Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mostanában kezdtem el állást...

Mostanában kezdtem el állást nézni IT-ban, tényleg ennyit lehet keresni?

Figyelt kérdés
Linkedin-en nézek főleg, és olyanokat találok, hogy 80-100-120ezer $ (vagy néha €) évente, remote, a követelmények között fel van sorolva néhány sablon dolog a technológiákon kívül, de diplomát egyik sem említ. Tényleg vannak ilyen munkahelyek, és ezekhez pengének kell lenni, vagy pedig ezek is valamilyen formájú átverések?
máj. 22. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Tényleg vannak, de ez azért inkább a senior szint.
máj. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Pengenek kell lenni, doploma senkit se erdekel. Pld az en cvmbe bele sincs irva... 120k usd-eves fizetesert dologozok jelenleg
máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a contractor pozicioknak ez a lenyege, hogy hulladek fizetesert vesznek fel szegeny orszagbol embereket, akiknek az adott orszagbeli fizetese meg alacsonyabb ezeknel, igy mindket fel jol jar.
máj. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

"Pengenek kell lenni, doploma senkit se erdekel."


Ez úgy 2022ig igaz volt de most annyira telített a szakma, hogy egyből a kukában landol az ember CV-je ha nincs Bsc/Bprof diplomája mert annyira el van árasztva van a szakma a mindenféle Okj-s,FOSZKOS,bootcampes és youtube videók alapján önképző karrier váltókkal.

máj. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%
#4: Kivéve ugye, hogy ez nem igaz. Hosszú évek, évtizedek óta nem érdekli a kutyát sem az egyetem.
máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen remote-ot nem tudom, de én heti 1x járok be az irodába, szintén $100K feletti fizetésért.
máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
A férjem az elmúlt 8 évben kanadai és amerikai cégeknek dolgozott, és minden kollégája diplomás. A fizetés reális, és a teljesen remote is, viszont a szegényebb országokban élőknek szeretnek kevesebbet fizetni.
máj. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

A remote-t felejtsd el, tényleg vannak ilyen 120k USDs állások sőt, még ennek a duplája is elérhető, de kb minden ilyen kiírásra bejön 1000 CV a világ minden sarkából, és lehetsz te a legepengébb dev, ha nincs orbitális mázlid, így sem fognak behívni. Akik most remote-ban tolják ennyiért, azokat zömmel még a covid alatt vették fel, amikor sokkal könnyebben ment ez.


De amint azt fentebb is említették, itthon is meg lehet már keresni 100k-t seniorként, ha valaki ügyes.

máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!