülőkkel lakik német mintára: "hotel mama".

Más lehetőség nincs, csak így lehet nulláról elindulni.

Emiatt az általad vázolt bevétel-kiadás tervezet hosszú távon nem életképes.

"Ti nektek mi a véleményetek a mai gazdaságról?"

Sajnos, klasszikus értelembe vett hazai, magyar gazdaság nincs. Túlnyomóan politikai okok miatt országunk kiszolgáltatott helyzetbe került, ennek gyökerei a 80-as évekig vezethető vissza. Emiatt néhány társadalmi réteg fejlődése és megbecsültsége mára jelentősen leromlott.

"Az én esetemben a szüleim is tanult, értelmiségi emberek ezért nem okozott gondot nekik, hogy nekem és a húgomnak is 18 éves korunkban vegyenek Budapesten 1-1 kisebb lakást"

Ez még abból az időből származik, amikor az általad említett értelmiségi elitet megbecsülték.

"Valamint nem büfészakot végeztem hanem gazdinfót amivel bruttó 850k + juttatás volt a kezdőfizum ami SZJA kedvezménnyel nettó 650k alapbér + home office rezsitámogatás, cafeteria és egyéb juttatásokkal nettó 700k felett jön ki egy hónapban."

Akkor te is jó szarul keresel... Mikorra is tudnál ebből venni saját lakást? Talán 40-50 éves korodra...

Akkor mégse olyan jó fizu ez...

Legfeljebb neked nem tűnik fel, hiszen a szülők mindent a feneked alá tettek...

"Fiatalon a tapasztalás, tanulás, kockázatvállalás a lényeg. Én 29 éves koromig 4 kontinensen dolgoztam, 50+ országban jártam, tanultam, doktoriztam, fejlődtem. Félretett pénzem nem volt. Utána a tapasztalatoknak hála 3 év alatt összeszedtem egy kétszobás pesti lakás árát."

Csak azt hagytad le, hogy ez 15 éve vagy régebben volt... Ma ezt, ebben a formában már nem lehet megcsinálni.

máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%
Nálam 70-ezren belül megvan az egészségtudatos kaja, de ez lehet teljesen egyéni. 300-zal simán ellennék így - autó nélkül.
máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
#7 noname kamuzásban is óriási szintre jutottál.
máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Lilluci27 ***** válasza:
30%
En is inkább otthon boltam(26 éves koromig) amíg nem lett meg az önerő, több értelmet látok abban hogy a hitelem fizetem
máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!