Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a véleményetek az MLM...

Mi a véleményetek az MLM rendszerröl?

Figyelt kérdés

Engem valamelyik nap megkerestek hogy szeretnének bevinni,de sok bennem a bizonytalanság!

Olyan "Túl szép hogy igaz legyen"!

De nagyon hajlok afelé hogy nem lépek be!

Komoly válaszokat várnék!Köszönöm!


2010. okt. 28. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rengeteg ismerossel rendelkezel, szeretsz hazalni, eloadasokat tartani, es a termekek tetszenek iletve a ceg filozofiajaval is azonosulni tdsz akkor megprobalhatod...ha barmelyik ezek kozul nincs meg, akkor messzirol keruld...
2010. okt. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören: hülyeség!
2010. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van, akinek bejön a dolog, de a legtöbb embernek nem, csak az idejét és a pénzét vesztegeti. Ha megvannak benned az első által leírt tulajdonságok és egy kis plusz, elhivatottság vagy nem is tudom mi, akkor talán érdemes belevágni. Ha bármelyik hiányzik, akkor garantált a bukás.
2010. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem kerüli el az emberek figyelmét a kérdésed, akkor alighanem megkapod néhány dühöngő őrülttől az MLM-mel kapcsolatos ostoba sztereotípiákat. Az első válaszoló néhányat megosztott veled. Jön még több is. Ne foglalkozz velük, nem értenek hozzá. Esszéket, diplomamunkákat, disszertációkat vagy akár könyveket is lehet írni róla (írtak is), hogy miért vált ki az MLM szisztéma az azt elutasító emberek egy részéből ilyen irracionális indulatokat, itt nem fogok belemenni. Amit érdemes tudnod:

-MLM üzlettel foglalkozni normális dolog.

-MLM üzlettel nem foglalkozni is normális dolog.

-Az a köztes megoldás is teljesen normális, hogy nem építesz üzletet, de használod a termékeiket, szolgáltatásaikat.

Aki neked megmutatta az üzletet biztosan el tudja mondani az előnyöket és a hátrányokat. Ha esetleg azt találod, hogynem a megfelelő módon tájékoztat téged, például túlságosan nyomul, valószinúleg kezdő az üzletben, és érdemes lenne helyette valamelyik felsővonalának feltenned a kérdéseid. Ebben alighanem partnered lesz ő is.

Amit én vizsgálnék a helyedben (nem sorrend):

-Milyen emberekkel dolgoznál együtt. A felsővonalad anyagilag érdekelt a sikeredben, ezért ha regisztrálsz, velük együtt fogsz dolgozni, amíg el nem éred (vagy fel nem adod) a célod.

-Milyen oktatási rendszert kínálnak (könyvek, rendezvények, hanganyagok).

-Milyen régi a cég. Itt nem az az előny, hogy ha most indultak (bár minden cég elindult egyszer, ezért egy új cégről sem lehet kizárni, hogy jó lesz). Ha a cég évtizedek óta kifizeti a pénzeket a partnereinek, akkor neked is ki fogja, ha felépíted és megtartod a hálózatod.

-Milyenek a termékek. Értelmes dolog lenne-e megvásárolni azokat akkor is, ha nem építed az üzletet. Véletlenül se azt nézd, hogy megvenné-e mindenki.

-Milyenek a garanciák. Van, ahol fél éven belül a teljes pénzed visszaadják, ha úgy döntesz, hogy mégsem.

Nagyjából ennyi. Arra készülj, hogy nagyon kemény munka, és nem megy személyiségfejlődés nélkül. Gondolom, mutattak neked egy életstílust, ami elérhető az üzlettel, és alighanem nagyon különbözik a tiédtől (a mostanitól). Ha kell neked, annak ára van: sok munka és sok tanulás. Te döntöd el, hogy megéri-e. Ahhoz, hogy sokkal jobban élj, mint az átlagember, sokkal többet kell produkálnod, mint az átlagember. Ezen a területen nincsenek kiskapuk. Ha jók az összeköttetéseid, szerezhetsz zsíros állást egy igazgatótanácsban, megrendelhetnek a cégedtől sok kilóméter autópályát, de senki nem ad neked jövedelmező MLM-üzletet. Azt magadnak kell kiépítened (segítséggel), ha szükséged van rá.

Jó döntést.

Ha arra invitálnak téged, hogy gyere el a november 5-7-i konferenciára Debrecenbe, akkor a legjobb helyen vagy. Ezenkívül ajánlom, hogy olvasd el Robert T Kiyosaki "Gazdag Papa, üzleti iskola" című könyvét (nyúlfarknyi könyv és nagyon érthetően leírja, hogy miről szól az MLM).

2010. okt. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előzővel jórészt egyet értek.

Kiyosakit kötelezővé tenném mindenkinek olvasásra.

A másik: ha belevágsz, kemény munkára készülj. És tanulj, mert kapcsolatépíteni tudni kell.

2010. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyeske vagyok es a 23:14-es kollega irasara reagalnek.

Amiket irtam azt tapasztalatbol irtam es nem hasrautesre...Masfel evig a Neways tanacsadoja voltam, ahol annyit elertem h a szemelyisegem pozitiv iranyba fejlodott...Erre jo volt az MLM, de semmi masra...


"-Milyen emberekkel dolgoznál együtt. A felsővonalad anyagilag érdekelt a sikeredben, ezért ha regisztrálsz, velük együtt fogsz dolgozni, amíg el nem éred (vagy fel nem adod) a célod. "

A felsovonalam eleg szepen muzsikalt, volt koztuk olyan aki mar majdnem ambassador volt...Heti 3x egyutt tartottuk a meghivasokat, es heti 2x voltak eloadasok amiket vki a vonalambol tartott...Plusz volt heti 1x egy nagy eloadas ahol a legsikeresebb tanacsadok mondtak el tapasztalatukat...Viszont ettol meg tobb ismerosom nem lesz/lett...


"-Milyen oktatási rendszert kínálnak (könyvek, rendezvények, hanganyagok)."

Volt egy BSI nevu rendszer, amit a 2 legsikeresebb tanacsado fejlesztett ki, es mondhatom tokeletesre volt fejlesztve...bar mas mlm cegben nem voltam, igy nincs viszonyitasi alapom, de nagyon meggyozo volt az oktatasi rendszer...Ezenkivul havonta szeminariumok voltak, ugyhogy minden adott volt a fejlodeshez...De ettol meg nem lett tobb ismerosom...


"-Milyen régi a cég. Itt nem az az előny, hogy ha most indultak (bár minden cég elindult egyszer, ezért egy új cégről sem lehet kizárni, hogy jó lesz). Ha a cég évtizedek óta kifizeti a pénzeket a partnereinek, akkor neked is ki fogja, ha felépíted és megtartod a hálózatod. "

A kifizetesre szinten nem volt panasz, 50%-ot visszaosztottak es pont jokor kapcsolodtam be az uzletbe, mert a neways kelet-kozep europai kozpontja budapest lett...


"-Milyenek a termékek. Értelmes dolog lenne-e megvásárolni azokat akkor is, ha nem építed az üzletet. Véletlenül se azt nézd, hogy megvenné-e mindenki. "


A termekekre se lehet panaszom, mert jo termekek voltak - most is azok -, a manapsag oly trendi karosanyagmentes es rakkeltomentes termekeket forgalmaz a ceg...Viszont dragak, nem az atlagkeresetu embereknek valok...


Amiben maximalisan egyet tudok erteni, az az h Robert T Kiyosaki konyveit mindenkinek olvasni kene, nagyon sok hasznos es jo dolgot ir mindegyik konyveben...


Aki az uzletet szeretne epiteni az MLM-ben - marpedig csak ugy eri meg MLM-mel foglalkozni -, annak feltetlenul szukseges rengeteg ismerossel rendelkezni...Es az ismerosok milyensege se elhanyagolhato, jo ha minel tobb koztuk az uzletember, ingatlanugynok, biztositasugynok, es hasonlo ugynoki munkaval foglalkozo ember...

A neways-nel megfigyelheto volt, h a sikeres halozatepitok egytol-egyig hasonlo teruleten mozogtak, es egy se volt az utca embere vagy a sarki fuszeres vagy a cba-bol egy penztaros...

2010. okt. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

10:39 Ez a hozzászólásod elég összeszedett ahhoz, hogy értelme legyen érdemben reagálni rá. Mint írtad, fektettél be időt hálózatépítésbe, és számodra ennek annyi haszna volt, hogy a személyiséged pozitív irányba fejlődött. Szerintem ennyiért már megéri, bár ezt neked kell eldöntened. Ha minden ember csak ennyit venne ki belőle, jobb lenne a világ. Egy jó oktatási programmal rendelkező MLM-nek az egyik legnagyobb előnye, az a személyiségfejlődés, aminek előnyeit akkor is élete végéig élvezi az ember, ha az üzletet végül nem sikerül felépítenie a kívánt szintre.

Leírtad, hogy mi minden megvolt a Newaysnél. Nem ismerem a konkrét céget (bár anevét már hallottam), így megerősíteni nem tudom, de vitatni sem szeretném. Egy dolgot azonban biztosan kihagytál. Valószinúleg nem volt elég erős célod. az üzletet ugyanis te építed. Az eszközt, az oktatást a mentorálást megkapod, és ezek nem mindegy mennyire szinvonalasak, de elsősorban te kellesz hozzá. Magadnak építed. Erős cél, teljes elkötelezettség, kitartás, változásra való hajlandóság bármelyikének a hiányában nem csoda, hogyha nem sikerül.

Házalni nem kell, és nem is érdemes. Gyors pénzt így is lehet keresni, de nem ezt a módszert javasolják (feltételezem, hogy a Newaysnél sem).

Attól, hogy eljársz rendezvényekre valóban nem lesz több ismerősöd. Viszont ha elköteleed magad a célod iránt, és a célod az hogy legyen több ismerősöd, akkor meg fogod tenni azokat a lépéseket, amik számodra nem természetesek, a komfortzónádon kívül esnek, viszont elvezetnek a célodhoz.

- Kezdj valamilyen tevékenységbe, amivel rendszeresen találkozol új emberekkel. Pl. Munka, sport, hobbi

- Alakítsd ki a szokást, hogy azokkal az emberekkel, akikkel érintőlegesen összefutsz, vedd fel a kapcsolatot.

- Aki bekerül az ismeretségi körödbe, azt pár napon belül hívd meg az üzletre.

Ha ezt a három dolgot megcsinálod, akkor lesznek ismerőseid, akiknek tudsz tenni egy üzleti ajánlatot.

Egyszerű? Igen. Könnyű megcsinálni? Legtöbbeknek nem, mert valamelyik nincs benne a komfortzónájukban. Ha elég erős a célod, meg fogod tenni. Ha nem elég erős, inkább megkeresed a kifogást, hogy miért ne csináld meg.

Az üzletépítés többi részével ugyanez a helyzet.

2010. okt. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!