Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jogászoknak kb. mennyi a...

A jogászoknak kb. mennyi a fizetése? Mekkora a különbség pl. az ügyvédek meg az ügyészek keresete között?

Figyelt kérdés

máj. 22. 20:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon nagyok a különbségek. Ügyészeknek 1 millió körül, de ügyész csak protekciós lehet.

Egy átlag jogász 200-400 ezret keres kb. Az ügyvéd ha jól megy a szekere akkor többet, de mostanában már nem jellemző, mert sokan vannak és nehéz érvényesülni, kivéve akinek kapcsolatai vannak.

máj. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ, hol dolgozol és mit csinálsz pontosan.
máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Miért lettem lepontozva azért mert leírtam a tényeket válaszként a kérdésre?
máj. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Mi a különbség?


Ég és Föld!


Az ügyvéd versenyszféra, az ügyész állami szektor.


Az ügyésznek van egy fizetési osztálya, ami az évekkel változik a törvényben írt mértékben.

Az ügyvéd viszont annyit kér, amennyit pofája van kérni. De erre a szintre azért el is kell jutni.

Kezdetben ügyvédként MINDEN SZ@R melót el kell vállalni, nagyon sok évnek kell eltelnie (és meg kell öregedni) ahhoz, hogy megengedd magadnak, hogy visszautasíthatsz megbízást.

Van, aki soha nem jut el erre a szintre.


Az ügyész viszont már kezdetben is - törvényileg megállapított - "relatíve magas" fizetést kap. Lényegesebben jobban keresnek, mint az átlag hivatalban dolgozó jogászok.

De a pénzük olyan nagyon nem lesz sokkal magasabb az évek előrehaladtával. De nem kell őket sajnálni, azért.


Összeget azért nem mondok, mert sok tényezőtől függ: végzettség, gyakorlat, beosztás, pozíció, szolgálati hely.

Teljesen máshogy keres egy járási ügyész, mint a Fővárosi Főügyészségen dolgozó ügyész.

Ez mind befolyásolja a fizetést.

máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

1# Mondjuk nehéz elhinni 50 ezer forintos 1 órás konzultációs árakkal.


Igaz előtte felkészül az ügyvéd és lehet foglalkozik vele 30 percet vagy akár 1 órát.

máj. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 te nagyon nem vagy képben. Látszik hogy a sztereotípiákra hagyatkozol, és fogalmad nincs a témáról.

Egyébként pedig írtam hogy vannak kivételek, ahogyan azt is, hogy 200-400 ezer az átlag.

Látom nem nagyon megy neked a szövegértés sem.

máj. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

6# Sima random társasházi szakjogásznál ennyi volt pár hete 1 óra. Nem sztereotípia, saját tapasztalat.


Abszolút nem sztár ügyvédhez mentünk, tehát nem gondolom, hogy kifogtuk egy gyögyszemet, aki a legjobban kereső jogászok közé tartozik.


Ezért tűnik nekem furcsának az átlag 200-400. Meg ugye az "átlag" egy elég egzakt számot takar te meg ide hánytál egy minimálbér - bénább mérnöki keresetet. A te átlag számod értelmezhetetlen.

máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Igen, sejtettem hogy nem értesz a témához.

Én veled ellentétben a szakmában dolgozom, úgyhogy nem az alapján írtam oda azokat a számokat, amit innen onnan láttam, hanem tisztában vagyok a valós tényekkel.

De aki nem hiszi el, meg lehet nézni a statisztikákat, ahol hasonló számok vannak mint amiket én mondtam.

Csak azt tudom mondani hogy ne szólj hozzá olyan témához amihez nem értesz. Akinél te voltál valószínűleg nem pályakezdő, nyilván jó sok évbe telt mire eljutott odáig hogy egyáltalán válallkozzon, és abból amúgy sem érdemes messzemenő következtetésket levonni, hogy tőled mennyit kért, mert nem tudhatod hogy hány ügyfele van, mennyit adózik le belőle stb stb.

máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
*vállalkozzon
máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

7 -es!


Én az állami szektorban dolgozom és jogi szakvizsgával, 5 éves joggyakorlattal egy kicsivel keresek többet 300 ezernél.


De még így is "jól" jártam, mert pl. az önkormányzatnál dolgozó kollégáim - köztisztviselői bértábla - fizetése a 200 ezret sem - igen, ez komoly - éri el és ezért picsa pénzért MINDENT kell csinálniuk, a szabálysértéstől kezdve a perképviseletig.

(Persze ott is a jegyző és polgi bőven hazaviszi nettó egy milla körüli fizut.)

máj. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!