Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » IT-ban tapasztalatlan juniorké...

IT-ban tapasztalatlan juniorként a KKV és állami szektorban is nehéz munkát találni, vagy csak a multiknál kell virítani?

Figyelt kérdés
Nem érint, pusztán érdekel.

máj. 20. 17:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
KKV-knál és multiknál is nehéz. Az állami szektor működik egyedül másképp, de ott meg a szakmai színvonal gyakorlatilag nem létezik.
máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Forditva, kkvnal nehezebb mint multinal
máj. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Most az informatikában pályakezdő/junior szinten nagyon nehéz az álláskeresés mert:


A jelenlegi gazdasági válság miatt a junior pozíciók száma jelentősen csökkent. A piac most el van árasztva olyanokkal, akik YouTube videókkal vagy bootcamp-pel próbáltak átképzeni magukat, illetve friss diplomásokkal, akik nem vették komolyan az egyetemet így végzéskor nem tudnak felmutatni az olyanok közül semmit se nagyon mint pl: publikációkat,demonstrátorkodást, értelmezhető mennyiségű it diákmunka/gyakornoki tapasztalatot vagy versenyeredményt a papíron kívül.


Szóval aki be szeretne csatlakozni az itba akor csak úgy van reális esélye ha van minimum egy üzemmérnök informatikus Bprof alap diplomája és komolyan vette az egyetemet

máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

KKV-nál első az elejétől kezdve termelned kell a hasznot. Van egy rövid betanulási idő, de kb 1 hónap után már meg kell dolgoznod a béredért, hiszen egy pici cég nem teheti meg, hogy olyan embert vesz fel, ami után 6 hónapig csak költségek vannak, kitanítják és a 7. hónapban lelép.


A multinál meg simán van olyan, hogy felvesznek. Abszolút nem értesz semmihez, de látják, hogy értelmes vagy, így hónapokig belsős oktató anyagokat nézetnek veled és csak 4-6 hónap után tesznek rá egy projectre és akkor is lehet, hogy mondjuk az a project egy friss induló project, amin még igazán nincsenek feladatot és kb senki semmit sem csinál, így lazán előfordulhat, hogy 1 évig dolgozol egy multinál és igazából alig csináltál valamit.

(Persze nem mindenhol és ez egy nagyon specifikus eset, amit leírtam)


A KKV-knál meg többnyire 1-2. naptól kezdve már fejelsztesz.


Az állami szektorba meg azok mennek, akiket máshova nem vettek fel. Ott többnyire bárkit szívesen látnak és van is olyan stabilitás, hogy kitanítanak, ha nem is tudsz semmit.


Sokan akik állami szektorban dolgoznak fel sem veszik az aktuális munkahelyüket linkedinen és a CV-ből is kihagyják, mert a piacon elég durván megtudja őket bélyegezni.

máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
KKV-hez akkor tudsz bekerülni, ha van már némi tapasztalatod, mert ott nem tudnak hónapokon át betanítani. Állami szektorba meg csak az megy, aki semmihez sem ért.
máj. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy az általánosítás az állami munkahelyekkel kapcsolatban. Én állami cégtől mentem egy multihoz, sose értettem minek kell ezt szégyelni, le se szarták az interjúnál, megoldottam a feladatot és jól beszéltem angolul és érdekes módon felvettek. Gondolom van releváns összehasonlítási alapotok, nyílván mindkét fajta cégnél dolgoztatok azért monjdátok ezeket ugye? Állami cégnél és multi cégnél is ugyanúgy vannak kóklerek és rendes szakemberek is.
máj. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Kóklerek mindenhol vannak, de ha egy tapasztalt, jó szakember állami szférába megy harmadannyi bérért, az nem teljesen épeszű.
máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Állami helyeken is lehet jó fizetésért dolgozni, ez is általánosítás, hogy az állami helyeken szarul fizetnek. Senkit se kell lenézni a munkahelye miatt, nem kell szégyelni, ha az államnak dolgozol informatikusként.
máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

#8


Azért valljuk be, hogy aki egy iskolában vagy valami polgármesteri hivatalban rendszergazda, hogy ő valószínűleg nem keres túl sokat és túl sok szakmai ismeretet se tud magára szedni.

máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%
Ez ugyanúgy elmondható a 2 fős Marika BT-ről is.
máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!