Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kukás hogyan kereshet...

Egy kukás hogyan kereshet többet, mint egy diplomás botanikus?

Figyelt kérdés
A párom az önkormányzatnál dolgozik a városi virágkertészetben, és pontosan ugyanannyi a fizetése, mint a közalkalmazott utcaseprőknek, és akik kukásautón dolgoznak, azok többet keresnek.

máj. 10. 20:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%
Ha nincsenek méhecskék, a botanikus b.szhatja a tudományát!!!
máj. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Lilluci27 ***** válasza:
38%
Kereslet kinalat
máj. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
18%
A botanikusnak semmi gyakorlati haszna nincs, a kukás legalább a szemetet elviszi.
máj. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Úristen, de sötét van itt! Látom sokaknak fogalma sincs róla, hogy mit csinál egy botanikus, és mennyi mindent köszönhet nekik az egész civilizáció! Bizony, nélkülük nem lenne a mai értelemben ismert civilizáció! A globálisan előallított összes élelmiszeünk az ő munkájuknak köszönhető. Növénynemesítés nélkül még ott tartanánk, hogy örülnénk, ha egy hektárnyi szántóföldről 5 mázsa búzát takarítanánk be, és a földön soha nem lett volna ekkora emberi populáció. Magas szintü természettudományi ismeretekkel rendelkeznek, csakúgy mint egy orvos, vegyész, vagy fizikus.
máj. 11. 01:03
 15/21 anonim ***** válasza:
62%

@11


Azok a méhecskék a globális beporzás 4%-át végzik. Ráadásul a gabonákat, amelyek a legjelentősebb a táplálkozás szempontjából, véletlenül sem ők porozzák...


Szóval, bár látványosnak tűnik a munkájuk, de elenyésző. Szóval, ha véletlenül holnaptól nem léteznének, az sem lenne olyan hatalmas katasztrófa.

máj. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
68%

"de azért mégsem fair, hogy valaki 4 év egyetemmel ugyanannyit vigyen haza, mint egy betanított munkás."


Nem akarlak megbántani, de nálam az ilyen értékrend probléma.

Én 8 általános után még 9 évig tanultam. Annyi végzettségem van, mint égen a csillag. Hozzá évtizedes gyakorlatom.


A testvéremnek 8 általánosa van. Világ életemben többet keresett, mint én.

Vagy folyamatos munkarendben, vagy 3 műszakban dolgozott, kemény fizikai munkát. Nem sajnáltam tőle. Nem is irigyeltem.

Ő már nők 40-es nyugdíjas, én még gürizhetek, pedig 1 év korkülönbség van csak köztünk.

Hát nem neki volt igaza.?????


Mit mondjak a felháborodásodra? Lehet menni kukásautóra...


Mindig a piac diktál, nem te és nem is én.

máj. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
26%
Valóban ellenszenves a hozzáállásod, nem jár több annak, aki a padot koptatta, ez az egyéni döntése volt.
máj. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
6%

14

Több kérdés is felmerült bennem.

Pl a párod mi olyan munkàt végez a városi kertészetnél, amiből.az emberiség profitál és emiatt meg kéne fizetni?


Az ősemberek sok tízezer éve hol végezték a botanika szakot meg mennyi volt a fizetésük?

máj. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%
Peesze, sok mindent kösznhetünk nekik, és most is vannak akik ilyesmit végeznek. Egy városi kert botanikusa biztos nem ilyesmit csinál.
máj. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%

Menjen a párod versenyszférába kertészetbbe.

Állami helyeken 50000 ft a különbség a portás és a vezérigazgató között.

A másik meg: ami a kukást illeti, neki el kell vinnie a szemetedet mínusz 10 fokban, vagy szakadó esőben, vagy villámláskor stb. Sok kötelező v~dőoltása van, mert fertőzésveszélyben dolgozik.

Egy botanikusnak meg sokkal jobb munkakörülményei vannak.

máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!