Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatal generáció, éreztek ti...

Fiatal generáció, éreztek ti is egy generációs különbséget köztetek és a 'boomer' kollégák között?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez mennyire a generacionk sajatja, vagy egyeni dolog, de engem feltetelezem a kollegaim lustanak tekinthetnek. Én 28 éves vagyok, ők átlagban 50-60.


Egyreszt,nem mondanam magam lustanak. Ugyanakkornnem értem, hogy miert kell mindent barokkos körmondatokban megfogalmazni? Miert kell tulbonyolitani az eletet? En mindig probalom leegyszerusiteni a dolgokat, megtalalni a legegyszerubb megoldast, ha kell delegalni.


Kolleganom gyakran kiakad ha delegalok: "igy sosem tanulod meg". Szerintem meg ez egy manager skill.


Na de, ami a legjobban frusztral az a mikromanagerkedés. Mikor visszanéz emaieket tobb honappal ezelőttről es talal bennuk valami vesszohibat. Ehhez kapcsolodoan: ha te nem jarsz be es home office-bol tolod: biztosan nem is dolgozol. Biztos mindenre is van idod, mert alig van dolgod...


Na mindegy, lehet csak en vagyok rossz helyen, de ez az idosebb generacio miert ennyire control freak? Miert zavarja oket, hogy mit csinalok? Hogy hova utazok? Na meg ez a mas magánéletében valo vajkalas tenyleg a legalja.



ápr. 17. 03:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki ilyen azért és talán nem érdemes pár közvetlen kollegádból általánosítani.

Én majdnem 50 vagyok, tehát szerinted a pletykás, kontrollmániás boomer generáció, nem érzem, hogy ilyen lennék, mint ahogyan a korosztályod leírtad…


Az azért felmerül bennem kérdésként, hogy vajon mi lehet a konkrét pozíciód, mert leosztani a feladatot meg menedzserkedni valóban inkább a vezetőnek kell, nem a junior kollegának, talán ezt el lehet fogadni.

Delegálni is attól hiteles, aki nem azért teszi, mert szabadulni akar a melótól és rátolja más balekra, mert esetleg jó a beszélőkéje, hanem attól, aki maga is teljes értékűen meg tudná csinálni… ha ebben nem értesz egyet az idősebb kollegáiddal vagy épp egyensúlytalanság van, mert te tolod le magadról a melót, ők meg nem, akkor azért ebből lehet feszültség, de ez a közös felettesetek felelőssége és feladata.


…és hogy esetleg a másik oldal is szót kapjon: agilis teamben, sok 30 alatti, 25-28 közötti kollegával dolgozom együtt. Szerintem becsülendő az a lelkesedés, ötletgazdagság, ami sokkal inkább jellemző lehet s korosztályra, mint az enyémre. Ezzel együtt bizony vannak nálunk is egyéni hiányosságok, akár olyanok is, amik szignifikánsabban többször fordulnak elő a fiatalabb kollegáimnál: nekem Itt rögtön az ugrott be, hogy mostanában nálunk is sok, talán a csapat fiatal részének 80%-a szeretne vezető lenni. Eddig ez ok, tök jó törekvés. A gondot én abban látom, hogy azt a tanulási folyamatot meg igyekeznének elkerülni vagy lerövidíteni, ami ehhez szükséges és sajnos tény: nincs ennyi tehetséges fiatal, nincs ennyi vezetőre sem szükség… nagyon egyszerűen fogalmazva: sokszor nálunk arc meg igények azok vannak, beletolt munka max pár hónapig vagy hullámokban, de a siker és csillogás jöjjön azonnal.

A magánélete mindenkinek szent: engem nem szokott zavarni, hogy ki hogy él, de ha nem sikerül mondjuk a 9 órás megbeszélésre sem értelmes fejjel beülni, mert este buli volt vagy amikor én vagy a másik vezető kollegám tényleg át szeretne valami tudást, jó gyakorlatot adni, akkor megy a messenger nyomkodás pofátlanul az asztalnál, az azért tud elgondolkodtató lenni :)

Szerintem minden korosztályban van ilyen is, olyan is, nem érdemes ebből generációs feszültséget szítani, mert hidd el, az is nagyon rosszul tud esni, amikor megy a nyafogás, hogy “boomerek”…nekem eszembe nem jutna senkit kizárólag a kora alapján megítélni a munkában, a junior kollegák kicsit bátrabbak ezzel és sokszor üti meg nálunk is a fülem, hogy bezzeg könnyű a 40 felettieknek, mert van lakásuk, meg fujj nekem x nappal több szabi jár. Ezeket le szoktam állítani, mert nem visz előre.

ápr. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szerintem ez azzal is osszefughet, hogy manapsag mar abszolut nem biztos a jovo, nem tudhatod mi lesz 5 ev mulva, mit okoz majd a klimavaltozas. Fiatalkent meg gyakran ott vagy a kezdofizuddal, amibol fizetned kell a lakasaod, kajat, mindent, es akkor jo esetben talan marad valami kis penzed. Kozben meg latod, hogy a kvazi ugyanazt a munkat vegzo szemely akar a többszörösét is megkeresi a fizudnak. Szerintem amugy abban tenyleg van valami frusztralo, hogy nincs lakasod, fizetheted az alberleted, es az alacsony fizuk miatt valszeg esely sincs arra, hogy sajat lakasod legyen.
ápr. 17. 07:05
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Egy fiatalnak nem havi fix fizetésben kellene gondolkodnia, és egyből volna esélye a saját lakásra.
ápr. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ezt meseld mar el nekem? Tegyük fel, keresel 400 nettót. Ebből albérlet 150, kaja 100, előfizetések mondjuk 50, és akkor maradt 100 e Ft. Éves szinte 1,2 milliót megtakarítasz. Kb harminc év alatt vehetsz is valahol egy panellakást a mai árszínvonal mellett. Ez a probléma..0 tervezhetőség. És ahhoz, hogy valaki elérjen valamit, pénz kell, gyors előrelépés mellett.
ápr. 17. 07:33
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Mi ez a hunglish?
ápr. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
29%
Én is érzem a különbséget, mi huszonévesek nem szakadunk meg a munkában, annyit csinálunk, amennyit kell, de nem dolgozok többet annál, mint amennyit a fizetésem ér🤷🏼‍♀️A 42 éves kolléganőm meg egész nap be van feszülve, hogy még ezt csináljuk meg, azt csináljuk meg, szerintem nyugodtan bechillelhetne, feleekkora slunggal is 100%-os bónuszt kaptam idén is, akkor meg minek törni magunkat. Ők más korban nőttek fel, akkoriban az egyénnek nem volt nagy értéke vagy szava, a munkáltató lehetett az atyaúristen. Mi már tudjuk, hogy nélkülünk a munkáltató is éhen halna, nem egy értéktelen robot vagyok, aki ne találna más munkát, ha kedve tartja.
ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

“ Ebből albérlet 150, kaja 100, előfizetések mondjuk 50, és akkor maradt 100 e Ft. Éves szinte 1,2 milliót megtakarítasz. ”


Azzal azért tisztában vagy, hogy más költségek is vannak ezen kívül, ugye?😂Csak hogy soroljak párat: tisztálkodási/tisztítószerek, elektronikai eszközök, ruhák, cipők, lakásba dolgok, opcionálisan autó fenntartása, háziállat költségei, magánorvosi költségek, szórakozás, sport stb.


Aki 400 ezres fizuból albérlet fizetése mellett 100 ezret havonta félretesz, az úgy él, mint egy csöves, csak lakásban.

ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Aktív Szál ***** válasza:
Én 41 vagyok és igen, érzem a generációs különbséget. Pl. a főnököm, aki kb 28 csodálkozott, hogy én lehajtva használom a laptopot, két monitort rákötve és nem érdekel, hogy 2K kijelzője van a gépnek. Meg az is furcsa volt neki, miért akarom kábeles nettel használni, mert ugye manapság a wifi az alap.
ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Sok furcsasag van, amit az irodaban veszek eszre: pl en mjndig hazaviszem a laptopot, mondjuk nem is megyek be minden nap. Van aki orul ennek, hogy vegre megint lehet bejarni. En legszivesebben eladnam az irodat, mert sok hozzaadott erteke nincs igazabol. Akkor ki hogy irja az emaileket. En ha bent vagyok az irodaban szeretek dumalni az egyik haverommal. Van olyan idosebb kollegam, aki mar hetre bemegy es ott van estig, majd megy a gyerekekert, es aosem kavezik. Ilyen is van
ápr. 17. 09:41
 10/22 anonim ***** válasza:

6#

Nekem pont a fiatalabb kolléganőm volt ilyen munkára ráfeszült típus, sík ideg mindig, az idősebb csak hazavitte a munkát, hogy lássák mennyit dolgozik, bent meg hol itt, hol ott beszélgetett. Szerintem ez nem kor kérdés, lehet fiatalabbak is idősebbek között is találni ilyen olyan embert.

ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!